Nawigacja

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Nasza szkoła bierze udział w projekcie ,,Ferie z ekonomią’’

  Miło nam poinformować, że nasza szkoła znalazła się w gronie 65 szkół z całej Polski, które przystąpiły do projektu edukacji ekonomicznej ,,Ferie z ekonomią’’, realizowanego przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Jego celem jest poszerzenie wiedzy ekonomicznej uczniów, rozbudzenie i kształtowanie w nich postaw przedsiębiorczych, rozwój umiejętności planowania i zarządzania finansami osobistymi oraz poznanie roli banku i funkcji pieniądza. W roku szkolnym 2017/18 projekt adresowany jest do uczniów II i III klas gimnazjów.

  I etap projektu realizowany jest podczas jednego tygodnia ferii zimowych w ramach dodatkowych zajęciach z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości. W trakcie zajęć młodzież zdobywa wiedzę, m. in. z zakresu przedsiębiorczości i finansów oraz poznaje podstawowe pojęcia, takie jak: popyt, podaż, konkurencja czy patriotyzm gospodarczy. Uczniowie mają także szansę wykształcić u siebie zdolności negocjacyjne, nauczyć się odpowiedzialnego gospodarowania pieniędzmi oraz poznać zasady tworzenia modelu biznesowego firmy.

  Uczniowie będą kontynuowali swoją przygodę z ekonomią w II semestrze roku szkolnego w ramach II etapu projektu, gdy będą przygotowywali pracę projektową – model biznesowy własnej firmy. Autorzy 20 najlepszych prac w nagrodę będą mogli odwiedzić Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka i wziąć udział w profesjonalnych warsztatach ekonomicznych.

  ,,Ferie z ekonomią’’ charakteryzuje ciekawa formuła – udział w grach i zabawach ekonomicznych, wizyta u lokalnego przedsiębiorcy i banku, pozwala młodzieży zdobyć nową wiedzę w atrakcyjny sposób. Zajęcia będą prowadzone przez duet prowadzących – nauczyciel WOS-u oraz student kierunków ekonomicznych, którzy w grudniu 2017 roku wzięli udział w szkoleniu metodycznym, by zapoznać się z założeniami projektu oraz narzędziami i metodami pracy z uczniami.

  ***

  Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej jest organizacją pozarządową, działającą na rzecz rozwoju polskiej wsi. Od 28 lat pomaga zmieniać jej wizerunek oraz aktywnie wspiera rozwój społeczno-gospodarczy lokalnych społeczności na terenach wiejskich. Działania EFRWP skupiają się przede wszystkim na wsparciu inwestycji z zakresu infrastruktury technicznej, rozwoju lokalnych przedsiębiorstw oraz działaniach edukacyjnych i społecznych skierowanych do osób zamieszkujących obszary wiejskie.

 • Z okazji Walentynek Samorząd Uczniowski w naszej zorganizował Pocztę Walentynkową. Uczniowie chętnie wrzucali kartki z wyrazami sympatii dla kolegów i koleżanek do czerwonej skrzynki. Romantyczna atmosfera udzieliła się młodszym i starszym uczniom naszej szkoły. 

 • W środę 14 lutego 2018r. w naszej szkole odbył się Turniej Piłki Siatkowej w grupie chłopców oraz dziewczat. W rywalizacji wzięły udział zespoły ze Szkoły Podstawowej im. prof. Franciszka Leji, Szkoły Podstawowej w Wólce Grodziskiej oraz Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Grodzisku Dolnym. Wyniki przedstawiają się następująco:

  Kategoria dziewcząt:

  I miejsce: Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Grodzisku Dolnym

  II miejsce: Zespół Szkół im. prof. Franciszka Leji w Grodzisku Górnym

   

  Kategoria chłopców:

  I miejsce: Zespół Szkół im. prof. Franciszka Leji w Grodzisku Górnym

  II miejsce: Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Grodzisku Dolnym

  III miejsce: Szkoła Podstawowa w Wólce Grodziskej

 • Randka w ciemno z książką

  Randka w ciemno z książką - Obrazek 1

  Biblioteka szkolna już  po raz drugi zaprosiła wszystkich uczniów w dniu 14 lutego  do zabawy czytelniczej pod hasłem: „Randka w ciemno z książką”. Polegała ona na wypożyczeniu książki, która jest zapakowana bez widocznej okładki i ozdobiona serduszkiem. Przygotowano ciekawe książki-niespodzianki, w sam raz na miły, walentynkowy wieczór. Oczywiście wszystkie pozycje  rozeszły się bardzo szybko. 

  Walentynki to świetna okazja do zakochania się w czytaniu, bo książka to świetny przyjaciel na długie zimowe wieczory.

   

 • Plan lekcji

  W zakładce "Plan lekcji" jest dostępny aktualny plan lekcji, który obowiązuje od 12.02.2018r.

 • Rekrutacja do przedszkola i I klasy szkoły podstawowej

  Rekrutacja do przedszkola i klasy I szkoły podstawowej odbywa się według załączonego harmonogramu

  Dokumenty rekrutacyjne dostępne w zakładce "Rekrutacja" lub. w sekretariacie szkoły.

  20180205133137271.pdf

 • Pełne emocji „Ferie z ekonomią”

  Od 29 stycznia do 2 lutego br. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Grodzisku Dolnym gimnazjaliści z klas II i III uczestniczyli w zajęciach i wyjazdach odbywających się w ramach projektu pt. ''Ferie z ekonomią'' realizowanego przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.  Jego celem było dostarczenie nam nowej wiedzy  ekonomicznej, abyśmy w dorosłym życiu dobrze zarządzali swoimi zarobkami i poznali sposoby zakładania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

  W ciągu pięciu dni zrozumieliśmy wiele nowych zagadnień i pojęć dzięki nabyciu wiedzy teoretycznej, ale przede wszystkich, wykonując konkretne zadania. W szkole zajęcia związane z ekonomią prowadziła studentka Politechniki Lubelskiej pani Aleksandra Garnuszek oraz  pan Waldemar Dec .   To oni organizowali różnorodne ćwiczenia i zabawy, które ułatwiły nam przyswojenie nowej wiedzy i wiadomości.  31 stycznia na zajęcia przybył pan Dariusz Danilewicz - główny koordynator do spraw merytorycznych oraz jeden z pomysłodawców projektu.  Przyglądał się naszej pracy i kontrolował jej efekty. Aby pomóc nam zrozumieć zagadnienia związane z ekonomią, zostały zorganizowane 2 wyjazdy.  Odwiedziliśmy Bank Pekao w Leżajsku, w którym podczas wykładu jednej z pracownic omówiliśmy rozwój technologii używanej powszechnie w placówkach banków w Polsce. Dowiedzieliśmy się o sposobach nowoczesnej mobilnej bankowości  polegającej głównie na szybkim dostępie do konta i płaceniu za pomocą telefonu komórkowego. Złożyliśmy również wizytę w pobliskiej Pracowni Rzemiosł Artystycznych, prowadzonej przez pana Stanisława Stopyrę,  w celu poznania historii zakładu i aspektów związanych z zarządzaniem własną firmą, znaną nawet poza naszym krajem. Byliśmy pod wrażeniem talentu pracowników zakładu i efektów ich pracy. Na zakończenie  pięciodniowej przygody z ekonomią, każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom, a najbardziej zaangażowani nagrody.

      Wszyscy jesteśmy usatysfakcjonowani efektami naszej pracy. Mamy spory zapas wiedzy na przyszłość, której z pewnością nie zmarnujemy. Cieszymy się, że mogliśmy aktywnie spędzić pierwszy tydzień ferii. Chcę jeszcze podkreślić, że bierzemy  udział w konkursie na najlepszy blog, prowadzony przez uczniów 65 szkół, oraz konkursie polegającym na opracowaniu najciekawszego biznes-planu, którego główną nagrodą jest dwudniowa wycieczka do Warszawy.

                                                                 Paulina Chmura

 • Blog z zajęć "Ferie z ekonomią"

  Od 29.01 do 2.02.2018r.  w naszej szkole odbywały się zajęcia w ramach projektu  „Ferie z Ekonomią” realizowanego przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Dodatkowe zajęcia z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości w naszej szkole prowadził  pan Waldemar Dec  oraz  studentka Politechniki Lubelskiej pani Aleksandra Garnuszek.

   

  Zapraszamy do zapoznania się z blogiem z zajęć "Ferie z ekonomią" prowadzonym przez Paulinę Chmurę, klikając na poniższy link:

  http://feriezekonomia.pl/blog/gimnazjum-w-grodzisklu-dolnym/

 • Musical „Stacja Broadway” w naszej szkole

  Musical „Stacja Broadway” w naszej szkole - Obrazek 1

  21 stycznia 2018r. hala sportowa w naszej szkole zamieniła się w scenę teatralną, na której mieliśmy możliwość zobaczyć musical „Stacja Broadway” na podstawie spektaklu „Metro” Janusza Józefowicza. Reżyserem i producentem musicalu jest pan Marek Krauz – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Leżajsk. Wszyscy ci, którzy kochają teatr, mieli możliwość spędzić miło czas.

              Aktorzy przenieśli nas do innego świata. Był to świat z pogranicza teatru i rzeczywistości. Ta muzyczna opowieść pobudzała w nas różne emocje: od radosnych po bardzo smutne. Nie zabrakło pięknego śpiewu i mistrzowskiego tańca przekazującego historię pełną marzeń, romantycznej miłości, ale też rozczarowań i władzy pieniądza.

  Realizatorem tego wspaniałego musicalu jest Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk przy współpracy Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie i Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie, a grają w nim dorośli i młodzież z powiatu leżajskiego i łańcuckiego zrzeszeni w Teatrze Muzycznym Broadway.

                                                                      Monika Fila

 • Grupa teatralna „Improwizacja” z występem dla babć i dziadków w Ośrodku Kultury w Grodzisku Dolnym

  Grupa teatralna „Improwizacja” z występem dla babć i dziadków w Ośrodku Kultury w Grodzisku Dolnym - Obrazek 1

  Grupa teatralna ”Improwizacja”,  w skład której wchodzą uczniowie kl.VIb,  wystąpiła na scenie Ośrodka Kultury w spektaklu „Jak dobrze jest znać pana Leara”. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie przed babciami i dziadkami. Spektakl bardzo się podobał i usłyszeliśmy wiele pochlebnych słów.

  Dziękuję pani Alicji Dubiel za współpracę, a uczniom gratuluję zdolności aktorskich.

                                                                            Monika Fila

 • Ferie zimowe

  Plan zajęć na ferie w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Grodzisku Dolnym

  Termin

  Godziny

  Rodzaj zajęć

  Osoby odpowiedzialne

  Poniedziałek

  29.01.2018r.

  Hala sportowa

  900 - 1400

  1530 - 1700

   

   

  Zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży.

  Zajęcia sportowe dla dzieci.

   

   

  Wojciech Pelic

  Józef Miś

   

  Inne zajęcia

  900 - 1300

   

   

  Zajęcia plastyczne w klasach I-III.

  Zajęcia ruchowe na małej sali dla uczniów klas I-III.

   

  Elżbieta Matula

  Bożena Krajewska

  Wtorek

  30.01.2018r.

  Hala sportowa

  900 - 1400

  1700 - 1900

   

   

  Zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży

  Piłka nożna - SKS

   

   

  Wojciech Pelic

  Tomasz Sołek

  Inne zajęcia

   

  900 - 1300

   

  Zajęcia przygotowujące do certyfikatu z języka niemieckiego.

   

  Alicja Zalepa

  Środa

  31.01.2018r

  Hala sportowa

  900 - 1400

   

   

  Zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży.

   

   

  Wojciech Pelic

  Czwartek

  1.02.2018r.

  Hala sportowa

  900 - 1400

  1530 - 1700

  1700 - 1900

   

   

  Zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży.

  Zajęcia sportowe dla dzieci.

  Piłka nożna – SKS.

   

   

  Wojciech Pelic

  Józef Miś

  Tomasz Sołek

  Piątek

  Hala sportowa

  900 - 1400

   

   

  Zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży.

   

   

  Wojciech Pelic

  Poniedziałek

  5.02.2018r.

  Hala sportowa

  900 - 1100

  1100 - 1400

  1530 - 1700

   

   

  Piłka ręczna – SKS.

  Zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży.

  Zajęcia sportowe dla dzieci.

   

   

  Krzysztof Wilk

  Józef Miś

  Józef Miś

  Wtorek

  6.02.2018r.

  Hala sportowa

  900 - 1100

   

   

  Piłka ręczna - SKS

   

   

  Krzysztof Wilk

  Środa

  7.02.2018r.

  Hala sportowa

  900 - 1100

  1100 - 1400

   

   

  Piłka ręczna - SKS

  Zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży

   

   

  Krzysztof Wilk

  Józef Miś

  Czwartek

  8.02.2018r.

  Hala sportowa

  900 - 1400

  1530 - 1700

   

   

  Zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży.

  Zajęcia sportowe dla dzieci.

   

   

  Józef Miś

  Józef Miś

  Piątek

  9.02.2018r.

  Hala sportowa

  900 - 1400

  1000- 1400

   

   

  Zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży

  Turniej tenisa stołowego dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum

   

   

  Józef Miś

  29.01.2018r. – 2.02.2018r.

   

  Zajęcia dydaktyczne dotyczące postaw przedsiębiorczości, aktywności gospodarczej, pieniędzy i bankowości oraz oszczędzania i inwestowania, wyjazd do Banku Pekao SA Odziałał w Leżajsku oraz wycieczka do lokalnego przedsiębiorcy w ramach projektu edukacji ekonomicznej „Ferie z ekonomią”

  Waldemar Dec

  Studentka ekonomii

   

 • Zabawa choinkowa

  Zabawa choinkowa - Obrazek 1

  Dnia 22.01. 2018 r. odbyła się długo oczekiwana przez dzieci zabawa karnawałowa. Wychowankowie przedszkola przebrani za bohaterów swoich ulubionych bajek doskonale bawili się pod przewodnictwem wodzirejów, którzy porywali do zabawy nawet najbardziej nieśmiałych uczestników imprezy. Podczas przerw wychowankowie przedszkola mogli częstować się słodkim poczęstunkiem. Wspólna zabawa dostarczyła wszystkim przedszkolakom wiele radości i pozytywnych wrażeń.

                                                                                     Renata Wnęk

 • Dnia 25 stycznia 2018r. na hali sportowej przy naszej szkole rozegrano Rejonowe zawody w mini piłce recznej dziewcząt. Do turnirju przystapiły cztery z drużyny, reprezentujące szkoły z Dynowa, Kraczkowek, Rzeszowa oraz Grodziska Dolnego.

  Druzyna naszej szkoły zajełą 2 miejsce i awansowała do dalszych rozgrywek.

  Gratulujemy i życzymy powodzenia!

 • Dzień Bezpiecznego Internetu 2018

  Dzień Bezpiecznego Internetu 2018 - Obrazek 1

   

  Zbliża się Dzień Bezpiecznego Internetu!

   

  To już 14 edycja DBI w Polsce, którą będziemy obchodzić 6 lutego 2018 r. pod hasłem Tworzymy kulturę szacunku w sieci”.

   

  Zapraszamy uczniów do udziału w szkolnych konkursach:

  1. Konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w internecie- dla klas VII

  2. Konkurs literacki „ Kultura i szacunek w sieci”- dla klas IV- V

  3. Konkurs plastyczny- „  Bezpieczny Internet-Tworzymy kulturę szacunku w sieci”- dla uczniów klas IV- VI oraz II i III gimnazjum. Termin oddawania prac do 12.02.1018r.

  Szczegółowe informacje u p. Pikuły, p. Grzywny, nauczycieli języka polskiego.

   

   

                                                                Zachęcamy do udziału w konkursach,

                                                                przewidziane są nagrody dla uczestników.

                                                                Samorząd  Uczniowski wraz z opiekunami.             


  Dzień Bezpiecznego Internetu 2018 - Obrazek 2

 • Tegoroczne Rejonowe zawody w mini piłce recznej chłopców. W rozgrywkach wzięło udział cztery drużyny z nastepujących miejscowości: Łańcuta, Dynowa, Rzeszowa oraz Grodziska Dolnego.

 • Dnia 24 stycznia 2018r. uczniowie klas I-VI uczestniczyli w zorganizowanym profilaktycznie spotkaniu z policjantami. Zaproszeni goście ostrzegli uczniów jakie zagrożenia niesie ze sobą niewłasciwe spędzaniu czasu wolnego podczas ferii zimowych. Ponadto przedstawili dzieciom jak właściwie i bezpiecznie korzystać z wolnego czasu.

 • Zabawa choinkowa 2018 - Obrazek 1W poniedziałek 22 stycznia 2018r. w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa. Tego dnia wszyscy uczniowie uczestniczyli w zabawie karnawałowej, począwszy od oddziałów przeszkolnych do klas gimnazjalnych. Jak to w karnawale, nie zabrakło wspólnych tańców, zabaw oraz poczęstunku w klasach przygotowanych przez rodziców.

 • Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

  Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu - Obrazek 1

  Dnia 19.01.2018r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki pod kierunkiem nauczycieli zaprezentowały piękne programy artystyczne, na które składały się: inscenizacje, recytacje wierszy, śpiewy piosenek oraz układy taneczne. Po występach dzieci złożyły wszystkim babciom i dziadkom najserdeczniejsze życzenia i wręczyły im własnoręcznie wykonane upominki. Na zakończenie wychowankowie przedszkola wraz z zaproszonymi gośćmi udali się na słodki poczęstunek. Atmosfera uroczystości była podniosła i rodzinna. Zadowolone i uśmiechnięte twarze babć i dziadków oraz wnuków świadczą o tym, jak ważne są wspólne spotkania i chwile spędzone w gronie rodziny.

  Zapraszamy do obejrzenia filmików z występów dzieci klikając na poniższy link.

  https://drive.google.com/drive/folders/0B7D1BxGKZ9TtUHpwN3BtX1F6QnM?usp=sharing                                                                                  

   

  Renata Wnęk

 • Musical Stacja Broadway

  Musical Stacja Broadway - Obrazek 1

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Grodzisku Dolnym.
  Grodzisko Dolne 150
  37-306 Grodzisko Dolne
  woj. podkarpackie
 • 017 2436001

Galeria zdjęć