19 września w przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Panowie policjanci przekazali dzieciom podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczyli jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi oraz zademonstrowali, w jaki sposób zachować się wobec agresywnych zwierząt. Na zakończenie przekazali dzieciom informacje dotyczące dbania o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały wskazówek zaproszonych gości. Na zakończenie wizyty policjanci zaprezentowali dzieciom radiowóz i jego wyposażenie.
Spotkanie przedszkolaków z policjantem
Święto Pieczonego Ziemniaka w przedszkolu - grupa maluszków
Dnia 20.09.2018 r. w naszym przedszkolu odbyło się "Święto Pieczonego Ziemniaka". Na początku przedszkolaki zapoznały się z historią ziemniaka. Następnie dzieci zaprezentowały przygotowane wcześniej wraz z rodzicami „Ziemniaki Cudaki” oraz ziemniaczane stemple. Po tym wprowadzeniu rozpoczęła się wesoła zabawa z ziemniakami w roli głównej. Przedszkolaki mogły wykazać się sprawnością w rzucaniu ziemniakiem do celu, szybkością w zbieraniu ziemniaków oraz wieloma innymi konkurencjami. Po tak wyczerpujących zabawach dzieci z przyjemnością odpoczęły wykonując prace plastyczne ziemniaczanymi stemplami. Zwieńczeniem imprezy i niewątpliwie najsmaczniejszym wydarzeniem dla dzieci było wspólne degustowanie frytek.
Święto Pieczonego Ziemniaka w przedszkolu
Ten słoneczny czwartkowy dzień był dla dzieci z grupy zerowej okazją nie tylko do rozpalenia ogniska i upieczenia ziemniaków, kiełbaski ,chleba, ale także do wyścigów i konkursów, w których ziemniaki stanowiły motyw przewodni. Było więc celowanie ziemniakami do kosza, przenoszenie ziemniaków na drewnianych łyżkach, sadzenie i zbieranie ziemniaków, ziemniaczana sztafeta, paczka z ziemniakami.
Kulminacyjnym punktem spotkania była degustacja pieczonych ziemniaków. Okazało się, że tak przygotowane ziemniaki (zjadane w dodatku z dużym apetytem)mogą stanowić konkurencję dla tradycyjnych niezbyt zdrowych frytek. Warto ocalić od zapomnienia tradycję Święta Pieczonego Ziemniaka .Jest ona nie tylko promocją zdrowego odżywiania się , ale stanowi również doskonałą okazję do aktywnego spędzania czasu wolnego dzieci w atmosferze przepełnionej humorem i dobrą zabawą.
Zapraszamy do obejrzenia naszej foto- relacji.
Wychowawca grupy
Klasowe ognisko
Święto Pieczonego Ziemniaka
Jesień to czas zbiorów ziemniaków a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliskiego poznania tego warzywa. Z taj okazji skorzystały dzieci z klas 1-3. Główną atrakcją podczas Święta Pieczonego Ziemniaka było ognisko na którym dzieci piekły ziemniaki i kiełbaski. Poza tym dzieci uczestniczyły w różnych grach, zawodach sportowych, konkursach w których głównym bohaterem był ziemniak. Dzieci zbierały ,,na czas” ziemniaki porozrzucane po boisku, biegały w workach, przeciągały linę, rzucały ziemniakami do celu.
Wspólne zabawy były świetną okazją do integracji społeczności szkolnej. Dzieci były bardzo zadowolone z udanej imprezy.
Bożena Krajewska
Spotkanie z policjantem w kl. I - III - Bezpieczna droga do szkoły
19 września 2011 r. uczniowie klas młodszych uczestniczyli w spotkaniu z policjantami: asp. Stanisławem Półćwiartkiem oraz mł.asp. Stanisławem Gałdysiem. Tematem pogadanki była „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusze przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zachęcali do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe. Zwrócili również uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko podczas drogi do szkoły, oraz omówili sposoby ich unikania. Poinformowali, że nie należy ufać obcym osobom, nie wolno od nich niczego przyjmować, a najlepiej z nimi nie rozmawiać. Podali również instrukcję zachowania się podczas spotkania z bezpańskim psem.
Uczniowie aktywnie brali udział w pogadance i zadawali wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa. Takie spotkania odbywają się w naszej szkole od wielu lat i przynoszą dobre efekty. Liczymy, że i tym razem wiedza teoretyczna zdobyta przez dzieci znajdzie zastosowanie w praktyce.
Wielki sukces akcji PLAC ZABAW ZA GROSZE
Pdziekowanie_ZS_GrodziskoDolne-_plac_zabaw_za_grosze_2018.pdf
Pragniemy poinformować, że akcja charytatywna Plac zabaw za grosze prowadzona w roku szkolnym 2017/2018 w szkole w Grodzisku Dolnym i w Opaleniskach zakończyła się wielkim sukcesem. Ze wszystkich drobnych grosików jakie wrzucane były do specjalnie oznakowanych puszek uzbierała się oooooogromna suma, a mianowicie 1128,50zł !!!( 56 kg). To naprawdę zawrotna kwota. Dlatego serdecznie dziękujemy nauczycielom, pracownikom obsługi i naszym uczniom za tak pozytywny odzew na prowadzoną zbiórkę.
Pieniądze już trafiły na specjalne konto utworzone dla siostry Barbary Skóry pracującej w RPA. Pragnie ona przy naszej pomocy podarować maluchom mieszkającym w sierocińcu odrobinę beztroskiej i radosnej zabawy na specjalnie zbudowanym placu zabaw.
Gorąco dziękujemy za każdy najmniejszy grosik, dzięki któremu za twarzach małych przyjaciół w dalekiej Afryce zagości uśmiech.
Szkolne Koło Wolontariatu
RUSZYŁ NOWY PROJEKT W ZESPOLE SZKÓŁ W GRODZISKU DOLNYM
Siedmioro nauczycieli Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Grodzisku Dolnym, którzy poszukują nowych sposobów na pracę z młodzieżą, w okresie IX 2018- XII 2019 będzie uczestniczyć w projekcie pt. „Język robotów-rozwijanie kompetencji językowych i TIK od najmłodszych lat” realizowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, projektu „Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej”. Na zaplanowane działania zostało przyznane dofinansowanie na kwotę ok. 140 000 zł.
Głównym celem projektu jest podnoszenie kompetencji pedagogicznych i językowych personelu i dyrekcji placówki. Realizacja zaplanowanych działań będzie bodźcem dla pozostałej kadry do dalszego rozwoju w dziedzinie znajomości języka angielskiego. Celem i zadaniem długoterminowym będzie dążenie do podniesienia jakości nauczania języków obcych w szkole. Wyjazdy pozwolą na poznanie nowych trendów w dziedzinie nauczania języków obcych wykorzystujących metody TIK, CLIL i TBL oraz wdrożenie tych metod do codziennej praktyki szkolnej. Wyjazdy pozwolą na wymianę doświadczeń i dobrych praktyk oraz kontakty z nauczycielami z innych krajów Unii Europejskiej tak, aby móc zdobytą wiedzę i doświadczenie wykorzystać w późniejszej pracy w swojej placówce.
Projekt skierowany jest do siedmiorga nauczycieli, którzy są gotowi zwiększać swoje umiejętności językowe. Są oni świadomi, że powinni stale podnosić swoje kwalifikacje po to, aby w aktywny sposób włączyć się w przyszłości w prowadzenie projektów edukacyjnych w ramach różnych programów. Znajomość języka angielskiego ułatwi też dostęp do nowych trendów w edukacji, rozwinie ich umiejętności metodyczne i językowe. Nastąpi doskonalenie warsztatu pracy, co wpłynie korzystnie na atrakcyjność prowadzonych przez nich zajęć szkolnych w Polsce. Całość szkoleń językowo-metodycznych będzie powiązana z wizytą w szkole angielskiej, obserwacji zajęć oraz poznania funkcjonowania szkoły i wymianą doświadczeń na szczeblu kierowniczym, również w dziedzinie robotyki. Plany naszej szkoły dotyczące zagranicznych mobilności edukacyjnych obejmują wyjazdy na kursy metodyczne nauczycieli języka angielskiego i kursy GE z elemantami ICT (naciska na słownictwo związane z robotyką) nauczycieli innych przedmiotów. Ten projekt to nie tylko wyjazdy, ale również różnorodne działania w szkole: Dzień Języków Obcych, szkoleniowe rady pedagogiczne, lekcje otwarte dla rodziców i nauczycieli, wdrażanie nowych metod i technik pracy z dziećmi, podsumowanie projektu połączone z konkursami dotyczącymi krajów anglojęzycznych, konkursem robotyki i wystawą robotów.
Projekt będzie miał wpływ na szkołę, uczniów i nauczycieli. Nastąpi podniesienia jakości pracy szkoły oraz jakości i efektywności kształcenia. Zwiększy się zaangażowania nauczycieli w projekty międzynarodowe i nastąpi wzmocnienie profesjonalnego profilu nauczycieli. Doskonalenie pedagogów będzie miało wpływ na wzrost u uczniów motywacji do nauki języków obcych i uzyskiwanie przez nich lepszych wyników na egzaminach i konkursach. Po zakończeniu projektu nauczyciele zamierzają kontynuować rozpowszechnianie nabytej wiedzy i zdobytych umiejętności oraz współpracować z innymi krajami w ramach robotyki.
Monika Fila
Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
W poniedziałek 3 września 2018 roku rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Dla uczniów klasy pierwszej szkoły podstawowej jest początek przygody z nauką i obowiązkami szkolnymi, zaś dla uczniów klas ósmych oraz trzecich gimnazjum jest to ostatni rok nauki w naszej szkole.
Oprócz powitania uczniów, rodziców i nauczycieli, nie zabrakło krótkiej części artystycznej. Inscenizację przygotowali uczniowie klasy 3 szkoły podstawowej wraz z wychowawczynią oraz uczennice klasy 5b.
Nowy rok szkolny, nowe wyzwania
Informacja o rozpoczęciu roku szkolnego 2018-2019
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/20019 w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Grodzisku Dolnym odbędzie się 3 września 2018r. Na godzinę 9.00 zapraszamy wszystkich uczniów oraz rodziców do Kościoła Parafialnego w Grodzisku Dolnym na Mszę Świętą. Po mszy św. uczniowie przejdą do szkoły na krótką akademię i spotkanie z wychowawcami w klasach.
Dowóz zaplanowano na godzinę 8.00 – Chodaczów i Laszczyny – wyjazd od strony Laszczyn. O godz. 8.30 autobus pojedzie po uczniów z Grodziska Nowego i Chałupek Dębniańskich. Autobus będzie czekał pod kościołem, celem przewozu uczniów z kościoła do szkoły.
Serdecznie zapraszamy
Dyrekcja zespołu szkół
"Wakacje z Bogiem"
Dzięki Szkolnemu Kołu Caritas w Grodzisku Dolnym już po raz drugi został zorganizowany na Ukrainie wypoczynek dla dzieci z parafii Bursztyn. Tym razem podczas letnich wakacji dzieci wraz z opiekunami przebywali w Karpatach Wschodnich (7-9 sierpnia br.). Największą atrakcją była wyprawa w kierunku najwyższego szczytu Ukrainy – góry Howerli (2061 m n.p.m.). Uczestnicy (10 osób) dotarli nad znany wodospad Huk blisko Jaremczy, pomoczyli nogi w górskich potokach, pojedli leśnych owoców i z zachwytem podziwiali piękno Stwórcy w jego stworzeniach. Duchowym szczytem była Msza święta sprawowana na górskim zboczu, gdzie świątynię stanowiła czysta przyroda, a wokół panowała cisza wolna od głosów cywilizacji. Nie obyło się oczywiście bez warsztatów muzycznych, kulinarnych i biwakowych... Pogoda także uśmiechnęła się życzliwie (24-25 °C:).
W imieniu organizatorów tego letniego wypoczynku oraz jego uczestników i rodziców dzieci składam wyrazy ogromnej wdzięczności Dyrekcji Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Grodzisku Dolnym, opiekunom Szkolnego Koła Caritas oraz wszystkim ofiarodawcom. W Waszej intencji została odprawiona Msza św. dziękczynna, ale nadal pamiętamy i będziemy pamiętać w naszej modlitwie o tak hojnych i życzliwych Dobroczyńcach. Bóg zapłać!
Z wyrazami szacunku
Ks. Roman, administrator parafii Bursztyn
Dzieci z klas I-III i oddziałów przedszkolnych z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Grodzisku Dolnym podczas szkoleń z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej
Czy ma sens szkolenie z pomocy przedmedycznej dla małego dziecka? Może się nasunąć to pytanie, kiedy słyszymy, że już przedszkolaki biorą udział w takich spotkaniach. Odpowiedź jest jednoznaczna: tak. Właśnie to dziecko może się znaleźć w trudnej sytuacji i powinniśmy go nauczyć właściwego zachowania. W cyklu szkoleń z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej i bezpieczeństwa w szkole i poza nią uczestniczyli najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Jak co roku wybrani uczniowie klas III gimnazjum prowadzili zajęcia w klasach edukacji wczesnoszkolnej i w oddziałach przedszkolnych. Głównym celem tych zajęć było to, by już najmłodsi nabywali praktycznych umiejętności i oswajali się z ideą pomagania innym.
Może maluchy nie są w stanie fachowo ucisnąć fantoma czy zrobić właściwego wdechu, jednak warto oswajać je z tematem pierwszej pomocy, gdyż często właśnie dzieci są jedynymi osobami które mogą wezwać pomoc. Po drugie, ważne jest, by wiedziały, że może być wypadek i trzeba będzie komuś pomóc. Trzeba im uświadomić, że w ogóle istnieje coś takiego jak pierwsza pomoc. Wiadomo, że najlepiej uczyć się praktycznie, a w przypadku najmłodszych najlepszą formą jest nauka poprzez zabawę i właśnie takie metody stosowali nasi gimnazjaliści. Uczyli dzieci, jak wezwać pomoc i w jakiej kolejności przekazywać informację dyspozytorowi. Maluchy w formie zabaw wyrabiały odruch sięgania po telefon i dzwonienia po pogotowie czy powiadomienia jakiejś osoby dorosłej. Uczyły się na fantomie, jak udzielić tej pomocy praktycznej, czyli w którym miejscu i w jaki sposób zastosować uciski, jak wykonać wdechy ratownicze i jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej. Oprócz zajęć z pomocy przedmedycznej gimnazjaliści prowadzili szkolenia „bezpieczne wakacje”, na których poruszali tematy bezpieczeństwa nad wodą, przypominali zasady bezpieczeństwa podczas prac polowych i zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.
Uczniowie, którzy brali udział w tych szkoleniach: Anna Rydzik, Aleksandra Rafa, Ewelina Boroń, Kacper Klin, Aneta Burszta, Klaudia Trojnar, Jakub Romanowski, Krzysztof Makówka, Sandra Mazurek, Paweł Liszka, Szymon Gdański, Martyna Klin, Gabriela Kulińska, Dominika Rachfał, Zuzanna Wojtyna, Aleksandra Kisiel, Aneta Bęben, Mateusz Kilian, Dominik Mazurek, Brygida Szałapska, Izabela Chmura.
Wraz z wiekiem i rozwojem dziecka wskazane jest poszerzać jego umiejętności i wiedzę w zakresie pierwszej pomocy. Kto wie, może dzięki takiemu szkoleniu uratujemy komuś życie albo rozpalimy w sercu młodego człowieka pasję, którą będzie chciał realizować w swoim życiu zawodowym.
Krzysztof Wilk
Bądźmy dobrzy jak chleb - wolontariat w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Grodzisku Dolnym
Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą.
Jest równocześnie obdarowywany, obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością.
Jan Paweł II
Do niewątpliwie ważnych obszarów działalności naszej szkoły należy zaangażowanie w inicjatywy charytatywne realizowane w ramach Szkolnego Koła Wolontariatu.
Nasi uczniowie uczą się wrażliwości na drugiego człowieka, odpowiedzialności, poświęcenia na rzecz osób potrzebujących. Te najcenniejsze we współczesnym świecie wartości konsekwentnie wpaja istniejące od wielu lat w naszej placówce Szkolne Koło Caritas, a także samorząd uczniowski i Koło Misyjne.
Wspólny cel, jakim jest pomoc drugiemu człowiekowi, współpraca grupy nauczycieli i coraz liczniejszej grupy uczniów sprawiają, że działania mają moc czynienia dobra oraz dają radość i satysfakcję wszystkim zaangażowanym. Inicjatywy podejmowane w ramach wolontariatu skierowane są przede wszystkim do tych, którzy żyją w naszym najbliższym środowisku i znamy ich często bardzo trudną sytuację materialną czy zdrowotną. Nie jesteśmy obojętni także na los cierpiących niedostatek za granicami naszego kraju: w Europie Wschodniej czy na innych kontynentach.
Wśród wielu akcji warto wymienić świąteczną zbiórkę żywności i środków czystości. Przed świętami Bożego Narodzenia oraz Wielkanocą w ramach akcji Tak, pomagam! młodzież zebrała w sklepach kilkaset kilogramów żywności i produktów chemicznych, z których przygotowano i przekazano najuboższym mieszkańcom naszej gminy kilkadziesiąt paczek. W Wielkim Poście oraz pod koniec roku szkolnego odbyła się kwesta wśród nauczycieli na dożywianie uczniów w Togo oraz głodujących w krajach misyjnych. Od października do czerwca trwała zbiórka pieniędzy na plac zabaw dla dzieci na misjach. W ciągu kilku miesięcy zebrano kilkadziesiąt kilogramów drobnych monet. Dzięki zaangażowaniu dzieci, młodzieży i całych rodzin maluchy w krajach misyjnych będą mogły bawić się na placu zabaw. Po raz piąty zorganizowano piknik rodzinny, z którego część pieniędzy przeznaczona została na letni wypoczynek dzieci z parafii w Bursztynie na Ukrainie. Od wielu lat uczniowie młodszych klas oraz nauczyciele, adoptując dzieci w ramach misyjnej adopcji serca, przyczyniają się do poprawy jakości życia młodych ludzi w najuboższych krajach świata. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się zbiórki makulatury na studnie w Afryce. W roku szkolnym 2017/2018 udało się przeznaczyć na ten cel kilka ton tego surowca wtórnego. Chociaż dzięki ludziom dobrej woli przybywa nowych ujęć wody, to potrzeby są nadal ogromne, dlatego akcję zamierzamy kontynuować. Od wielu lat zbieramy również plastikowe nakrętki z przeznaczeniem na chore dziecko. Włącza się w tę akcję nie tylko szkoła, ale także inni mieszkańcy gminy.
W października ubiegłego roku w przeddzień Święta Patrona naszej szkoły oraz XVIII Dnia Papieskiego inicjujące swoją działalność Szkolne Koło Wolontariatu podczas przerw rozprowadzało papieskie kremówki, które tak lubił nasz Patron -Jan Paweł II. Jak się okazało, uczniowie i nauczyciele również chętnie przyłączyli się do tej akcji, gdyż w czasie tylko jednej przerwy sprzedano 110 kremówek, a dochód z ich sprzedaży przeznaczono na pomoc w leczeniu chorej na nowotwór dziewczynki z naszego powiatu.
Od dwóch lat samorząd uczniowski organizuje akcję charytatywną Pierniczek od serca. Ta przedświąteczna pierniczkowa inicjatywa z każdym rokiem coraz mocniej angażuje uczniów, nauczycieli i rodziców, porusza ich serca, wrażliwość na drugiego człowieka będącego w trudnej sytuacji życiowej. Akcja cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów, a ilość przepięknych, pachnących, kolorowych pierniczków zaskoczyła wszystkich. Świąteczne pierniczki to prawdziwe rękodzieła uzdolnionych uczniów i ich rodziców, a także nauczycieli. Zebrane pieniądze przekazujemy na misje.
Tłusty czwartek jest dniem, w którym każdy chce spróbować słodkich wypieków. W naszej szkole pamiętano o tej tradycji, ale również o potrzebujących dzieciach w krajach, w których pracują misjonarze. Dlatego właśnie w tłusty czwartek samorząd uczniowski gimnazjum i szkoły podstawowej przygotował smaczne słodkości: pączki, faworki, oponki w ramach akcji Pączki dla misji w Madagaskarze.
Inna akcja charytatywna samorządu uczniowskiego to Babeczki wielkanocne. W tym roku po raz kolejny samorząd zaprosił uczniów, ich rodziców i nauczycieli do włączenia się w świąteczną akcję pieczenia babeczek wielkanocnych, które zachwycały smakiem, zapachem i wyglądem. Dochód z ich sprzedaży był przeznaczony na pomoc chorym dzieciom z naszego powiatu.
W tym roku szkolnym włączyliśmy się w projekt Marzycielska poczta. Chętni uczniowie wysyłali kartki pocztowe i listy do chorych dzieci. Pomysł spodobał się uczniom naszej szkoły i mamy nadzieję, że nadal będzie cieszył się ich zainteresowaniem.
Od dawna nasza szkoła współpracuje z Fundacją Pomocy Młodzieży im. Jana Pawła II „Wzrastanie”. W dzień Wszystkich Świętych uczniowie kwestują na cmentarzu w Grodzisku Dolnym. Zebrane pieniądze przekazywane są na pomoc materialną dzieciom i młodzieży znajdującym się w szczególnie trudnych warunkach egzystencjalnych.
Z funduszy zgromadzonych w czasie różnych akcji wspomagamy uczniów naszej szkoły na przykład poprzez zakup przyborów szkolnych lub dofinansowanie wycieczek, które są często jedyną okazją, by mogli spędzić przyjemnie czas wraz ze swoimi rówieśnikami i zobaczyć ciekawe miejsca.
Wolontariat to dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych osób, których często nie znamy osobiście, ale wiemy, że potrzebują pomocy ze względu na trudną sytuację materialno - bytową, chorobę, trudne warunki życiowe. Poprzez nasze akcje charytatywne pokazujemy młodym ludziom, że nie wszystko, co robimy, musi przynosić nam korzyści materialne. Możemy pomagać innym i mieć z tego ogromną satysfakcję. Akcje charytatywne bardzo dobrze wpływają na charakter młodego człowieka. Przeprowadzanie takich akcji uwrażliwia uczniów na ludzkie krzywdy, na cierpienie człowieka, uczą miłości i dzielenia się z innymi, dostrzegania, że wśród nas są ludzie potrzebujący.
Wszystkim uczestnikom akacje dostarczyły wiele satysfakcji i wpłynęły pozytywnie na relacje interpersonalne między uczniami, nauczycielami i rodzicami. Pamiętając o tym że jesteśmy zobowiązani do miłości miłosiernej wobec bliźnich, staramy się być dobrzy jak chleb.
Szkolne Koło Wolontariatu
Sukcesy sportowe uczniów Zespołu Szkół w Grodzisku Dolnym
Sezon sportowy 2017/2018 dobiegł końca. Był to bardzo udany rok szkolny dla sportowców Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Grodzisku Dolnym, którzy z dużym zaangażowaniem brali udział w licznych zawodach sportowych, zajmując wysokie lokaty.
Do większych osiągnięć należy zaliczyć zajęcie przez drużynę dziewcząt 8 miejsca w województwie w piłce ręcznej, 9 miejsca w finale wojewódzkim w drużynowych biegach przełajowych oraz 13 miejsca w wojewódzkim finale ligi lekkoatletycznej. Również nasze piłkarki nożne zdobyły kolejny tytuł mistrza powiatu leżajskiego, a ich młodsze koleżanki zajęły 2 miejsce w powiecie w mini piłce nożnej. Drużyna dziewcząt klas młodszych zakończyła rywalizację na 11 miejscu w województwie w mini piłce ręcznej. W konkursie „Baw się z nami” drużyna naszej szkoły zdobyła 1 miejsce w powiecie, a w kolejnych zawodach rejonowych wywalczyła 3 miejsce.
Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy podsumował sportową rywalizację szkół. Nasza szkoła zajęła następujące miejsca:
- szkoła podstawowa (klasy I-III i IV-VI ) zdobyła 136pkt. zajmując 3 miejsce w powiecie i 83 miejsce w województwie na ogółem 606 szkół podstawowych startujących w rozgrywkach,
- gimnazjum i klasa VII - zdobyła 219 pkt. Zajmując 1 miejsce w powiecie i 39 miejsce w województwie podkarpackim. W rozgrywkach sportowych wystartowało 580 szkół z Podkarpacia.
Wyróżniający się sportowcy naszej szkoły w tym sezonie sportowym:
Klasa VII i klasy gimnazjalne:
Ewelina Boroń, Zuzanna Wojtyna, Anna Rydzik, Aneta Burszta, Brygida Szałapska, Martyna Chamik, Klaudia Trojnar, Aleksandra Kisiel, Barbara Grabowiec, Julia Stępień, Wiktoria Gdańska, Regina Boroń, Andżelika Mazur, Gabriela Rączka, Iwona Rynasiewicz, Rydzik Aleksandra, Dominik Mazurek, Piotr Tołpa, Szymon Gdański, Paweł Liszka Bielecki Łukasz, Seweryn Gdański, Grzywna Dawid, Czerwonka Bartosz, Krajewski Przemysław, Lizak Łukasz, Romanowski Jakub, Urban Marcin, Konrad Moroszczyk , Tomasz Pytel, Jan Bartnik, Krzysztof, Danak Arkadiusz Krajewski, Bartosz Matuszek, Michał Mazur, Dawid Ołowiecki, Igor Sawicki, Bartłomiej Szozda .
Klasy III- VI szkoły podstawowej:
Patrycja Szałapska, Moszkowicz Martyna, Patrycja Wojnarska, Karolina Stopyra, Martyna Czerwonka Amelia Boroń , Kamila Duda, Ada Wawrzaszek, Julia Świąder, Monika Jużyniec, Klaudia Szozda, Zuzanna Bechta, Aleksandra Krupa, Mateusz Gdański , Aleksander Giedlarowiec, Karol Ołowiecki , Szymon Ryfa , Piotr Zych, Rachfał Hubert, Czerwonka Hubert Mścisz Michał, Mazurek Krystian, Kulpa Jakub, Joniec Kacper, Piotr Rączka, Mariusz Spólnik, Bartosz Czerwonka, Szymon Kojder, Dominik Krzeszowski, Karol Leja , Patryk Mazur, Fabian Żak, Radosław Szałapski , Katarzyna Strug, Weronika Smędra, Agnieszka Przeszło, Martyna Grzywna Albert Leniart, Paulina Jużyniec .
Gratulujemy zwycięzcom. Zachęcamy wszystkie dzieci do aktywności sportowej, tak ważnej dla właściwego rozwoju dziecka
Krzysztof Wilk
Projekt "Apteczka pierwszej pomocy emocjonalnej"
Od października w naszej szkole realizowany był program „APTECZKA PIERWSZEJ POMOCY EMOCJONALNEJ”. Do udziału zaproszono grupę uczniów klasy 3 oraz uczniów klasy 4b szkoły podstawowej.
Celem programu APTECZKA PIERWSZEJ POMOCY EMOCJONALNEJ jest rozwijanie w dzieciach podstawowych umiejętności społecznych i emocjonalnych oraz przygotowanie do radzenia sobie z trudnościami. Korzystając z założeń psychologii pozytywnej, sformułowanych przez amerykańskiego psychologa Martina E.P. Seligmana, przyjęto, że optymizmu można się nauczyć, a postawa optymizmu może prowadzić do szczęśliwego i satysfakcjonującego życia.
Realizacja programu powinna przyczynić się do rozwijania w dzieciach umiejętności radzenia sobie ze stresem i trudnościami poprzez budowanie pozytywnych przekonań, wiary w siebie i zrozumienia dla innych.
Uczniowie na pierwszych zajęciach zastanawiali skąd taka nazwa programu. Wyjaśniono im, że gdy ktoś się zrani lub skaleczy sięga do apteczki pierwszej pomocy medycznej, by szybko opatrywać rany, zaklejać plastrem zadrapania lub podać leki uśmierzające ból. A co się dzieje, jeśli mamy do czynienia ze zranieniem emocjonalnym?
Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej jest potrzebna, by pomóc nie tylko leczyć rany duszy, ale by również odzyskać dobry humor, nadzieję i nabywać odporność psychiczną.
Zajęcia odbywały się raz w tygodniu, po 2 godziny. Pierwsza godzina była poświęcona na realizację programu, druga to czas, w którym uczniowie tworzyli wspólnie parce plastyczne, projekty, mapy myśli nawiązujące do omawianego tematu. Uczniowie mogli wykazać się kreatywnością, odkrywali swoje zdolności, dzielili się pomysłami, a jednocześnie uczyli się współpracy, negocjowania i sztuki kompromisu. Po zakończeniu wyrazili chęć zaprezentowania młodszym kolegom Apteczki, tego czego nauczyli się i wypracowali na zajęciach, odważnie zadawali pytania, pokazywali swoje prace, zdjęcia, przekazali to, co najważniejsze i najciekawsze z realizowanego programu
W programie APTECZKA omawiane były z uczniami następujące zagadnienia:
- Apteczka skarbów - jak leczyć rany duszy?
- Optymizm - myśl pozytywnie, wtedy jest łatwiej!
- Przyjaźń - okazuj miłość i przyjaźń!
- Kreatywność - ucz się całe życie, odkrywaj i wzmacniaj swoje talenty!
- Wytrwałość - nie poddawaj się, sukces w życiu to bieg na długi dystans!
- Zdrowie fizyczne - dbaj o zdrowie i ćwicz codziennie – to poprawia samopoczucie!
- Szczerość - nie komplikuj niepotrzebnie swojego życia!
- Życzliwość - próbuj zrozumieć i wspierać innych!
- Wdzięczność - okazuj wdzięczność za wszystko, co cię spotyka!
- Marzenia - wyznaczaj sobie cele i snuj marzenia!
Był to czas twórczej i aktywnej pracy, spędzony w atmosferze życzliwości i dobrej zabawy, za co dziękuję uczniom.
Izabela Grzywna- pedagog szkolny
Podziękowanie z Bursztyna
PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ W BURSZTYNIE
YKpaîHa, IBaHO-OpaHKiBCbKa 0651.
77111 Ma SypułTMH, Byn- C. Bał-łnepn 64
parafia.bursztyn@ukr.net
Bursztyn, 21.06.2018 r.
Sz. P. Dyrektor
Zespołu Szkół im. Jana Pawła II
oraz Szkolne Koło Caritas Grodzisko Dolne
Kolejny raz Boża Opatrzność posłużyła się hojnymi sercami dzieci i rodziców Waszego szkolnego środowiska, aby sprawić radość dzieciom na Ukrainie, grupującym się przy naszej parafii w Bursztynie, leżącej na terenie dawnego województwa stanisławowskiego.
W ich też imieniu oraz na prośbę wzruszonych rodziców składam wyrazy ogromnej wdzięczności za udzieloną pomoc (1700 zł) na zorganizowanie letniego wypoczynku, połączonego z elementami edukacyjnymi i wychowawczymi. Pobyt w Karpatach został zaplanowany na termin 23-27 lipca br. i obecnie trwają do niego ostatnie niezbędne przygotowania. Z radością podzielimy się owocami tej wyprawy z naszymi Dobroczyńcami, gdy tylko szczęśliwie wrócimy do domu:)
Z naszej strony już teraz obiecujemy prostą dzieciącą modlitwę w intencjach członków Szkolnego Koła Caritas. Natomiast o specjalne Boże błogosławieństwo dla całej szkoły za wstawiennictwem Świętego jej Patrona będziemy prosić na Mszy św. w niedzielę 29 lipca br. Niech życzliwość Nieba ogarnia wszystkich zaangażowanych w budowanie więzi jedności poprzez solidarne wsparcie i okazywane zrozumienie!
Z szacunkiem i życzeniami wszelkiego dobra
administrator parafii
Wycieczka klas czwartych nad Solinę.
14. czerwca czwarte klasy wzięły udział w wycieczce edukacyjno-krajoznawczej nad Solinę. W programie był m.in. przejazd kolejką bieszczadzką, wejście do wnętrza zapory oraz rejs statkiem po zalewie. Mimo nie do końca sprzyjającej aurze wszystkim dopisywał świetny humor. Uczniowie wrócili do domów z uśmiechami na twarzach, zasobem nowej wiedzy i plecakami pełnymi pamiątek.
Konkurs matematyczny ,,Procent''
Dnia 16 maja uczeń klasy IIB Gimnazjum odebrał nagrodę III stopnia za udział w XVI Powiatowym Konkursie Matematycznym ,,Procent'' dla klas III Gimnazjum. W konkursie brało udział 35 uczniów z 10 gimnazjów gminy Łańcut-Leżajsk.
Gratulijemy i liczymy w przyszłym roku na więcej.
Archiwum Aktualności