Nawigacja

 • Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

  Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu - Obrazek 1

  Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia, dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia…” Miedzy innymi te słowa można było usłyszeć podczas uroczystej akademii z okazji Dnia Babci i Dziadka, która odbyła się dnia 18 stycznia 2019 roku w naszym przedszkolu.

  Podczas spotkania przedszkolaki zaprezentowały programy artystyczne, w których pokazały swoje umiejętności muzyczne, taneczne oraz recytatorskie. Wychowankowie przedszkola z przejęciem odtwarzali swoje role, a zaproszeni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Po zakończeniu części artystycznej wnuki wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom przygotowane samodzielnie upominki. Na koniec wszyscy zasiedli do stołów na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

                                                                         Wychowawcy

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • SPOTKANIE ZE STRAŻĄ OCHRONY KOLEI

  SPOTKANIE ZE STRAŻĄ OCHRONY KOLEI - Obrazek 1

  10 stycznia 2019 roku nasze przedszkole odwiedzili przedstawiciele Straży Ochrony Kolei. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się w jaki sposób zachować bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych, na dworcach i w pociągu. Przedszkolaki obejrzały filmy edukacyjne na temat zasad bezpiecznego zachowania się w pobliżu torów kolejowych. Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei opowiadali o swojej pracy oraz prezentowali swoje umundurowanie. Każde dziecko mogło przymierzyć kamizelkę, kask, potrzymać pałkę oraz tarczę. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały książeczki do kolorowania.

 • św. Mikołaj z Polski zawitał u dzieci z Ukrainy

  św. Mikołaj z Polski zawitał u dzieci z Ukrainy
   

   

  Parafia rzymskokatolicka

  Trójcy Przenajświętszej

  w Bursztynie

   

   

   

   

   

  Sz. P. Dyrektor

  Zespołu Szkół im. Jana Pawła II 

  oraz Szkolne Koło Caritas

  Grodzisko Dolne

   

                Wszystkim uczniom, ich rodzicom oraz nauczycielom i wychowawcom składam na ręce Pani Dyrektor szczere podziękowanie za akcję mikołajkową, która w tym roku dotarła do wielu dzieci mieszkajacych na Ukrainie, a gromadzących się wokól naszej parafii w Bursztynie i Bukaczowcach.

  Św. Mikołaj jest bardzo popularnym świętym we wschodniej tradycji chrześcijańskiej, a dzieci (i nie tylko:) w szczególny sposób wypatrują jego dnia i podarunków. Jest to także okazja, aby z gorącym sercem zawitać do tych, którzy już dawno nie spodziewali się tego Gościa... Rozpoczyna on wprawdzie swoją posługę 6 grudnia (w rzymskokatolickiej tradycji), ale częściej zagląda w swoje święto we wschodnim obrządku (19 grudnia), a także zostawia swoje „ślady” w Boże Narodzenie, obchodzone tutaj 7 stycznia. Posługuje więc przynajmniej miesiąc!

  Bardzo dziękujemy Waszemu szkolnemu środowisku za radość, która stała się w tym roku udziałem obdarowanych oraz za piękny przykład i dyskretną zachętę, aby pomagać św. Mikołajowi w przekazywaniu dobra.

  Za Jego wstawiennictwem wypraszamy Wam wszelkie łaski, przede wszystkim prawdziwą mądrość życia i szlachetność, która zawsze towarzyszy miłości. Zresztą, jak napisał św. Paweł do chrześcijan w Rzymie: „Nikomu nie bądźcie nic dłużni poza wzajemną miłością” (13,8-10). W Waszej intencji odprawiliśmy Mszę świętą dziekczynną w niedzielę, w święto Świętej Rodziny, 30 grudnia 2018 r. o godzinie 10.00.

  Niech Nowy Rok zaznaczy się w Waszych sercach jako czas Księcia Pokoju!

   

  Ks. Roman

     administrator parafii

  św. Mikołaj z Polski zawitał u dzieci z Ukrainy - Obrazek 1św. Mikołaj z Polski zawitał u dzieci z Ukrainy - Obrazek 2św. Mikołaj z Polski zawitał u dzieci z Ukrainy - Obrazek 3św. Mikołaj z Polski zawitał u dzieci z Ukrainy - Obrazek 4 św. Mikołaj z Polski zawitał u dzieci z Ukrainy - Obrazek 5św. Mikołaj z Polski zawitał u dzieci z Ukrainy - Obrazek 6św. Mikołaj z Polski zawitał u dzieci z Ukrainy - Obrazek 7św. Mikołaj z Polski zawitał u dzieci z Ukrainy - Obrazek 8

   

   

 • Nowi czytelnicy w bibliotece szkolnej

  Nowi czytelnicy w bibliotece szkolnej

  W dniu 10 stycznia 2019 roku uczniowie klasy 1 zostali włączeni do grona czytelników naszej biblioteki szkolnej. Zanim to nastapiło dzieci zapoznały się z regulaminami czytelni i wypozyczalni, poznały również księgozbiór biblioteki, a szczególnie ten przeznaczony dla nich. Najważniejszym punktem lekcji było wypożyczanie książek. Każdy mały czytelnik otrzymał kartę biblioteczną z nadanym kodem kreskowym, gdyż nasza nowoczesna biblioteka jest skomputeryzowana, a wypożyczanie książek ułatwia czytnik kodów kreskowych. Na zakończenie spotkania pierwszoklasiści wypożyczyli sobie książki i obiecali systematycznie odwiedzać bibliotekę.

 • Sukces Wiktorii

  Sukces Wiktorii

  Sukces Wiktorii - Obrazek 1Niemal w przeddzień świąt Bożego Narodzenia - 20. grudnia w Zespole Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Leżajsku odbył się Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek „W kręgu tradycji świąt Bożego Narodzenia”. W kategorii recytacja naszą szkołę reprezentowała Wiktoria Gdańska z klasy ósmej, która zdobyła III miejsce za deklamację fragmentu utworu Melchiora Wańkowicza „Szczenięce lata”. Gratulujemy!

  ak

 • Marzycielska poczta

  Marzycielska poczta

  Marzycielska poczta - Obrazek 1

  W początkach grudnia uczniowie naszej szkoły, odpowiadając na prośbę chorych dzieci, drugi rok z rzędu włączyli się w akcję „Napisz list do chorego dziecka”. Młodzi ludzie nie tylko wykonywali samodzielnie kartki świąteczne, ale pisali również osobiste listy do swoich chorych rówieśników. Dołączali także różne upominki. Mimo iż Marzycielska poczta jest tylko świąteczną akcją, mamy nadzieję, że nasi uczniowie, poznając często dramatyczne historie dzieci i młodzieży, będą uczyć się wrażliwości, współczucia i miłości bliźniego.

                                                                                                                ak

 • Jasełka w naszej szkole

  Jasełka w naszej szkole - Obrazek 1

  Zapraszamy do obejrzenia przedstawienia jasełkowego klikając na powyższe zdjęcie.

  Boże Narodzenie to najbardziej oczekiwany okres w roku. Zgodnie z tradycją obchodzimy te święta niezwykle uroczyście. W naszej szkole również corocznie dzielimy się opłatkiem i przygotowujemy jasełka. W tym roku występowały wszystkie dzieci z klas drugich wspieranie przez trzecioklasistów, chór szkolny i zespół instrumentalny.

  Szkolne spotkanie wigilijne rozpoczęła pani dyrektor Halina Gdańska, która wszystkim złożyła życzenia. Później w atmosferę świąt wprowadzeni zostaliśmy poprzez podziwianie niezwykłego widowiska zawierającego głębokie przesłanie. Dwóch narratorów opowiadało historię narodzenia Jezusa, którą odgrywali młodzi aktorzy. Nie zabrakło również elementów baletu. Wszystko to urozmaicone śpiewanymi i zagranymi przez zespół instrumentalny kolędami skłaniało do refleksji i przenosiło w świąteczny klimat. Duchowo przygotowani rozpoczęliśmy drugą część spotkania. Było czytanie Pisma Świętego i odmawianie modlitwy przez ks. Marcina Klina, a potem wszyscy dzieliliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia.

  Po spotkaniu zrobiło się radośnie. Teraz nadszedł czas na świętowanie w gronie rodzinnym. 

  Jasełka przygotowywały panie: Elżbieta Matula i Bożena Krajewska, a chór i zespół instrumentalny pani Alicja Dubiel.

                                                                                                 Monika Fila

 • Kiermasz pierniczków za nami…

  Kiermasz pierniczków za nami… - Obrazek 1

  Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. Z pewnością każdy z nas właśnie teraz chętniej dzieli się z potrzebującymi. Dlatego też w naszej szkole od kilku lat organizowane są akcje charytatywne, które mają na celu niesienie pomocy innym. I w tym roku nie mogło być inaczej.

  W dniach 19-20 grudnia odbył się w naszej szkole charytatywny kiermasz świątecznych pierników. Cała akcja przebiegła pomyślnie. Dzieci, młodzież oraz nauczyciele wykazali się ogromną empatią i wyrozumiałością, gdyż bardzo chętnie kupowali nagromadzone pyszności.

  Akcja odbyła się dzięki Wam drodzy koledzy i koleżanki oraz dzięki wspaniałym Rodzicom, którzy upiekli te wspaniałe pyszności! Bardzo wszystkim dziękujemy za zaangażowanie. Zebrane pieniążki zostaną przekazane na cele charytatywne.

  Samorząd Uczniowski

 • Uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II podczas eliminacji finałowych „Podkarpackiego Konkursu Literatura i Dzieci – Niezwykłe opowieści”

  Uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II podczas eliminacji finałowych „Podkarpackiego Konkursu Literatura i Dzieci – Niezwykłe opowieści” - Obrazek 1

  Po raz kolejny młodsi i starsi uczniowie naszej szkoły recytowali i prezentowali spektakl podczas etapu wojewódzkiego „Podkarpackiego Konkursu Literatura i Dzieci” organizowanego przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie. Grupa teatralna „Improwizacja” powtórzyła sukces z tamtego roku, otrzymując wyróżnienie od jury konkursu. Tym razem jeszcze jury dziecięce przyznało jej też nagrodę główną.

  Wiktoria Sołek i Julia Świąder w kategorii recytacji  oraz grupa teatralna „Improwizacja” w kategorii inscenizacji to laureaci wyłonieni po eliminacjach gminnych i rejonowych, którzy w Rzeszowie znaleźli się już wśród najlepszych z całego województwa. Konkurencja była bardzo duża. Warto wspomnieć, że konkurs rozpoczął się o 9.00, a ostatnie nagrody zostały wręczone ok. 19.00. Została tutaj dostrzeżona grupa teatralna, która zaprezentowała spektakl pt. „Niezwykła opowieść o grodziskim weselu”. Jury konkursu przyznało nagrodę główną i 3 równorzędne wyróżnienia. Jedno z tych wyróżnień otrzymała grupa teatralna z naszej szkoły. Zauważyło ją też jury dziecięce, które właśnie doceniło ten spektakl opowiadający o miłości, weselu, ale nie pozbawiony momentów grozy. Padło wiele pozytywnych słów na temat zastosowanego teatru cieni.

           Słowa pochwały za świetny występ dla recytatorek i gratulacje za sukces grupie teatralnej.

   

  Skład grupy teatralnej: Ada Wawrzaszek, Martyna Czerwonka, Patrycja Szałapska, Sebastian Stelmachowski, Jakub Kulpa, Mateusz Gdański, Robert Stęchły, Marcin Wlazło, Paweł Tołpa, Hubert Rachfał, Krystian Mazurek.

  Opieka nad grupą: Alicja Dubiel, Monika Fila

   Pomoc w oprawie plastycznej: Lidia Pikuła

                                                                              Monika Fila

 • Przedszkolaki z wizytą w gabinecie stomatologa

  Przedszkolaki z wizytą w gabinecie stomatologa

  Przedszkolaki z wizytą w gabinecie stomatologa - Obrazek 1

   

  Wszystkie przedszkolaki wiedzą jak dbać o higienę jamy ustnej, ale tej wiedzy nigdy dość , dlatego w dniu 12.12.2018r. wychowankowie naszego przedszkola wybrali się z wizytą do gabinetu stomatologicznego p. Tomasza Grzywny. Podczas spotkania, pan doktor z użyciem tablic z otwieranymi okienkami zademonstrował dzieciom co należy jeść , aby zęby były mocne i zdrowe oraz jakich potraw i napojów, łakoci unikać , aby nasze ząbki nie chorowały. Wspólnie z dziećmi ustalił dietę właściwą dla zdrowych ząbków i kości oraz pokazał narzędzia dentystyczne. Najodważniejsi mieli możliwość usiąść na fotelu .

  Na zakończenie spotkania dzieci zostały obdarowane upominkami : szczoteczką do zębów , naklejkami Dzielnego Pacjenta .

                                                                       Wychowawcy

 • Charytatywna sprzedaż figurek Jezuska

  Charytatywna sprzedaż figurek Jezuska - Obrazek 1

  W dniach od 05 do 13 grudnia na ternie naszej szkoły oraz parafii przeprowadzona została  charytatywna sprzedaż figurek Jezuska  bożonarodzeniowego, zorganizowana przez Szkolne Koło Caritas.  Środki zbierane były na pomoc i leczenie chorej dziewczynki, uczennicy naszej szkoły.                 

  Udało nam się zarobić 1154 zł. 

  Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim uczniom, rodzicom oraz pracownikom szkoły  zaangażowanym w  tę  pomoc. Ogromną wdzięczność kierujemy dla pani Anny Czerwonki za własnoręczne wykonanie i przekazanie na ten cel ponad stu przepięknych figurek. Wszystkim bardzo dziękujemy i życzymy obfitości łask od Bożej Dzieciny.

                                                                                                                                                SKC                                                                                                    

 • Święty Mikołaj z wizytą w naszej szkole

  Święty Mikołaj z wizytą w naszej szkole - Obrazek 1

 • Siódmoklasiści z wizytą w teatrze

  Siódmoklasiści z wizytą w teatrze

  Ważnym aspektem w wychowaniu i nauczaniu młodego człowieka są wyjazdy do teatru. Mają one jeszcze większą wartość jeśli oglądany spektakl powstał na podstawie czytanej przez uczniów książki, która jest omawiana na lekcjach języka polskiego. Taki właśnie charakter  miał wyjazd uczniów klas siódmych do  Teatru „Maska” w Rzeszowie, gdzie obejrzeli spektakl „Opowieść wigilijna” na podstawie opowiadania Karola Dickensa.

  Edukacja teatralna wprowadza młodego człowieka w kulturę i  rozwija umiejętność wyrażania twórczej ekspresji poprzez język sztuki. To ona wpływa na kształtowanie intelektu młodego widza oraz bogacenie jego osobowości. Nasi uczniowie zostali zaskoczeni nie tylko formą spektaklu opowiadającego o wydarzeniach rozgrywających się Wigilię Bożego Narodzenia, ale  zrozumieli, że teatr to praca nad interpretacją dzieła literackiego. W tym spektaklu dokonano tego, wykorzystując żywy plan aktorski połączony z lalkami. Siódmoklasiści mieli również możliwość dostrzec, że teatr spaja różne rodzaje sztuk:  elementy literatury, muzyki, tańca. Dodatkowym atutem wyjazdu była tematyka granej sztuki, która wpisuje się w atmosferę towarzyszącą nam w przygotowaniach do świąt Bożego Narodzenia. Bohaterem jest Ebenezer Scrooge, dla którego najważniejsze są pieniądze. Uważa, że święta są tylko stratą czasu. Jesteśmy świadkami jego przemiany, która dokonuje się podczas wigilijnej nocy.

  Uczniom podobał się pobyt w teatrze. Deklarowali, że przedstawienie było świetną reklamą książki, po którą na pewno sięgną. Ten wyjazd miał zatem walory edukacyjne, jak i wychowawcze. 

                                                                                                                  Monika Fila

 • - Obrazek 1

   - Obrazek 2Szkolne Koło Caritas zwraca się z prośbą o przekazywanie darów w ramach organizowanej akcji TAK, POMAGAM!

       Zbierane są  artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których zostaną przygotowane świąteczne paczki.

     Prosimy o artykuły codziennej potrzeby tj. : mleko, mąkę, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, herbatę, słodycze dla najmłodszych oraz konserwy mięsne i rybne a także środki czystości.

  Zbiórka trwa do 15.12.2018 r.

  Paczki trafią do osób potrzebujących.                                                                                                                                                                                                                

                                        Za zrozumienie i okazaną pomoc

                                   SERDECZNIE DZIĘKUJEMY

 • Mikołaj u przedszkolaków

  Mikołaj u przedszkolaków - Obrazek 1

  Dnia 06.12.2018r. do przedszkolaków przyszedł święty Mikołaj, który przyniósł mnóstwo prezentów (nowe gry, zabawki, puzzle, klocki oraz wiele innych upominków). W związku z tym, iż dzieci nie chciały rozstawać się z Mikołajem, następnego dnia wychowankowie przedszkola udali się na spotkanie ze Świętym, które odbyło się w Muzeum Ziemi Leżajskiej. W programie znalazły się miedzy innymi tańce i zabawy integracyjne oraz konkurs drużynowy na przygotowanie najdłuższego łańcucha choinkowego. Następnie dzieci przywitały świętego Mikołaja, który przygotował dla nich kolejną niespodziankę. Mikołaj  zadawał dzieciom pytania, z którymi nasze przedszkolaki nie miały żadnych problemów. Niewątpliwie największą radość naszym podopiecznym sprawił święty Mikołaj wręczając im upominki. Po spotkaniu z Mikołajem dzieci udały się na zwiedzanie wystawy Etnograficzno – Zabawkarskiej ukazującej historię zabawkarstwa, która swoją tradycją sięga XVIII wieku. Dzieci obejrzały zabawki drewniane, robione ręcznie takie jak: pukawki, fujarki, samochody, grzechotki, ptaki klaskające skrzydłami, czy dziobiące kurki i koguty. To spotkanie na długo pozostanie w  pamięci wszystkich przedszkolaków.

                                                                                     Wychowawcy

 • Bożonarodzeniowa kartka dla misji.

  Bożonarodzeniowa kartka dla misji.

  Uczniowie klas 1-3 włączając się w akcję Bożonarodzeniowa kartka dla misji, wykonali własnoręcznie kartki o tematyce świątecznej.  Zostały one rozprowadzone wśród pracowników ZUS w Leżajsku. Kwota 276,50 zł jaka została uzyskana z ich sprzedaży, trafi do potrzebujących dzieci na Madagaskarze, wśród których pracuje nasz rodak o. Zdzisław Grad.

  Serdecznie dziękujemy małym artystom i pracownikom ZUS, którzy kartki zakupili.

  Szkolne Koło Wolontariatu

 • Z wizytą w Muzeum Bombki Choinkowej

  Z wizytą w Muzeum Bombki Choinkowej - Obrazek 1

  Dnia 30 listopada 2018r. uczniowie klas IIa, IIb, III oraz IVb wzięli udział w wyjeździe do Muzeum Bomki Choinkowej w Nowej Dębie. Uczestnicy wycieczki mieli okazję podziwiać ozdoby choinkowe wykonane w stylu wiktoriańskim, amerykańskim, francuskim, norweskim, czy staropolskim. Uczniowie obejrzeli również tysiące ręcznie wyprodukowanych bombek oraz setki niesamowitych eksponatów wystawionych w galeriach. Ponieważ fabryka w Nowej Dębie pracuje bez użycia maszyn, uczniowie mieli okazję obejrzeć pokaz dmuchania bombek oraz ich ręcznego dekorowania. Mogli spróbować swoich sił w zdobieniu bombek, poprzez udział w warsztatach tematycznych, na których wykonali prace według swojego pomysłu. Ozdobią one zapewne domowe choinki, gdyż dzieci dostały je na pamiątkę pobytu w tym bajecznym miejscu. W drodze powrotnej wszyscy zgodnie stwierdzili, że była to bardzo udana wycieczka.

                                      Wychowawcy

   

 • Andrzejki w przedszkolu

  Andrzejki w przedszkolu - Obrazek 1

  W czwartek 29 listopada w ramach zajęć przedszkolnych odbyła się ZABAWA ANDRZEJKOWA. Tego dnia dzieci miały okazję poznać zwyczaje i tradycje andrzejkowe. Wychowankowie przedszkola brali aktywny udział w różnego rodzaju zabawach, rywalizacjach tanecznych oraz andrzejkowych wróżbach. W czasie przerw między tymi atrakcjami dzieci mogły delektować się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Andrzejkowa zabawa przyniosła wszystkim przedszkolakom wiele radości i uśmiechu.

                                                                                                                                                Wychowawcy

 • Spotkanie ze Strażą Ochrony Kolei

  Spotkanie ze Strażą Ochrony Kolei

  23 listopada 2018 r. naszą szkołę odwiedzili przdstawiciele Straży Ochrony Kolei. Spotkanie dla klas 1-3 poświęcone było zasadom bezpiecznego poruszania się na peronach, dworcach i przejazdach kolejowych.Prowadzący zapoznał również uczniów z zadaniami jakie pełni Straż Ochrony Kolei. Dzieci miały okazję obejrzeć filmy edukacyjne i dzięki nim dowiedzieć się jak wielkie znaczenie ma prawidłowe pokonywanie przejazdów kolejowych i że nie wolno bawić się koło torowiska. Nastepnie  funkcjonariusze pokazali uczniom swoje umundurowanie i wyposażenie jakie zabierają na akcje. Na zakończenie spotkania odbył się quiz i w nagrodę za dobre odpowiedzi dzieci otzrymały książeczki pt. " Bezpieczny Przejazd" . Takie spotkania w sposób znaczący rozwijają już u najmłodszych postawę odpowiedzialności za własne bezpieczeństwo.

   

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Grodzisku Dolnym.
  Grodzisko Dolne 150
  37-306 Grodzisko Dolne
  woj. podkarpackie
 • 017 2436001

Galeria zdjęć