Nawigacja

 • GG Robot 2018 z świetnym występem uczniów naszych szkół

  GG Robot 2018 z świetnym występem uczniów naszych szkół - Obrazek 1

  GG Robot 2018 z świetnym występem uczniów naszych szkół - Obrazek 2GG Robot 2018 z świetnym występem uczniów naszych szkół - Obrazek 3GG Robot 2018 z świetnym występem uczniów naszych szkół - Obrazek 4GG Robot 2018 z świetnym występem uczniów naszych szkół - Obrazek 5

  „Żył raz pewien wielki konstruktor-wynalazca, który nie ustając, wymyślał urządzenia niezwykłe i najdziwniejsze stwarzał aparaty. Zbudował był sobie maszynkę-okruszynkę, która pięknie śpiewała, i nazwał ją ptaszyło. Zbudował wiele pożytecznych maszyn, wielkich i małych, aż nadszedł go pomysł dziwaczny , aby śmierć z życiem w jedno złączyć i tak dopiąć niemożliwości.”

                                                                                                 S.Lem „Bajki robotów”

  Wykonujące zadania roboty zaprogramowane przez młodych konstruktorów, niczym z bajek Stanisława Lema, zapełniły przestrzeń Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 i Miejskiego Centrum Kultury w  Leżajsku  w dniach 18-19.05.2018r. w związku z odbywająca się tam Konferencją Robotyki Edukacyjnej, w ramach której miał miejsce Wojewódzki Konkurs GG Robot 2018. Wyniki turnieju pokazują, że do najlepszych konstruktorów i programistów zaliczają się uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Grodzisku Dolnym i Zespołu Szkół im. prof. Franciszka Leji w Grodzisku Górnym, co udowodnili zajmując czołowe miejsca i zdobywając miano laureatów i finalistów w konkursie kuratoryjnym. Przedsięwzięcie to jedno z działań w projekcie „Regionalne Centrum Robotyki Edukacyjnej” współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

  W działania, które odbywały się na trzech płaszczyznach, szczególnie zaangażowane były instytucje: Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Zespół Szkół im. prof. Franciszka Leji w Grodzisku Górnym, Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Grodzisku Dolnym, Zespół Szkolno –Przedszkolny nr 2 w Leżajsku oraz Miejskie Centrum Kultury w Leżajsku.  Swoją obecnością podkreślili wagę wydarzenia zaproszeni goście: Małgorzata Rauch- Podkarpacki Kurator Oświaty, Justyna Pałys- wizytator Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Ireneusz Stefański- burmistrz Leżajska, Grzegorz Potaczała- sekretarz Gminy Grodzisko Dolne.

  Najpierw warto wspomnieć o samym Wojewódzkim Konkursie Budowy i Programowania Autonomicznych Robotów Mobilnych GG Robot 2018 „Kosmiczna gorączka złota”. Zadania podzielone były na 4 kategorie: kategoria Smyk,  kl. IV-VI SP, kl. VIISP-II-IIIGIM, kategoria Open. W sumie 61 drużyn (240 uczniów) rywalizowało ze sobą. W klasyfikacji generalnej była brana pod uwagę punktacja z prezentacji, rund eliminacyjnych i pojedynków robotów. Uczniowie, którzy uplasowali się na miejscach 1-3 są laureatami, a na miejscach 4-8 finalistami konkursu kuratoryjnego. Klasyfikacja najlepszych z naszej gminy przedstawia się następująco:

  GG Robot Smyk:

  II miejsce: Aw4ria –Junior z ZS w Grodzisku Dolnym (Zofia Kulpa, Wojciech Wnęk, Karol Stopyra)

   

  GG Robot SP:

  I miejsce: Aw4ria z ZS w Grodzisku Dolnym (Jakub Kulpa           Jakub Kulpa, Hubert Czerwonka, Katarzyna Strug, Martyna Stopyra, Aleksandra Krupa)

  II miejsce: FIRE TeAm z ZS w Grodzisku Dolnym (Mateusz Gdański, Marcin Wlazło, Piotr Rączka, Sebastian Stelmachowski, Szymon Ryfa)

  III miejsce: FULL POWER z ZS Grodzisko Górne (Jakub Fila, Dominik Duda, Kacper Chmura,Paweł Skiba, Justyna Kuras)

  IV miejsce: Robo-Maniax z ZS Grodzisko Dolne (Kacper Joniec, Karol Sigda, Wiktoria Kordas, Hubert Rachfał, Kacper Kordas)

  Nagrodę sędziów w kategorii SPRINT OF THE GG ROBOT otrzymała drużyna AGENT-07 z ZS Grodzisko Dolne (Paweł Czerwonka, Dariusz Danak, Szymon Krupa, Aneta Danak)

   

  GG Robot GIM:

  I miejsce: Bez Nazwy z ZS Grodzisko Górne (Krzysztof Danak, Paweł Danak)

  III miejsce: -Western Stripes z ZS Grodzisko Górne (Karol Pytel, Hubert Heleniak)

  VI miejsce: GG2 z ZS Grodzisko Górne (Łukasz Rydzik, Dominik Rydzik, Piotr Chmura, Martyna Szklanny)

  VIII miejsce: GGirls z ZS Grodzisko Górne (Agnieszka Pytel, Katarzyna Sander, Katarzyna Dyjak, Wiktoria Tysz, Martyna Czerwonka)

   

  GG Robot Open:

  I miejsce: Fantastic z ZS Grodzisko Górne (Sebastian Król, Kamil Szczęch, Magdalena Kryla, Magdalena Tokarz)

   

  Równolegle odbywała się Konferencja Robotyki Edukacyjnej dla nauczycieli „Robotyka edukacyjna w nauce programowania”. Prelegentami byli: pan Roman Matuszek – dyrektor Zespołu Szkół im. prof. Franciszka Leji w Grodzisku Górnym „Robotyka – od czego zacząć”, pana Wojciech Syrocki - właściciel marki RoboCamp „Pracownia robotyki w Twojej szkole krok po kroku”, pan Marcin Paks - dyrektor ds. rozwoju sektora edukacji BeCREO Technologies „Nauka poprzez doświadczenie, czyli edukacja opartą o STEAM”. Warsztaty dla nauczycieli prowadzili pan Wojciech Syrocki, pan Marcin Paks, ale też pan Clemens Koza - pracownik Practical Robotic Institut.

              W tym samym czasie w Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku odbywały się warsztaty dla dzieci. Uczestnicy warsztatów pod okiem nauczycieli i z pomocą uczniów klas 1-3 ze szkoły w Grodzisku Dolnym, mieli okazję zbudować, zaprogramować, a następnie uruchomić wybrane modele robotów, wykorzystując zestawy klocków Lego WeDo.

              Konferencja Robotyki Edukacyjnej to duże przedsięwzięcie, które dla jednych była początkiem, a dla innych kontynuacją działań w dziedzinie robotyki. Stanisław Lem dowodził, ze jesteśmy zdolni nie tylko do odwzorowania rzeczywistości, co do kreowania nowej. U Lema nie ma cudów, granicą jego teorii jest nauka. To, o czym pisał Lem, stało się rzeczywistością za sprawą młodych konstruktorów biorących udział w turnieju. Gratuluję uczniom naszych szkół świetnego udziału w zawodach.

                                                                       Monika Fila

 • Uczniowie klas I-III w Zespole Szkół w Grodzisku Dolnym budują i programują roboty

  Uczniowie klas I-III w Zespole Szkół w Grodzisku Dolnym budują i programują roboty - Obrazek 1

  Uczniowie klas I-III w Zespole Szkół w Grodzisku Dolnym budują i programują roboty - Obrazek 2Uczniowie klas I-III w Zespole Szkół w Grodzisku Dolnym budują i programują roboty - Obrazek 3Uczniowie klas I-III w Zespole Szkół w Grodzisku Dolnym budują i programują roboty - Obrazek 4Uczniowie klas I-III w Zespole Szkół w Grodzisku Dolnym budują i programują roboty - Obrazek 5

  W marcu 2017r. w związku z projektem „Regionalne Centrum Robotyki Edukacyjnej” współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 w Zespole Szkół w Grodzisku Dolnym zostały zakupione klocki Lego VeDo i zorganizowano zajęcia z robotyki dla klas I-III szkoły podstawowej.

  Zajęcia z robotyki, które rozpoczęli uczniowie z klas 1-3, wydawały się na początku abstrakcyjne. Słowa takie jak: kodowanie, programowanie, robotyka większości niewiele mówiły. Często jednak to, co niepoznane, wydaje się trudne. Innego jednak wymiaru nabiera, kiedy w danym temacie zaczynamy się poruszać, nad czymś pracować, coś poznawać.  Podobnie było i z zajęciami z robotyki dla klas młodszych. Nieznane pojęcia nabierały konkretnego wymiaru. Uczniowie zrozumieli, czym jest kodowanie, ściśle połączone w późniejszym etapie z pisaniem programów komputerowych, rozwijali logiczne i analityczne myślenie podczas wyszukiwanie błędów i korygowania ich. Na tym pierwszym etapie dzieci uczyły się, korzystając z platformy www.code.org. Po wprowadzającym „wstępie”, chłopcy i dziewczynki  rozpoczęli pracę na konkretnym materiale. Zostały im przekazane  zestawy klocków Lego WeDo pozwalające budować  urządzenia i pojazdy. Kiedy spod rąk uczniów zaczęły wychodzić konkretne modele, które można było uruchomić i wprawić w ruch dzięki odpowiedniemu zaprogramowaniu, to zajęcia z robotyki stały się jeszcze atrakcyjniejsze. Wiele terminów i pojęć z tego zakresu stało się dla dzieci zrozumiałymi, a także była to motywacja, aby się w temat zagłębiać, śledzić i analizować etapy budowy i programowania kolejnych robotów.

  Zdobyta wiedza i umiejętności pozwoliły na uczestnictwo 23.11.2017r. w wojewódzkiej konferencji „Programowanie z robotyką w szkole – przykłady dobrej praktyki” w Leżajsku, gdzie wybrani uczniowie prezentowali zbudowane i zaprogramowane modele robotów. Kolejną okazją do podzielenia się wiedzą i umiejętnościami z uczniami i nauczycielami innych szkól było przeprowadzenie w dniu 18 maja 2018r. w MCK w Leżajsku warsztatów „Robotyka w edukacji wczesnoszkolnej” zorganizowanych w ramach Konferencji Robotyki Edukacyjnej/Wojewódzkiego Konkursu GG Robot 2018. Uczestnicy warsztatów pod okiem nauczycieli i z pomocą uczniów klas 1-3 ze szkoły w Grodzisku Dolnym, mieli okazję zbudować, zaprogramować, a następnie uruchomić wybrane modele robotów, wykorzystując zestawy klocków Lego WeDo. Przybyli goście przekonali się, że zajęcia z robotyki na tym etapie dostarczają wiele frajdy, a jednocześnie uczą i kształcą, że jest to nauka przez zabawę.

  Podczas, gdy część uczniów była zaangażowana w warsztaty, w tym samym czasie w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2 w Leżajsku trzyosobowy zespół w składzie: Zofia Kulpa, Wojciech Wnęk, Karol Stopyra rywalizował w konkursie budowy i programowania robotów w odpowiedniej dla siebie kategorii wiekowej  klas 1-3. Zadaniem startujący drużyn było zbudowanie i zaprogramowanie robota do czterech konkretnych zadań. Pojedynek podzielony był na dwa dni. Pierwszego dnia robot miał zmierzyć się z połową przewidzianych zadań, drugiego czekały na niego dwa kolejne. Za wykonane zadania sędziowie turnieju przydzielali odpowiednią ilość punktów. Nasza wspaniała trójka, która startowała pod nazwą Awar4ia Junior, zdobyła ich taką ilość, która pozwoliła im uplasować się na drugim miejscu w swojej kategorii wiekowej GG Robot Smyk.

  Odniesione sukcesy, możliwość dzielenia się swoją wiedzą podczas warsztatów, a także same zajęcia z robotyki, gdzie uczniowie uczą się budować i programować roboty, to bardzo kształcące i rozwijające doświadczenia będące udziałem wszystkich uczniów z klas 1-3  naszej szkoły, a także nas nauczycieli, którzy mają okazję z nimi pracować.

  Elżbieta Matula

  Agnieszka Witwer

   

 • Nasi uczniowie laureatami Gminnego konkurs języka angielskiego

  Nasi uczniowie laureatami Gminnego konkurs języka angielskiego - Obrazek 1

  15 maja 2018r.  w Zespole Szkół im. prof. Franciszka Leji odbył się Finał II Gminnego Konkursu Języka Angielskiego "Your Next Move", w którym uczestniczyło 15 uczniów z terenu gminy.
  Wyniki przestawiają się następująco:

  I miejsce – Konrad Baran (ZS w Grodzisku Dolnym)
  II miejsce – Paulina Chmura i Adam Więcław (ZS w Grodzisku Dolnym)
  III miejsce – Gabriela Kulpa (ZS w Grodzisku Dolnym)

  Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!  

  Elżbieta Horoszko – Krasny

 • Młodzi aktorzy nagrodzeni w konkursie powiatowym Drama Profilaktyczna 2018

  Młodzi aktorzy nagrodzeni w konkursie powiatowym Drama Profilaktyczna 2018 - Obrazek 1

  W poprzednich latach dla uczniów klas gimnazjalnych udział w konkursie powiatowym Drama Profilaktyczna zawsze kończył się sukcesem, tym razem 18.05.2018r. ich młodsi koledzy odbierali II nagrodę- srebrnego Franka.

  W tym roku w XVII Powiatowym Przeglądzie Młodzieżowych Form Teatralnych Drama Profilaktyczna Leżajsk 2018 wzięli udział uczniowie klasy 6b i 6a: Martyna Czerwonka, Ada Wawrzaszek, Aleksandra Krupa,  Karolina Dzierga, Mateusz Gdański, Hubert Rachfał, Robert Stęchły, Jakub Kulpa. Był  to ich pierwszy występ w konkursie będącym niełatwym wyzwaniem dla młodych aktorów. Jednak zdobyte już szlify w czasie warsztatów teatralnych i występów na wielu konkursach były cennym doświadczeniem i uczniowie z łatwością poradzili sobie z tremą, atmosferą rywalizacji i wnikliwą oceną jury.

        Temat tegorocznej dramy „Hity i mity- życie w rek(ł)amie” był bliski młodym ludziom, gdyż obecność reklam w ich życiu jest czymś powszechnym i wręcz oczywistym. Jednak nie zawsze są oni świadomi ich negatywnego wpływu na osobowość oraz zachowanie odbiorcy. Scenariusz przedstawienia napisany przez opiekunów grupy z pomocą uczniów pokazuje mechanizm manipulacji, podatność młodych ludzi na treści zawarte w reklamach i sprytnie ukrytym kłamstwie o szczęściu, które zapewni nam reklamowany produkt. Można  wówczas  zapomnieć  o prawdziwych wartościach w życiu i ślepo podążać za modą narzuconą nam przez specjalistów od reklamy. Scenariusz przedstawienia, wykorzystane środku multimedialne, ale przede wszystkim występ młodych aktorów bardzo spodobały się jury, które przyznało, że miało bardzo trudne zadanie, gdyż poziom dwóch drużyn nominowanych do zwycięstwa był bardzo wyrównany.  Nasi uczniowie ostatecznie zajęli II miejsce. Jednak dla aktorów z naszej szkoły najważniejsza jest radość i satysfakcja z pięknego występu, dlatego z dumą odbierali przyznaną nagrodę srebrnego Fanka.

      Grupę do występu przygotowały panie: Monika Fila, Izabela Grzywna, Alicja Dubiel. Dziękujemy za cenne rady i pomoc panu Waldemarowi Decowi i pani Teresie Majkut.

   

                                                                                                    Izabela Grzywna

 • Wyjazd na interaktywne widowisko telewizyjne „Szewczyk Dratewka”

  Wyjazd na interaktywne widowisko telewizyjne „Szewczyk Dratewka” - Obrazek 1

  18 maja2018 r. przedszkolaki brały udział w Interaktywnym Widowisku Telewizyjnym pt. „Szewczyk Dratewka na planie filmowym” przygotowanym przez aktorów Teatru Show.

  Na sali widowiskowej MCK Leżajsk zostało zbudowane studio filmowe , a dzieci dzięki pracy z reżyserem, operatorami kamer i montażystami  zapoznały się z podstawami pracy na planie filmowym. Poznały także różne rekwizyty niezbędne do kręcenia filmu.

  Zobaczyły między innymi, jak wygląda ekran do trików technicznych typu green screen oraz profesjonalne kamery do realizacji filmowej. Na żywo, na dużym ekranie, wszyscy uczestnicy tych warsztatów mogli obserwować przebieg zajęć. Dzieci brały czynny udział w przygotowaniu opowieści filmowej odgrywając krótkie scenki np.: naśladowały pszczółki, mrówki, kaczki. Przedszkolaki miały okazję wcielić się w rolę aktorów oraz zobaczyć cały proces powstawania filmu. Była to niesamowita zabawa połączona z nauką. Dzieci przeżyły filmową przygodę, poczuły moc tworzenia, poznały techniki i triki filmowe. Ten dzień będą jeszcze długo mile wspominać.

   

  Barbara Jagustyn

   

 • SUKCES PRZEDSZKOLAKÓW na Festiwalu Talentów ,,ISKIERKA 2018”

  SUKCES PRZEDSZKOLAKÓW na Festiwalu Talentów ,,ISKIERKA 2018” - Obrazek 1

    16 maja 2018r.dzieci z Przedszkola Samorządowego w Grodzisku Dolnym zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i aktorskie podczas eliminacji powiatowych II Powiatowego  Przedszkolnego Festiwalu Talentów ,,Iskierka 2018” pod patronatem Starosty Leżajskiego i Burmistrza Leżajska. Festiwal jest imprezą o charakterze konkursu, organizowaną dla dzieci z przedszkoli . Ma na celu odkrywanie wyjątkowych zdolności u dzieci i zaprezentowanie ich w dowolnej formie na scenie MCK.  Festiwal to nie tylko aspekty muzyczne, jak doskonalenie interpretacji tekstu muzycznego i poziomu wykonawczego piosenek dziecięcych, ale również aktywizacja dzieci do czynnego uczestnictwa w życiu kulturalnym , integracja dzieci z różnych przedszkoli i środowisk oraz promocja talentów. 

              Dzieci z młodszej i starszej grupy przedszkolnej zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie w scence teatralnej pt ,,O tym jak żabka mała rodziców nie słuchała” i wokalne w piosenkach ,,Pluszowy miś” i ,,Jesteś, mamo, skarbem mym”. Z dumą pragniemy poinformować, że wykonawczyni piosenki „Pluszowy miś, Asia Kulińska z grupy starszej przeszła pomyślnie eliminacje powiatowe i zakwalifikowała się do udziału w koncercie finałowym, który odbędzie się w czerwcu w MCK w Leżajsku.  W przygotowania do występów zaangażowani byli nie tylko nauczyciele ,ale i rodzice ubierając dzieci w  piękne stroje żabek, motyl, biedronek i bociana. Udział w eliminacjach był dla dzieci ogromnym przeżyciem a równocześnie doświadczeniem występów na dużej scenie z mikrofonem i grą świateł oraz ponadczasowym przesłaniem ,,trzeba zawsze słuchać mamy, no i taty też…”.

  Cieszymy się bardzo z sukcesów naszych wychowanków i liczymy na udany występ Asi Kulińskiej w koncercie finałowym.  

   

                                                                            Nauczycielki przedszkola

   

 • Sukces grupy teatralnej „Improwizacja” z Zespołu Szkół w Grodzisku Dolnym w konkursie wojewódzkim

  Sukces grupy teatralnej „Improwizacja” z Zespołu Szkół w Grodzisku Dolnym w konkursie wojewódzkim - Obrazek 1

  Grupa teatralna „Improwizacja” otrzymała III Nagrodę „Brązowe Trzewiczki Szczęścia” podczas XXVI Przeglądu Szkolnych Form Teatralnych „Jarosławski Kacperek 2018”.

  Młodzi aktorzy w dniach 16-17 maja 2018r. konkurowali  w Jarosławiu z 8 zespołami ze szkół podstawowych, gimnazjów oraz ośrodków kultury z województwa podkarpackiego. Zaprezentowali  spektakl „Jak dobrze jest znać pana Leara” i zajęli 3 miejsce. Profesjonalna komisja w składzie:  Elżbieta Winiarska  – aktor, lalkarz, Danuta Pado – lalkarz, instruktor Teatralny, Paweł Sroka – instruktor teatralny bardzo pochlebnie wypowiadała się na temat zespołu. Została zauważone ich ekspresja na scenie, dykcja i przede wszystkim umiejętność zabawy w teatr i otwartość. W skład grupy teatralnej wchodzą uczniowie kl.VI: Ada Wawrzaszek, Martyna Czerwonka, Patrycja Szałapska, Mateusz Gdański, Paweł Tołpa, Hubert Rachfał, Marcin Wlazło, Robert Stęchły, Sebastian Stelmachowski, Jakub Kulpa. Z zespołem pracują: Monika Fila i Alicja Dubiel.

              Warto jednak pamiętać, że zabawa w teatr uczy pracy zespołowej. Tutaj wszyscy muszą współpracować. Zajęcia teatralne uwrażliwiają uczniów na piękno słowa, muzyki, dają radość, uczą kultury teatralnej. Podczas przygotowywania spektaklu uczniowie rozwijają zdolności poznawcze, ćwiczą pamięć, poprawną wymowę.

              Gratulacje dla zespołu za świetny występ.

                                                                          Monika Fila

 • Nasi uczniowie laureatami konkursu "Ferie z ekonomią"

     Uczniowie z naszej szkoły, uczestnicy programu "Ferie z ekonomią", zostali laureatami konkursu na model biznesowy przedsięwzięcia w lokalnej społeczności.  Ich pomysł na biznes to firma cateringowa "SZYBKO, ZDROWO, SMACZNIE".

     Nagrodą jest dwudniowy wyjazd do  Warszawy, w ramach którego  uczniowie odwiedzą Centrum Pieniądza Narodowego Banku Polskiego oraz wezmą udział w warsztatach  ekonomicznych zorganizowanych  na terenie jednej z warszawskich uczelni. Warsztaty poprowadzą pracownicy naukowi i studenci warszawskich uczelni przygotowani przez koordynatora merytorycznego projektu. Fakultatywnie uczniowie odwiedzą inne instytucje związane z rynkiem finansowym i otoczeniem gospodarczym przedsiębiorstw. Gratulujemy! Kliknij na "WIĘCEJ" i obejrzyj nagranie video oraz prezentację multimedialną nagrodzonego modelu biznesowego.

  Muzyka wykorzystana w filmie została oparta o utwór na podstawie darmowej licencji youtube. Informacja o niej znajduje się w czasie napisów końcowych filmu. 
  W przypadku publikacji w serwisie Youtube prosimy o zamieszczenie poniższych linijek w opisie filmu:
  Lights by Sappheiros https://soundcloud.com/sappheirosmusic 
  Creative Commons — Attribution 3.0 Unported — CC BY 3.0 https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/ 
  Music promoted by Audio Library https://youtu.be/-lbbHQbZNKg

  Prezentacja_Multimedialna_Modelu_Biznesowego_Przedsiewzieca_w_Lokalnej_Spolecznosci_Grodzisko_Dl.pps

 • - Obrazek 1

 • III EDYCJA KONKURSU HISTORYCZNEGO „Polska moja Ojczyzna – przeszłość i teraźniejszość - „Wolna i Niepodległa – 100 lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości”

  Uczniowie z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II już po raz trzeci wzięli udział  w konkursie  historycznym organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Zarzeczu, osiągając bardzo dobre wyniki. Konkurs był trzyetapowy.

  Konkurs „Polska moja Ojczyzna – przeszłość i teraźniejszość”   jest organizowany  przy współpracy Stowarzyszenia Przyjaciół Podkarpackiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II i honorowym patronacie Stanisława Ożoga – posła do Parlamentu Europejskiego, Wojewody Podkarpackiego, Marszałka Województwa Podkarpackiego, Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Wójta Gminy Zarzecze, Starosty Jarosławskiego i Przeworskiego, Muzeum Kamienica Orsettich w Jarosławiu oraz patronacie merytorycznym PCEN. Celem konkursu była integracja uczniów Szkół im. Jana Pawła II z terenu województwa podkarpackiego, kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych poprzez upowszechnianie wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego Polski oraz pogłębianie wiedzy dotyczącej ojczystej historii i  sławnych Polaków. Konkurs był adresowany do uczniów szkół podstawowych. III edycja konkursu poświęcona była jubileuszowi odzyskania przez Polskę niepodległości. Tematyka konkursu nawiązywała do walki Polaków o niepodległość od pierwszego rozbioru do roku 1918.  W  drodze  eliminacji wewnątrzszkolnej  wyłoniono w naszej szkole  dwoje uczniów z klasy VIIa: Annę Rydzik  i Szymona Ryfę z klasy VI, a którzy brali udział w rozgrywkach na szczeblu powiatowym,  które odbyły się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Ulanowie. W II  etapie konkursu uczestniczyło 82 uczniów  z 42 szkół. 40 uczniów z najwyższym wynikiem, którzy reprezentowali 28 szkół zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego. Wśród nich była nasza uczennica Anna Rydzik.

  Jesteśmy dumni z naszej finalistki, serdecznie jej gratulujemy sukcesu, życząc jednocześnie równie znaczących osiągnięć w innych konkursach i zawodach.        

                                                                    A.K.

 • Konkurs o Janie Pawle II

  Konkurs o Janie Pawle II - Obrazek 1

  W  maju 2018 r. w naszej szkole, odbył się kolejny już Szkolny  Konkurs Wiedzy o Świętym Janie Pawle II.

  Do współzawodnictwa zostali zaproszeni wszyscy  uczniowie klas 4-6  Szkoły Podstawowej w Grodzisku Dolnym, którzy pisali test składający się z 23 pytań dotyczących życiorysu i ciekawostek z życia Karola Wojtyły. Tą drogą wyłoniono po trzech przedstawicieli z poszczególnych klas, którzy wzięli udział w finale konkursu.

   Drugi etap konkursu w którym wystąpiły drużyny to quiz przy udziale publiczności, którą stanowili uczniowie z poszczególnych klas oraz nauczyciele. Zarówno podczas pierwszej jak i drugiej rundy finału wszyscy uczniowie  wykazali się szczegółową wiedzą o patronie szkoły. Rywalizacja była bardzo emocjonująca. Po zaciętej walce wyłoniono zwycięzców:

  I miejsce -klasa 6b: Martyna Czerwonka, Martyna Moszkowicz, Ada Wawrzaszek,

  II miejsce- klasa 4a:Katarzyna Tabin, Julia Majkut, Milena Baj,

  III miejsce- klasa 6a:Aleksandra Krupa, Hubert Czerwonka, Szymon Ryfa,

  Wszyscy uczestnicy finału otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

  Mamy nadzieję, że pochylając się nad życiem i nauczaniem Jana Pawła II nasi wychowankowie zdobyli nie tylko określoną wiedzę, ale uzyskali wzór do naśladowania w codziennym życiu. Można być dobrym i świętym w każdym etapie swojego życia, takim jakim był nasz wielki Rodak.

  Dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w turnieju za zaangażowanie.

  Organizatorzy:

  Waldemar Dec, Ks. Marcin Klin, Agnieszka Witwer

   

 • Świat poezji Zbigniewa Herberta w interpretacji uczniów naszej szkoły

  Świat poezji Zbigniewa Herberta w interpretacji uczniów naszej szkoły - Obrazek 1

  Dnia 7 maja 2018r. spora grupa uczniów naszej szkoły udała się do Gminnego Ośrodka Kultury w Grodzisku Dolnym, aby poprzez swoje recytacje uczcić Rok Zbigniewa Herberta.

  Wydarzenie miało charakter konkursowy, ale było to przede wszystkim spotkanie z  żywym słowem tego wybitnego poety. Wszyscy uczestnicy z wielkim zaangażowaniem zaprezentowali niełatwe w treści i przekazie utwory Księcia Poetów. Nie mogło więc zabraknąć „Pana od przyrody”, „Przesłania pana Cogito” czy „Nike, która się waha”.

  Komisję konkursową najbardziej ujęła sugestywna interpretacja Pana Cogito w wykonaniu Moniki Czerwonki z klasy II a gimnazjum, która otrzymała Laur Wójta Gminy Grodzisko Dolne.

  Laureatami konkursu w poszczególnych kategoriach zostali ponadto:

  Kategoria klas VI- VII

  Weronika Joniec z klasy VII b za wiersz „Modlitwa pana Cogito”

  Mateusz Gdański z klasy VI b za wiersz „Wiatr i róża”

  Kategoria gimnazjum

  Szymon Przeszło z klasy II a za wiersz „Pan od przyrody”

  Ewelina Boroń z klasy III a za wiersz „Dojrzałość”

  Izabela Chmura z klasy III b za wiersz „Pan Cogito a ruch myśli”

  Również pozostali uczestnicy zasłużyli na wyróżnienia i słowa uznania za swój wkład, chęci i wysiłek włożony w przygotowanie i zaprezentowanie swych umiejętności recytatorskich. Byli to:

  Kategoria klas VI- VII

  Patryk Dzierga z klasy VII b - wyróżnienie

  Wiktoria Gdańska z klasy VII a - wyróżnienie

  Karolina Dzierga z klasy VI a

  Martyna Czerwonka z klasy VI b

  Kategoria gimnazjum

  Aneta Bęben z klasy III a

  Dominika Rachfał z klasy III b

  Aleksandra Kisiel z klasy III b

  Aleksandra Rydzik z klasy II a

  Martyna Krupa z klasy III a

  Postawa naszych uczniów jest wyjątkowo godna pochwały, ponieważ jako prawie jedyni z terenu gminy Grodzisko Dolne odpowiedzieli na propozycję organizatora konkursu. Tym bardziej warto docenić ich zaangażowanie oraz podziękować paniom polonistkom przygotowującym uczniów do recytacji: pani Monice Fili, pani Agnieszce Krauz, pani Renacie Gąsiorek i pani Teresie Majkut.

 • XVII powiatowy konkurs „Z Janem Pawłem II w Trzecie Tysiąclecie” w Zespole Szkół w Grodzisku Dolnym

  XVII powiatowy konkurs „Z Janem Pawłem II w Trzecie Tysiąclecie” w Zespole Szkół w Grodzisku Dolnym - Obrazek 1

  Wy jesteście nadzieją Kocioła i świata – wy jesteście moją nadzieją” (…)

  To słowa Papieża Jana Pawła II, jakie wypowiedział do młodzieży zgromadzonej na Placu św. Piotra u progu swego pontyfikatu. Ukazują one wielkość młodego człowieka w oczach Papieża, a zarazem wielką troskę o ich rozwój. Przez cały pontyfikat Papież spotykał się z młodzieżą, chciał być z nimi, by ukazywać właściwą drogę, by uświadamiać im, jak ważni są w Kościele i że to od nich zależy jego  przyszłość. Słowa, jakie kierował do młodego pokolenia Papież, były wielką troską o ich rozwój, by dojrzewając, nie zbłądzili z drogi wiodącej do Boga. Dlatego też ważne jest w naszym czasie, by na nowo sięgać do słów, jakie kierował do nas, szczególnie do swoich rodaków w czasie pielgrzymek do Ojczyzny. Idea ta przyświecała społeczności szkolnej Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Grodzisku Dolnym jako organizatorom konkursu „Z Janem Pawłem II w Trzecie Tysiąclecie”, gdzie młodzież mogła pogłębiać treść przemówień, homilii, jakie wygłosił Jan Paweł II w czasie pielgrzymki do Ojczyzny.

  W dniu 9 maja 2018 r. obył się finał konkursu, w którym brało udział 24 uczniów ze szkół  powiatu leżajskiego. Po zmaganiach wyłoniona została trójka laureatów, którzy zdobyli największą ilość punktów. Wyniki przedstawiają się następująco:

  I miejsce: Dominika Ćwiek – Szkoła Podstawowa nr 2 w Leżajsku

  II miejsce: Justyna Jonik – Zespół Szkół w Giedlarowej

  III miejsce: Urszula Olechowska - Szkoła Podstawowa nr 2 w Leżajsku

  Wyróżnienia:

  Szymon Balicki – Zespół Szkół w Dębnie

  Monika Kara -  Zespół Szkół im. Eugeniusza Kujana. w Wierzawicach

  Weronika Krzywonos – Zespół Szkół w Giedlarowej

  Zuzanna Majkut – Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Dębnie

  Dominik Rydzik – Zespół Szkół im. prof. Franciszka Leji w Grodzisku Górnym

  Dominika Skwara - Szkoła Podstawowa nr 2 w Leżajsku

  W tym miejscu należy docenić dyrekcję i grono pedagogiczne Zespołu Szkół im Jana Pawła II za pomysł i przeprowadzenie konkursu, który przybliża postać i nauczanie wielkiego Rodaka, jakim był Święty Jan Paweł II. Trzeba zaznaczyć, że pogłębianie treści przemówień przez młode pokolenie na pewno przyczyni się do jego rozwoju duchowego i społecznego.

                                                                         ks. Marcin Klin

 • Różne odsłony teatrów w szkole w Grodzisku Dolnym

  Różne odsłony teatrów w szkole w Grodzisku Dolnym - Obrazek 1

  27 kwietnia 2018 r. dwie grupy z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Grodzisku Dolnym zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie podczas Powiatowego Przeglądu Teatrzyków Dziecięcych pn: „Kwietniowe Harce Teatralne" w Ośrodku Kultury w Giedlarowej. Wystąpili uczniowie klasy 1a i 1b z przedstawieniem teatralnym „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” przygotowywani przez panią Elżbietę Matulę i panią Bożenę Krajewską oraz grupa teatralna „Improwizacja”w skład której wchodzą uczniowie kl.VIb, prezentująca spektakl „Jak dobrze jest znać pana Leara”. Z zespołem pracują panie: Monika Fila i Alicja Dubiel. Dwie grupy i dwa różne oblicza teatru: baśń i spektakl profilaktyczny.

  W przedstawieniu grupy młodszej wzięło udział 26 małych aktorów, wcielając się w role królewny, złej macochy, królewicza, myśliwego, krasnoludków, kwiatów, motyli i ptaków. Było barwnie, wesoło i na pewno baśniowo. Pierwszoklasiści zawładnęli sceną, ale  umysłami widzów. Grupa teatralna „Improwizacja” pokazała zupełnie inne oblicze teatru. W przedstawieniu aktorzy wystąpili w czarnych strojach oraz białych rękawiczkach. Został wykorzystany tylko  stół, krzesło, materiał i książka. Skromne stroje i uboga scenografia, ale spektakl bardzo wymowny, z wyraźnym przekazem.

  Udział w przeglądzie był dla mniejszych dzieci ogromną frajdą i możliwością zaprezentowania się przed szerszą publicznością, a także okazją do obejrzenia swoich kolegów i koleżanek z innych miejscowości powiatu leżajskiego w ciekawych i barwnych inscenizacjach. Wielkim zaangażowaniem w trakcie przygotowań przedstawienia wykazali się rodzice naszych maluszków, którzy przygotowali piękne, kolorowe stroje. Dla grupy starszej kolejne doświadczenie i radość z obcowania ze sceną.

  Spektakle bardzo się podobały i usłyszeliśmy wiele pochlebnych słów.

                                                                         Monika Fila

                                                                         Elżbieta Matula

 • Witaj maj, trzeci maj!

  Witaj maj, trzeci maj! - Obrazek 1

  Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja to bardzo ważne święto dla wszystkich Polaków. Konstytucja 3 maja 1791 roku była jednym z najważniejszych aktów prawnych w Polsce. Nazwano ją Ustawą Rządową, jej autorami byli król Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki i Hugo Kołłątaj, który dokonał ostatecznej redakcji dokumentu. Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie ustawą tego typu po konstytucji Stanów Zjednoczonych z 1787 roku.

  27 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uczniowie klasy 7 b, ubrani w stroje stylizowane z epoki przedstawili szkolnej społeczności przepiękny program artystyczny, wykazując się dużymi zdolnościami aktorskimi. Szczególnych wrażeń i emocji dostarczył nam Mateusz Kosior – odtwórca głównej roli króla Stanisława Augusta. Na pochwały zasłużyli także przedstawiciele stanów: właściciele ziemscy – szlachta, mieszkańcy miast – właściciele kamienic, kupcy i rzemieślnicy oraz chłopi, którzy przybyli do króla ze swoimi problemami.

  Młodzi aktorzy wystąpili na tle bardzo pięknej scenografii, wykonanej przez p. Lidię Pikułę. Całość uroczystości uświetnił również chór szkolny, prowadzony przez p. Alicję Dubiel.

  Była to jedna z najciekawszych lekcji historii, pełna niezwykłych i emocjonujących wydarzeń.

   

  Wychowawczyni klasy 7 b

 • Gminne eliminacje OTWP

       W środę 25.04.2018 r. w Ośrodku Kultury w Grodzisku Dolnym odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarowej "Młodzież Zapobiega Pożarom".

        Wyniki naszych uczniów dające awans do eliminacji powiatowych:

     gimnazjum

         I miejsce - Dominik Mazurek

         II miejsce - Brygida Szałapska

     szkoła podstawowa

         III miejsce - Jakub Kulpa

   

 • Gminne eliminacje OTBwRD

        We wtorek 24.04.2018 r. w Zespole Szkół im. prof. Franciszka Leji w Grodzisku Górnym odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

  Wyniki naszych drużyn:

     gimnazjum - I miejce

   (skład drużyny; Dominik Mazurek, Damian Deput, Piotr Tołpa)

      szkoła podstawowa - II miejsce

    (skład drużyny; Dzierga Karolina, Krupa Aleksandra, Rachwał Hubert, Ryfa Szymon)

  < Drużyna gimnazjum awansowała do eliminacji powiatowych >

 •                                                                                                                                                                                                         

  25 kwietnia 2018r. w Szkole Podstawowej w Grodzisku Dolnym odbył się po raz szósty Gminny Konkurs Ortograficzny o tytuł „Mistrza Ortografii”. W tym dniu do szkoły w Grodzisku Dolnym zjechali uczniowie chętni zmierzyć się z trudnościami ortograficznymi oraz ich opiekunowie. Pani Dyrektor Monika Fila powitała przybyłych gości, a gospodynie konkursu, panie Teresa Majkut, Agnieszka Krauz i Elżbieta Matula zadbały o jego sprawną organizację.

  Uczniowie biorący udział w ortograficznych potyczkach zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe. Zadaniem uczniów ze starszej grupy wiekowej ( klasy 4-6) jak i młodszej (klasy 1-3), było napisanie dyktanda „najeżonego” licznymi trudnościami ortograficznymi. Pomimo, że teksty dyktand nie należały do łatwych, uczniowie biorący w  nich udział wykazali się dużą wiedzą ortograficzną. Prace oceniało jury, w skład którego wchodzili nauczyciele – opiekunowie poszczególnych drużyn. Po sprawdzeniu dyktand,  można było przedstawić wyniki oczekującym uczniom. Przedstawiały się one następująco:

  w kategorii klas 1-3

  I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii - Mateusz Malach ze Szkoły Podstawowej im. prof. Franciszka Leji w Grodzisku Górnym

  II miejsce – Wojciech Wnęk ze Szkoły Podstawowej w Grodzisku Dolnym

  II miejsce – Agnieszka Salwach ze szkoły Podstawowej w Laszczynach

  III miejsce – Jakub Zygmunt ze Szkoły Podstawowej w Laszczynach

  w kategorii klas 4-6

  I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii -  Oliwia Możdżeń ze Szkoły Podstawowej im. prof. Franciszka Leji w Grodzisku Górnym

  II miejsce Szymon Ryfa ze Szkoły Podstawowej w Grodzisku Dolnym

  III miejsce – Hubert Witek ze Szkoły Podstawowej im. prof. Franciszka Leji w Grodzisku Górnym

  wyróżnienie  - Patrycja Wojnarska ze Szkoły Podstawowej w Grodzisku Dolnym

  Wszystkim miłośnikom ortografii bardzo dziękujemy za udział w konkursie, a nagrodzonym gratulujemy zwycięstwa !

 • 20.04.2018r. przebiegł pod znakiem egzaminu z języka obcego. W całej Polsce uczniowie klas III gimnazjalnych zdawali dziś egzamin z wybranego języka obcego. W naszej szkole był to język angielski i język niemiecki. O godz. 9:00 rano rozpoczął się sprawdzian na poziomie podstawowym,
  a o 11:00 w formie rozszerzonej.
  Do egzaminu z języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym miał obowiązek przystąpić każdy gimnazjalista. Egzamin na poziomie rozszerzonym jest obowiązkowy tylko dla uczniów, którzy na egzaminie wybrali język, jakiego uczyli się również w szkole podstawowej.

  Po trzydniowych zmaganiach uczniowie mogą odpocząć. Teraz tylko trzeba czekać na wyniki,
  które poznamy 15 czerwca.

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Grodzisku Dolnym.
  Grodzisko Dolne 150
  37-306 Grodzisko Dolne
  woj. podkarpackie
 • 017 2436001

Galeria zdjęć