25 listopada w naszej bibliotece szkolnej spotkali sie uczniowie klasy pierwszej. Był to ich pierwszy kontakt z tym miejscem. Dzieci podczas pierwszej wizyty w bibliotece zapoznały się z jej regulaminem, zasadami korzystania z księgozbioru oraz pomieszczeniami biblioteki i czytelni szkolnej. Zostały im również założone karty czytelnicze, co sprawiło, że tego samego dnia mogli wypożyczyć swoje pierwsze książki. Niezwykle ważne było uwrażliwienie młodych czytelników na konieczność szanowania wypożyczonych książek, regularnego korzystania ze zbiorów biblioteki i wyrobienia nawyku czytania. Nowi czytelnicy na pamiątkę tego ważnego dla nich dnia otrzymali zakładki do książek oraz kolorowanki, które pięknie pomalowane będą zdobić tablicę w bibliotece.
Jesteśmy czytelnikami
- 19
Kolorowy klaun w wykonaniu starszej grupy przedszkolnej
W ostatnich dniach wychowankowie starszej grupy przedszkolnej wykonali klauna, dla którego następnie przygotowali kolorowy makaron. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
9
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF 2024
Nasza szkoła dołączyła do obchodów „Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF 2024”. To okazja, aby z jednej strony w sposób pozytywny i radosny uświadamiać wszystkim, że prawa dziecka są ważne i każde dziecko powinno móc z nich korzystać, z drugiej strony to dzień okazywania solidarności i wsparcia wszystkim tym dzieciom na świecie, których prawa są naruszane. Tego dnia uczniowie, nauczyciele i pracownicy przyszli do szkoły ubrani na niebiesko. Przyłączyli się tym samym do setek tysięcy mieszkańców innych krajów, którzy także zaangażują się w globalne obchody rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.
Uczniowie klasy I dowiedzieli się, czym zajmuje się UNICEF, w jaki sposób można pomóc potrzebującym i jakie prawa mają dzieci. Następnie z wychowawczynią panią Barbarą Rynasiewicz, paniami Renatą Kulą i Anną Słotwińską- Krupą wyruszyli z niebieskimi balonami na marsz.
13
Etap rejonowy Podkarpackiego Konkursu „Literatura i Dzieci” pod hasłem „Duszki, skrzaty, krasnoludki…”
W dniu 20 listopada 2024 roku w Ośrodku Kultury w Grodzisku Dolnym odbyły się przesłuchania rejonowe Podkarpackiego Konkursu „Literatura i Dzieci” pod hasłem „Duszki, skrzaty, krasnoludki…”. Z przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie odnieśli sukcesy, zdobywając nominacje do etapu wojewódzkiego:
kategoria recytacja:
Laura Grzywna (klasy IV – VI)
kategoria piosenka:
Hanna Kulpa (klasy I – III)
Maria Fila (klasy IV – VI)
Jury konkursu przyznało także wyróżnienia za wyjątkowe występy. W kategorii piosenka dla uczniów klas I-III wyróżnienie otrzymał Nikodem Nicpoń. Natomiast w kategorii recytacja dla klas IV-VI wyróżniono Marię Filę.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i laureatom! Ich sukcesy są dowodem na to, jak duży potencjał twórczy drzemie w naszych uczniach. Życzymy nominowanym powodzenia w rywalizacji na szczeblu wojewódzkim!
1
Mamy laureatów gminnych eliminacji Podkarpackiego Konkursu „Literatura i dzieci”
Uczniowie naszej szkoły świetnie się zaprezentowali podczas gminnych eliminacji Podkarpackiego Konkursu „Literatura i Dzieci” pod hasłem „Duszki, skrzaty, krasnoludki…”, o czym świadczą dyplomy laureatów.
Laureaci w kategorii piosenka
Kl. I – III: Hanna Kulpa, Martyna Surmacz, Nikodem Nicpoń.
Kl. IV-VI: Maria Fila
Laureaci w kategorii recytacja
Kl. IV-VI: Maria Fila, Laura Grzywna, Karolina Grzywna, Rozalia Sołek, Aleksandra Zygmunt
Słowa uznania za odwagę i dobre występy należą się też pozostałym uczniom z naszej szkoły biorącym udział w konkursie: Karolinie Pelc, Emilii Bieleckiej, Oliwii Kołcz, Gabrieli Wojtynie, Mai Groch.
Gratulujemy wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu! Wasze talenty, zaangażowanie i pasja są powodem do dumy.
Laureatom życzymy powodzenia podczas eliminacji rejonowych.
Trudna sztuka opowiadania
Uczennice naszej szkoły, Lena Czerwonka i Katarzyna Baj, godnie reprezentowały naszą szkołę podczas 40. Wojewódzkiego Konkursu Krasomówczego Dzieci Szkół Podstawowych w Przemyślu dotyczącego turystyki i krajoznawstwa.
Gratulujemy wykazania się umiejętnościami przemawiania oraz znajomością dziedzictwa kulturowego i historycznego. Warto dodać, że Lena była w gronie oratorów, których o czołowe miejsca dzieliły dziesiętne części punktu.
ZBIÓRKA MAKULATURY ZAKOŃCZONA
Za nami jesienna zbiórka makulatury. Kolejny raz wypełniliśmy po brzegi ogromny kontener surowcem wtórnym, ze sprzedaży którego dochód będzie przeznaczony na budowę studni w Afryce. Cieszy nas fakt, że w dzieło pomocy, które prowadzimy od wielu lat włącza się coraz więcej ludzi wrażliwych na potrzeby innych. Dziękujemy zatem wszystkim, którzy aktywnie uczestniczyli w zbiórce. Podziękowania kierujemy do społeczności szkół powiatu leżajskiego, parafii, pracowników urzędów, instytucji, sklepów i każdego, kto dołożył nawet najmniejszą cegiełkę.
My zaś, jako szkoła, po raz kolejny udowodniliśmy, że nauka naszego Patrona Jana Pawła II jest wciąż żywa i wyznacza kierunki naszych działań.Agnieszka Kulpa
Nauczyciele, uczniowie i rodzice z naszej szkoły uczestniczyli 10 listopada w gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości i swoją obecnością podkreślili znaczenie tego święta.
- 6
Święto Niepodległości w szkole
Niepodległa, niepokorna
zawsze była, będzie, jest.
Uskrzydlona bielą orła,
bije rytmem naszych serc.
Niepodległa, niepokorna już nie zniknie nigdy z map,
Bo jest nasza, bo jest wolna,
bo na imię Polska, Polska ma.
(Janusz Szczepkowski, Niepodległa, niepokorna)
W związku z obchodami 106 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 8 listopada br. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Była ona wyrazem wdzięczności dla tych wszystkich, którzy brali udział w walce o Niepodległą. Uczniowie klas 6a, 6b oraz 8b za pomocą wierszy, tańca i śpiewu złożyli hołd naszym przodkom, którzy oddali za Polskę życie. Natomiast klasa 3 pod kierunkiem pani Agnieszki Witwer przedstawiła scenkę pantomimiczną przedstawiającą walkę o wolność naszej Ojczyzny. Symbolem Polski był tańczący Biały Orzeł, który podjął walkę z 3 zaborcami w czerni. W tej historii nie zabrakło też dzieci, które wyśpiewały najpierw smutną piosenkę „Biały orzeł”, a potem z biało-czerwonymi flagami wprowadziły nas w nastrój wolności piosenką pt. ”Szybuj orle”.
Nasza szkoła włączyła się również do akcji Szkoła do hymnu, odśpiewując 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.
Celebrując dzień 11 listopada, pamiętamy o tym, że po 123 latach zaborów Polska wróciła na mapę Europy. Aby nasza Ojczyzna mogła istnieć, wielu oddało swoje życie. Szli do walki z przekonaniem, że jest to ich święty obowiązek. W Narodowe Święto Niepodległości oddajemy hołd wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby Polska była wolnym, niepodległym krajem.
Elżbieta Horoszko - Krasny
54
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w grupie młodszej przedszkolnej
W minionym tygodniu grupa młodsza obchodziła Dzień Postaci z Bajek. Ten dzień był okazją do wyruszenia w podróż do krainy bajek. Wychowankowie przynieśli do przedszkola ulubioną zabawkę, figurkę, maskotkę oraz książkę związaną z bohaterem z ulubionej bajki. Niektórzy przebrali się za wybraną postać z bajki. W tym dniu tańczyliśmy do znanych przebojów dziecięcych, bawiliśmy się w bajkowe zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej, rozwiązywaliśmy zagadki, wykonaliśmy pracę plastyczną, a przy użyciu latarki odkrywaliśmy bajkowych bohaterów ukrytych w wieży zamku. Ten wyjątkowy dzień był okazją do wspólnego słuchania bajek i zachęcania do rozwijania zainteresowań czytelniczych już od najmłodszych lat. Oczywiście nie mogło zabraknąć mini sesji z jedną z ulubionych postaci, jaką jest Kubuś Puchatek. To był dzień pełen radości i niezapomnianych wrażeń.
27
„Zerówka” świętuje z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek
Dnia 5 listopada wychowankowie starszej grupy przedszkolnej obchodzili Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu dzieci przebrały się za swoich ulubionych bajkowych bohaterów, przyniosły do przedszkola swoje ulubione postacie z bajek w formie zabawek, maskotek, figurek oraz książki. Dzieci miały okazję opowiedzieć o losach swoich ulubionych bohaterów oraz zaprezentować je innym wychowankom przedszkola. Następnie przedszkolaki wysłuchały kilka bajek czytanych przez nauczyciela oraz obejrzały swoją ulubioną bajkę o pingwinach, do której następnie wykonały pracę plastyczną. W kolejnym dniu przedszkolaki wykorzystując recykling wykonały kinowy plakat swojej ulubionej bajki, do której wykorzystano nieaktualne plakaty reklamowe z kina. Powyższe zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości, a jednocześnie przypomniały jak ważne są bajki, i że warto po nie sięgać.
3
Zapraszamy do udziału w konkursie
Rogale świętomarcińskie
Kwesta Szkolnego Koła Caritas
- 6
“Powinno się być jak chleb,
który dla wszystkich leży na stole
z którego każdy może kęs dla siebie ukroić
i nakarmić się jeśli jest głodny.”
(św. Brat Albert)
Wolontariusze z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Grodzisku Dolnym jak co roku na Cmentarzu w Grodzisku Dolnym zbierali fundusze na działalność Szkolnego Koła Caritas. Kwesta odbyła się w Uroczystość Wszystkich Świętych. Osoby odwiedzające w tym czasie groby bliskich zmarłych mogły wspomóc akcję poprzez złożenie dobrowolnych datków do puszek. W tym roku na bieżące potrzeby Szkolnego Koła Caritas udało się zebrać kwotę 3389 zł. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za dobre serce i przekazane środki finansowe, a kwestującym za poświęcony świąteczny czas.
Witamy Panią Jesień w „zerówce”
W ostatnich dniach wychowankowie starszej grupy przedszkolnej mieli szereg zajęć o jesiennej tematyce. Najpierw dzieci mogły za pomocą zmysłów odgadnąć czy dany owoc lub warzywo jest „darem jesieni”, czy owocem egzotycznym. Następnie przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do lasu podczas której zbierały liście, z których wykonały prześliczną Panią Jesień, do której pozowała nam Zosia.
23
Z przytupem kończymy sezon rowerowy!
W środę, 23 października, klasa 8b wraz z opiekunami wyruszyła na ostatni w tym roku rajd rowerowy. Była to wycieczka krajoznawczo-integracyjna, podczas której uczniowie mogli cieszyć się wspólnym spędzaniem czasu i podziwiać piękno jesiennej przyrody. Trasa prowadziła przez urokliwe, kolorowe lasy, co dodało wyprawie wyjątkowego klimatu. Celem rajdu była kręgielnia w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Białobrzegach, gdzie wszyscy mieli okazję spróbować swoich sił w grze w kręgle. Emocji i radości nie brakowało! Po sportowych zmaganiach uczestnicy wycieczki udali się do pobliskiej pizzerii, aby zregenerować siły przy smacznej pizzy. W drodze powrotnej nie mogło zabraknąć przystanku przy „Dziurówce”, dobrze znanej przez wszystkich uczestników. Wycieczka była świetną okazją do integracji, zabawy i odpoczynku na świeżym powietrzu. Uczniowie wracali do domów z uśmiechami na twarzach, pełni wspomnień z udanego dnia. Sezon rowerowy 2024 uważamy za zakończony i już nie możemy doczekać się wiosny 2025, aby znów wyruszyć w trasę!
15
Papieskie kremówki
- 3
W dniu 16 października nasze Szkolne Koło Caritas przeprowadziło akcję charytatywną ph. „Papieskie kremówki”. Dzięki tej inicjatywie udało się pozyskać kwotę 500 zł, która została przekazana na konto Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Fundacja ta została powołana przez Konferencję Episkopatu Polski jako wyraz wdzięczności dla Ojca Świętego Jana Pawła II za Jego niestrudzoną posługę duchową na rzecz Kościoła i Ojczyzny. Ideą jej utworzenia jest działalność upamiętniająca Pontyfikat Jana Pawła II przez promowanie nauczania Papieża i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych. W ciągu wielu lat swojej działalności Fundacja objęła opieką kilka tysięcy młodych ludzi z całej Polski. Około 2000 stypendystów niemalże z każdego zakątka Polski tworzy niezwykły pomnik, budowany przez Polaków wdzięcznych św. Janowi Pawłowi II patronowi naszej szkoły. Dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom za wsparcie naszej akcji.
#ErasmusDays 2024 w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Grodzisku Dolnym
Nasza szkoła od wielu lat realizuje projekty unijne, a w ubiegłym roku szkolnym w ramach akredytacji programu Erasmus+ zorganizowała dwie mobilności do Grecji i Hiszpanii dla uczniów oraz kursy językowo - metodyczne dla 12 nauczycieli, w związku z tym chcieliśmy podzielić się zdobytą wiedzą i zachęcić innych do współpracy międzynarodowej. Zorganizowaliśmy #ErasmusDays 2024 dla szkół z terenu naszej gminy ph. „Techniczny i humanistyczny wymiar Europy – konkursy i zabawy, warsztaty i wystawy”, aby w ten sposób celebrować jedność europejską i promować się w środowisku lokalnym oraz na arenie ogólnoświatowej.
Bardzo się cieszymy, że mogliśmy podkreślić wartość nauki i współpracy razem z zaproszonymi gośćmi, którzy aktywnie włączyli się w zaproponowane przez nas działania. Swoją obecnością zaszczyciła nas pani Barbara Szczęch – dyrektor Zespołu ds. Oświaty wraz z panią Moniką Majkut i Jolantą Sołek, a także pani Barbara Jużyniec – skarbnik Gminy Grodzisko Dolne. Gościliśmy też dyrektorów, nauczycieli z uczniami z okolicznych szkół: panią Wioletę Wróbel - dyrektor Szkoły Podstawowej z Laszczyn z panią Pauliną Czerwonką - nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej, panią Annę Bielecką – dyrektor Szkoły Podstawowej w Chodaczowie, pana Artura Grzywnę – dyrektora Szkoła Podstawowa im. gen. Bryg. Witołda Nowiny Sawickiego w Opaleniskach, pana Stanisława Rydzika – nauczyciela z Zespołu Szkół im. prof. Franciszka Leji w Grodzisku Górnym. Wszystko odbywało się w scenerii europejskiej, ze szczególnym naciskiem na prezentowanie kultury greckiej. Nawet okna zdobiły rośliny wyhodowane z nasion z krajów partnerskich.
Nauczyciele zaangażowani w projekty zaproponowali różne aktywności pokazujące korzyści płynące z programu Erasmus+, aby zachęcić młodzież do nauki języka angielskiego, zdobywania wiedzy na temat krajów europejskich, rozwoju w zakresie TIK, a przede wszystkim współpracy i przełamania barier ograniczających spełnienie swoich marzeń. To był też czas na pokazanie metod pracy, których nauczyliśmy się podczas wyjazdów, a przez to zachęcenie innych do poszukiwania nowych rozwiązań pedagogicznych. Działania podzielone zostały na bloki tematyczne dostosowane do wieku uczniów.
Blok I dla klas młodszych
Grecki wymiar kuchni –warsztaty kulinarne
Pani Elżbieta Matula, pani Agnieszka Witwer i pani Izabela Grzywna zaprosiły razem z naszymi uczniami klasy młodsze z Laszczyn i Chodaczowa do świata kuchni greckiej. Warsztaty kulinarne, podczas których dzieci oraz goście robili dla siebie sałatkę grecką i cacyki, bardzo angażowały wszystkich. Dużą popularnością cieszył się ser halloumi z grilla.
Europa na zakładce – warsztaty plastyczne
Uczniowie z klas drugich i trzecich wykonywali zakładki z elementami europejskimi pod czujnym okiem pani Renaty Kuli i pani Agnieszki Pająk.
Blok II dla klas starszych
Wszystko wiemy o krajach europejskich – konkurs sprawdzający wiedzę na temat różnorodności językowo-kulturowej, dziedzictwa krajów europejskich i znajomości geografii.
Uczniowie z klas szóstych i siódmych z Grodziska Dolnego, Grodziska Górnego i Opalenisk wykazywali się wiedzą na temat krajów europejskich, uczestnicząc w zespołowej rywalizacji. Były to konkurencje przygotowane przez panią Alicję Zalepę i panią Annę Zygmunt, podczas których drużyny rozwiązywały quizy, gry interaktywne, uczniowie odpowiadali na pytania na temat ciekawostek o krajach europejskich oraz odgadywali język, w jakim śpiewane były piosenki. Uczniowie wykonywali prezentacje na temat wylosowanego kraju europejskiego, które później przedstawiali przed komisją i widzami podczas podsumowania. Za tę cześć odpowiadał pan Tomasz Sołek. W klasyfikacji generalnej wygrała drużyna z Grodziska Dolnego, drugie miejsce wywalczyła drużyna z Opalenisk, a trzecie – drużyna z Grodziska Górnego.
Międzynarodowo o matematyce – praca metodą projektu, której efektem są plakaty
Podczas #ErasmusDays 2024 prezentowane były prace uczniów klas 5 – 8 ilustrujące język matematyczny po angielsku. Były to pojęcia matematyczne, nazwy działań, figur i brył, nazwy symboli używanych na lekcjach. Projekt miał udowodnić, że matematyka jest uniwersalnym językiem, nie ma narodowości. Dodawanie, odejmowanie, formuły i funkcje są takie same na całym świecie.
O sztuce po angielsku – wystawa prac
Wystawa kilku prac Banksy’ego z muzeum w Barcelonie przygotowana przez panią Annę Czerwonkę to zachęta do nauczania języka angielskiego poprzez sztukę. Pani Ania zadbała o oprawę plastyczną tego wydarzenia, pokazując, jak sztukę można wykorzystać do nauki języka.
#ErasmusDays 2024 sprawił wszystkim wiele radości. Czas spędzony bardzo aktywnie, integrujący szkoły z terenu Gminy Grodzisko Dolne, a przede wszystkim pokazujący, jak można w ciekawy sposób uczyć o Europie i czego nas nauczyły edukacyjne podróże. Wartością dodaną tej inicjatywy były greckie potrawy serwowane naszym gościom: chałwa, pieczone ciasteczka w kształcie kotów, cukierki anyżowe, grecka herbata górska, w Polsce znana jako „Gojnik”, tradycyjny grecki nugat, kumkwat - owoc niewielkich rozmiarów należący do grupy cytrusów, baklava - tradycyjny zapiekany deserem kuchni greckiej.
Dziękuję nauczycielom zaangażowanym w realizację projektów za przygotowanie tego wydarzenia. Tymi kreatywnymi nauczycielami są panie: Elżbieta Matula, Agnieszka Witwer, Anna Zygmunt, Anna Czerwonka, Alicja Zalepa, Izabela Grzywna, Renata Kula, Małgorzata Smędra, Renata Kula i Agnieszka Pająk i pan Tomasz Sołek. W organizację tego przedsięwzięcia włączyła się pani Lidia Pikuła i pani Alicja Sigda – wicedyrektor szkoły. Perfekcyjne przygotowanie, pomysłowe działania, dbałość o najmniejszy szczegół nawet w aranżacji przestrzeni wpłynęły na bardzo pozytywny odbiór naszej inicjatywy.
Monika Fila
koordynator projektów
63
Uczniowie klas ósmych kolejny raz poznawali Archipelag Skarbów
W dniach 15 i 16 października uczniowie klas 8 ze szkół podstawowych z Grodziska Dolnego, Grodziska Górnego, Opalenisk oraz Wólki Grodziskiej uczestniczyli w programie profilaktyki zintegrowanej „Archipelag Skarbów".
Uczniowie zostali zaproszeni przez trenerów do wspólnej podróży po Archipelagu Skarbów. W czasie mityngów prowadzonych przez trenerów młodzież angażowała się w interaktywne zajęcia, które miały na celu promowanie zdrowego stylu życia oraz przeciwdziałanie zachowaniom ryzykownym. Program umożliwił uczestnikom zdobycie wiedzy na temat budowania wartościowych relacji, radzenia sobie z emocjami oraz unikania niebezpiecznych i szkodliwych zachowań, takich jak używanie substancji psychoaktywnych, pornografia, przypadkowe i raniące relacje. "Archipelag Skarbów" stawia na aktywne uczestnictwo młodzieży, dzięki czemu uczniowie mieli okazję nie tylko przyswajać wiedzę, ale również dzielić się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami. Było to cenne doświadczenie, które pozwoliło na integrację między szkołami oraz wspólne poszukiwanie "skarbów" w postaci ważnych życiowych wartości i umiejętności. Do udziału w programie zaproszono również rodziców, którzy w czasie spotkania z trenerami mogli poznać najwaźniejsze jego treści oraz nauczyć się, jak należy rozmawiać z młodzieżą na trudne tematy związane z okresem dojrzewania.
Uczniowie, poprzez swoje zaangażowanie i gotowość do poznawania prezentowanych treści poznali wartości, które pomogą im wchodzić w dorosłość w sposób bezpieczny i szczęśliwy.
Zespół Szkół im. Jana Pawła II w hołdzie naszemu Ojcu Świętemu
Nasza szkoła ma szczególnego Patrona – świętego Jana Pawła II, dlatego w tym roku szkolnym włączyliśmy się w obchody Dnia Papieskiego. 13 października 2024r. w Kościele Parafialnym w Grodzisku Dolnym zaprezentowaliśmy aranżację słowno-muzyczną poświęconą nauczaniu Świętego Jana Pawła II.
Program oparty był na nauczaniu Jana Pawła II, a jego słowa przeplatały się z pięknie wyrecytowanymi wierszami i poruszającymi utworami muzycznymi. Uczniowie, w skupieniu i z głębokim zrozumieniem, odczytywali fragmenty papieskich przemówień, które wzywały do miłości, pokoju i odwagi w codziennym życiu. Narrator dopowiadał i komentował. Mocno na końcu wybrzmiała pieśń, a w niej słynne słowa Ojca Świętego: „Nie lękajcie się!”. Cała aranżacja była nie tylko hołdem dla Papieża Polaka, ale także okazją do przypomnienia sobie jego nauk i wartości, które wciąż pozostają żywe w sercach wiernych. Nauczyciele i uczniowie wspólnie stworzyli niezapomnianą atmosferę refleksji, wspólnoty i duchowej głębi, pozostawiając uczestników z poczuciem wdzięczności za przesłanie, jakie Jan Paweł II pozostawił światu. Po części artystycznej delegacja ze szkoły udała się pod pomnik Jana Pawła II, gdzie po krótkiej modlitwie złożono kwiaty i zapalono znicze.
Bardzo dziękuję pani Alicji Sigdzie – wicedyrektor szkoły oraz uczniom, Katarzynie Baj, Lenie Czerwonce, Marii Fili, Alesandrze Zalepie, Wiktorii Czapli, Julii Kinach, Maciejowi Zalepie, Pawłowi Czerwonce, za czas poświęcony na wspólne przygotowanie tego szczególnego wydarzenia.
Było pięknie!
Monika Fila
15
Archiwum Aktualności