• PRZEDSZKOLE - dyżur sierpniowy

•        Przedszkole Samorządowe w Grodzisku Dolnym informuje, że wszystkie dzieci zgłoszone do przedszkola na zajęcia w sierpniu zostały przyjete.

Zapraszamy w dniu 1 sierpnia br.

• Kurs dydaktyczno – językowy na Korfu w ramach programu Erasmus+

• W dniach 15-26 lipca 2024r. miałam przyjemność uczestniczenia w szkoleniu „English Language Development and CLIL in the primary classroom” w ramach przyznanej Akredytacji Zespołowi Szkół im. Jana Pawła II w Grodzisku Dolnym przez Agencję Programu Erasmus+ realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Dwutygodniowy kurs doskonalący odbył się w szkole Andrioti School na Korfu. Szkolenie obejmowało rozwój kompetencji dydaktycznych i doskonalenie umiejętności językowych. Poprzez udział w programie zapoznałam się z różnymi metodami nauczania przedstawionymi przez prowadzących zajęcia oraz miałam możliwość wymiany doświadczeń z nauczycielami z innych krajów, którzy chętnie dzielili się swoją wiedzą w czasie zajęć. Dzięki udziałowi w szkoleniu rozwinęłam również umiejętności językowe. W związku z tym, iż grupa nauczycieli, z którymi miałam możliwość uczestniczyć w zajęciach, składała się wyłącznie z osób innej narodowości, mogłam nie tylko doskonalić znajomość języka angielskiego, ale także poznać różnice dialektalne i różnorodność kulturową innych krajów.

Udział w programie Erasmus+ był dla mnie bardzo wartościowym doświadczeniem pod względem edukacyjnym i zawodowym.

Renata Wnęk

• Międzynarodowa edukacja nauczycieli

• „Jest tylko jeden sposób nauki. Poprzez działanie"

Słowa Paulo Coelho opisują dwutygodniowy pobyt 10 nauczycieli Zespołu Szkół
            im. Jana Pawła II w Grodzisku Dolnym na Korfu, podczas którego uczyli się aktywnie języka i metodyki pracy z dziećmi w szkole Andrioti School w ramach przyznanej Akredytacji przez Agencję Programu Erasmus+ realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Uczestnicy kursów wzięli udział w twórczej edukacji z świetnymi nauczycielami, wśród których nie zabrakło nawet reżyserów filmowych. To był czas nowych zadań, wyzwań i pomysłów na przyszłą pracę z uczniami. Każdy dzień to inne wyzwanie, np. zadania logiczne, wymyślanie scenariuszy teatralnych i odgrywanie scenek, pisanie historyjek w kreatywny sposób, rozwiązywanie zagadek kryminalnych, „głuchy telefon”, dialogi, opisy, gramatyczne zadania. Pięcioro pedagogów ukończyło kurs, który uczył zmiany podejścia do edukacji językowej  poprzez  wykorzystanie CLIL. Ta metoda łączy i inspiruje oraz wpływa na skuteczną naukę angielskiego. Uczestnicy szkolenia poznawali ją  poprzez praktyczne zastosowanie CLIL na zajęciach, dzięki czemu  dowiedzieli się,  co dokładnie jest integrowane, jakie są możliwe formy prowadzenia takiej integracji, jak współpracować w ramach zespołu nauczycielskiego, jakie teoretyczne modele nauczania wspomagają na co dzień pracę nauczyciela i jakie proste narzędzia pomogą w pracy z młodszymi uczniami. Nauczyciele wzięli też udział w warsztatach opartych na praktycznych technikach poprzez gry i improwizację, które przyczynią się do stosowania na lekcji metod opartych na aktywizacji i współpracy w grupie i wzmocnią u uczniów kompetencje społeczne. Ważnym elementem kursów było ćwiczenie języka angielskiego w anglojęzycznym i interaktywnym środowisku.

Warto inwestować w rozwój kadry nauczycielskiej, ponieważ dobrze wykształceni nauczyciele są szansą na stworzenie nowatorskiej szkoły przygotowującej młodych ludzi do zmierzenia się z ciągle zmieniającą się rzeczywistością.

koordynator projektu