Uczniowie kl. I – VI przyjemnie spędzili czas podczas zabawy choinkowej. Pięknie cały wieczór prowadził wodzirej. Nie zabrakło tańca, ale i zabaw. Imprezę na pewno można zaliczyć do udanych.
Zabawa choinkowa dla uczniów szkoły podstawowej
Informacje na temat reformy oświatowej
MEN przygotowało dla dyrektorów, nauczycieli, rodziców, uczniów pakiet materiałów informacyjnych o reformie na specjalnie dedykowanej stronie internetowej www.reformaedukacji.men.gov.pl .
Rodzice i Rady Rodziców mogą znaleźć odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania i wątpliwości na stronach:
- Kuratorium Oświaty w Rzeszowie – http://www.ko.rzeszow.pl ,
- Ministerstwa Edukacji Narodowej - http://reformaedukacji.men.gov.pl
Goethe Instytut z Warszawy z wizytą w Zespole Szkół w Grodzisku Dolnym
Nie od dziś wiadomo, że nauka poprzez gry i zabawy jest dużo przyjemniejsza i efektywniejsza. Mając to na uwadze zaprosiłam do naszej szkoły przedstawicieli Goethe Institut z Warszawy do przeprowadzenia gry edukacyjnej w języku niemieckim. Gra „Klasa z klasą” w sposób innowacyjny wykorzystuje metodę symulacji. Jest to metoda oparta na nauce przez zabawę, która zyskuje coraz większą popularność w edukacji. Kształtuje ona kompetencje uczniów w sposób wielokanałowy, pozwalając jednocześnie w miarę umiejętności językowych zespołu zanurzyć się w język niemiecki i uczyć się go w działaniu.
W trakcie gry uczniowie przenoszą się do Szkoły nr 99 w Złotej Górze, małej miejscowości, której na próżno szukać na mapach Polski. Tam wcielają się w role dyrekcji, grona pedagogicznego, rady rodziców i uczniów oraz przedstawicieli lokalnych mediów, by wspólnie zdecydować, jak rozwiązać problem, przed którym stanęła społeczność szkolna.
Gra została przeprowadzona dwujęzycznie ( w języku polskim oraz niemieckim) wśród uczniów którzy biorą udział w innym projekcie Instytutu: „Deutsch hat Klasse” czyli „Niemiecki ma klasę”.
Jestem przekonana, że udział w grze był dla uczniów zarówno ciekawym wyzwaniem i dobrą zabawą, ale też okazją do refleksji nad sposobem działania w projekcie „Niemiecki ma klasę”.
Alicja Zalepa
Zabawa choinkowa gimnazjalistów.
Zapraszamy na fotorelację z zabawy choinkowej.
Dzień Bezpiecznego Internetu
W roku 2017 Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzić będziemy 7 lutego pod hasłem; „Razem zmieniamy internet na lepsze”.
Podczas zbliżającej się 13 edycji DBI chcemy zwrócić uwagę na rolę każdego użytkownika internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Podczas obchodów DBI chcemy szczególnie podkreślić potencjał internetu, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki.
Nasza szkoła kolejny raz włącza się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. W tym roku Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami organizuje dwa konkursy:
Uwaga konkurs!
1. Konkurs plastyczny lub komiks pod hasłem „Razem zmieniamy internet na lepsze” - dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Terminy oddawania prac do 24.02.2017.
Szczegółowe informacje u p. l. Pikuły i I. Grzywny.
2. Konkurs multimedialny pod hasłem „Bezpieczny i przyjazny internet”- dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Terminy oddawania prac do 24.02.2017.
Szczegółowe informacje u p. S. Stępnika i p. i I. Grzywny.
Zachęcamy do udziału w konkursach.
Przewidziane są nagrody dla uczestników.
Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami
Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu
Dnia 06.02.2017 r. w przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z okazji DNIA BABCI I DZIADKA. Wychowankowie przedszkola przedstawili program artystyczny, w którym mieli okazję pochwalić się swoimi umiejętnościami aktorskimi, recytatorskimi oraz wokalnymi. Zaproszeni goście z dumą i wzruszeniem podziwiali występy swoich wnucząt. Po zakończeniu części artystycznej dzieci wręczyły swoim babciom i dziadkom przygotowane wcześniej prezenty.
Renata Wnęk
Zabawa choinkowa przedszkolaków.
W dniu 31. 01. 2016 r. w przedszkolu odbyła się zabawa choinkowa. Imprezę poprowadził DJ, który oprócz wspaniałej muzyki zapewnił również dzieciom atrakcje w formie gier i konkursów. W przerwie przedszkolaki skorzystały ze słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców. Zabawa odbyła się w bardzo miłej atmosferze oraz dostarczyła dzieciom niezapomnianych wrażeń.
Gimnazjaliści dzieciom…
26.01.2017r. kółko teatralne z naszej szkoły, w skład którego wchodzą uczniowie kl. I gimnazjum, zaprosiło wszystkie chętne dzieci i osoby dorosłe na spotkanie z baśnią „Czerwony Kapturek” do Gminnej Biblioteki Publicznej w Grodzisku Dolnym.
Spotkanie zaczęło się od przedstawienia pt. „Czerwony Kapturek”. Widzom bardzo spodobał się Wilk, który był groźny, ale zarazem bardzo zabawny. Pozostali młodzi aktorzy również znakomicie wywiązali się ze swojego zadania. Baśń przeplatana była komentarzami narratorów, ponieważ staraliśmy się zaszczepić w dzieciach miłość do teatru, ale i do czytania. Po spektaklu przyszedł czas na zabawy związane tematycznie z „Czerwonym Kapturkiem”. Maluchy bawiły się znakomicie, ponieważ był akcent wokalny, teatralny, ruchowy i pobudzający myślenie. Wszyscy włączyli się w odegranie od początku baśni. Czerwonych Kapturków, Wilków, Babć, Gajowych było tym razem bardzo dużo. Dzieci świetnie poradziły sobie podczas odpowiedzi na pytania związane z treścią baśni.
Dziękuję dzieciom za wspólną zabawę i wszystkim młodym aktorom za zaangażowanie. Występowali: Monika Czerwonka – Czerwony Kapturek, Łukasz Grabowiec – Wilk, Paulina Chmura – Babcia, Gabriela Tysz – Mama, Aleksandra Rydzik, Szymon Przeszło, Arkadiusz Krajewski, Krystian Joniec, Krystian Domin – narratorzy.
Monika Fila
NOWY PLAN LEKCJI
Informujemy, że od poniedziałku 30.01.2017r. obowiązuje nowy plan lekcji dostępny w zakładce "Plan lekcji" na głównej stronie szkoły oraz w systemie Librus.
Szekspirowska miłość w Grodzisku
W najbliższą niedzielę 29 stycznia br. na Hali Sportowej Zespołu Szkół w Grodzisku Dolnym odbędzie się inscenizacja musicalu „ROMEO I JULIA” Williama Shakespeare’a. Reżyserem spektaklu jest pan Marek Krauz.
W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu!
Liderzy młodzieżowi aktywnie na rzecz bezpieczeństwa w sieci
Od września do grudnia 2016 roku realizowany był w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Grodzisku Dolnym projekt „Chrońmy Młodość w Sieci- program na rzecz bezpiecznego korzystania z Internetu”. Pomysłodawcą projektu jest stowarzyszenie Ruch Pomocy Psychologicznej „Integracja” w Stalowej Woli. Do udziału w II edycji projektu zaproszono 16 szkół ponadpodstawowych z 4 powiatów: niżańskiego, leżajskiego, łańcuckiego i tarnobrzeskiego, w tym dwie szkoły z naszej gminy. Zasadniczym celem projektu jest wzrost wiedzy i świadomości młodzieży szkolnej, kadry pedagogicznej i rodziców w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu poprzez realizację działań profilaktyczno- edukacyjnych. Kompleksowe działania w obszarze bezpieczeństwa w sieci adresowane były przede wszystkim do młodzieży, ale również do rodziców i nauczycieli.
Projekt rozpoczął się od 2- dniowych (20 godzin dydaktycznych) warsztatów edukacyjnych dla nauczycieli pn. ”Nowoczesna profilaktyka wobec zagrożeń młodzieży płynących z sieci”, w których brały udział również nauczycielki z naszej szkoły: pani Izabela Grzywna, pani Alicja Zalepa. W działania zaangażowała się także pani Anna Zygmunt. Podczas szkolenia przekazano wiele cennych informacji. Warto zwrócić uwagę na poznanie sposobów reagowania na niebezpieczne sytuacje dotyczące uczniów związane z ich funkcjonowaniem w środowisku informacyjno- komunikacyjnym, budowanie szkolnego systemu zapobiegania i reagowania na cyberprzemoc. Zapoznano również nauczycieli z zasadą empowermentu, która zakłada, że w projektach adresowanych do młodzieży jest ona nie tylko podmiotem. Młodzi ludzie czują się odpowiedzialni zarówno za przebieg działań, jak i za osiągane efekty. Kolejny etap polegał na wyłonieniu kandydatów na liderów młodzieżowych z naszej szkoły. Do udziału zaproszono cztery wyjątkowe dziewczyny: Izabelę Dziergę, Karolinę Romanowską, Magdę Słabiak i Kingę Nowak- liderki młodzieżowe, które ochoczo i odważnie przystąpiły do pracy, jak przystało na prawdziwe liderki. Następnie dziewczyny brały udział w 3- dniowych warsztatach edukacyjnych dla liderów w Manasterzu k/Sieniawy pn. „Rola lidera młodzieżowego w przeciwdziałaniu ryzykownym zachowaniom rówieśników w środowisku nowych mediów”. Warsztaty pozwoliły im na zdobycie podstawowych umiejętności społecznych i wyposażyły w wiedzę nt. zjawiska cyberprzemocy, mechanizmów uzależnienia od komputera i Internetu oraz zasad odpowiedzialnego i bezpiecznego korzystania z „nowych mediów”. Uczniowie sami opracowali „Szkolne systemy zapobiegania i reagowania na cyberprzemoc” oraz scenariusze zajęć profilaktyczno- edukacyjnych. Tak przeszkolone liderki, wspierane przez nauczycieli, prowadziły zajęcia profilaktyczno- edukacyjne we wszystkich klasach gimnazjum, dwie godziny w każdej klasie, zgodnie z opracowanymi wcześniej scenariuszami zajęć. Tematyka zajęć związana była z bezpieczeństwem w sieci. Uczennice mogły poczuć się w roli nauczyciela. Było to zadanie ciekawe i zarazem trudne. Dziewczyny poradziły sobie bardzo dobrze, dlatego też z kolejnym wyzwaniem nie miały najmniejszego problemu, a była to prelekcja dla rodziców i nauczycieli. Celem prelekcji prowadzonej przez liderów młodzieżowych przy wsparciu pedagoga szkolnego było zwrócenie uwagi rodziców na zagrożenia wynikające z używania i nadużywania komputera i Internetu. Liderki przy pomocy prezentacji multimedialnej pokazały sposoby reagowania na niebezpieczne sytuacje, wskazały możliwości uzyskania i udzielania dzieciom pomocy w sytuacjach pojawiającej się cyberprzemocy, odpowiedzialności prawnej sprawców, technicznych rozwiązań mających na celu ochronę młodzieży przed nieodpowiednimi i szkodliwymi treściami w Internecie oraz roli rodzica w uświadomieniu, wspieraniu i kontrolowaniu dziecka poruszającego się w środowisku Internetu i tzw. nowych mediów. W wywiadówce profilaktycznej brała udział duża grupa rodziców, jednak zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy mogli uczestniczyć w tej prelekcji, dlatego w najbliższym czasie udostępnimy na stronie naszej szkoły najważniejsze treści dotyczące tego bardzo ważnego zagadnienia. Ostatnim etapem projektu była Międzyszkolna Debata Młodzieżowa pn. „Młodzież a nowe media- szanse i zagrożenia”, która odbyła się 15 grudnia 2016 r. w Stalowej Woli. Gospodarzami debaty byli liderzy młodzieżowi. Zaproszono wielu gości zajmujących się na co dzień pracą z młodzieżą i profilaktyką. Młodzież pracowała metodą open space, dlatego każdy uczestnik debaty, angażując się w bezpośredni dialog, mógł wyrazić swoje zdanie na temat wcześniej wybrany przez liderów. Były to tematy ważne dla młodego pokolenia.
Projekt „Chrońmy Młodość w Sieci” był dla uczniów i nauczycieli zaangażowanych w jego realizację ciekawą, pouczającą i cenną przygodą i doświadczeniem. Mamy nadzieję, że przekazywane przez liderów treści uświadomiły uczniom i rodzicom znaczenie bezpiecznego i rozważnego korzystania z Internetu.
Izabela Grzywna
Spektakl o Henryku Sienkiewiczu dla seniorów
12.01.2017r. nasi uczniowie wystąpili podczas spotkania seniorów z Gminy Grodzisko Dolne. Zaprezentowali spektakl poświęcony życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza. Na scenie zobaczyliśmy grupę teatralną „Improwizacja” złożoną z uczniów kl. III gimnazjum i dzieci z kl. V, które włączyły się w tę inscenizację.
Zapraszamy do obejrzenia filmu z tego przedstawienia.
Pozdrowienia i podziekowania od dzieci z Ukrainy
- Serdecznie pozdrawiamy wszystkich członków i sympatyków Szkolnego Koła Caritas oraz bardzo dziękujemy za serce okazane dzieciom, gromadzącym się przy parafii Trójcy Przenajświętszej w Bursztynie na Ukrainie. W dniach 3-5 stycznia 2017 r. odbyły się u nas "Ferie z Dzieciątkiem Jezus", w których wzięło udział 15 dzieci. Wiele się działo! Najbardziej spodobały się zajęcia plastyczne i wyjazd, by zobaczyć ogromną ruchomą szopkę w Tarnopolu. Mieliśmy każdego dnia uroczysty obiad oraz słodkie podwieczorki:) Nie brakowało też ruchu - przygotowaliśmy taniec, który zobaczyli w niedziele wszyscy parafianie. Dziękujemy Wam za prezenty pod choinkę, które zapakowaliście z taką miłością! Szkoda, że na razie nie mogliśmy zrobić sobie wspólnego zdjęcia. Wysyłamy Wam kilka naszych fotografii i w niedzielę, 29 stycznia, będziemy jeszcze raz dziękować za Was wszystkich Panu Bogu na Mszy św. o 11.00.Bądźcie szczęśliwi i niech zawsze wypełnia Was "ЛЮБОВ"!Dzieci z parafii Bursztyn wraz z ks. RomanemWięcej zdjęć w albumie fotograficznym.
Druga zbiórka makulatury dla Afryki
Już po raz drugi uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Grodzisku Dolnym we współpracy z Polską Fundacją dla Afryki i Grupą Charytatywną przy Sanktuarium Bożego Grobu w Przeworsku zbierali makulaturę na budowę studni na Czarnym Lądzie. Tym razem uzbieraliśmy 2160 kg makulatury, a pieniądze z jej sprzedaży wesprą budowę już szóstej studni w Czadzie. Koordynatorem tych inwestycji jest ksiądz Edward Ryfa, będący misjonarzem na tamtejszej placówce. W ostatnim liście dziękował mieszkańcom Podkarpacia „w imieniu najbiedniejszych, którzy dzięki Waszej dobroci i zaangażowaniu otrzymali dar lepszego, zdrowszego życia, czyli wodę”. Ciesząc się ich radością nie ustawajmy w czynieniu dobra i jeszcze z większym zapałem weźmy udział w kolejnej zbiórce makulatury w sezonie letnim.
A.Kulpa
Wyjazd na musical "Romeo i Julia"
Historia zwaśnionych rodów i wielkiej miłości, która została opisana przez Williama Szekspira, jest tematem spektakli oraz filmów. Uczniowie kl. III gimnazjum mieli możliwość obejrzenia musicalu „Romeo i Julia” w Ośrodku Kultury w Giedlarowej.
5.01.2017r. gimnazjaliści uczestniczyli w muzycznej opowieści o miłości, która w wyniku nieporozumień dorosłych kończy się śmiercią. W trakcie trwania musicalu młodzież z zainteresowaniem przyglądała się wydarzeniom, które rozgrywały się na scenie. Wspaniała gra aktorska, śpiew i taniec, a do tego piękna scenografia oraz stroje wywarły na młodych ludziach ogromne wrażenie. Przez 2 godziny wszyscy żyli losami bohaterów przeżywających radosne, ale też tragiczne chwile.
Na koniec wspomnę tylko o opiniach uczniów o musicalu. Są one bardzo entuzjastyczne. Według nich spektakl „Romeo i Julia” został dobrze zagrany. Był atrakcyjny wizualnie i muzycznie.
Monika Fila
Konkurs świąteczny
W okresie przedświątecznym wszystkich ogarnia szał przystrajania pomieszczeń dekoracjami świątecznymi. Nie ominął on również naszej szkoły. Już od połowy grudnia na korytarzach i w klasach pojawiły się barwne łańcuchy, świecące bombki, kolorowe światełka. Samorząd uczniowski szkoły podstawowej postanowił wykorzystać to zamiłowanie do ozdób świątecznych i zorganizował konkurs na najładniej przystrojoną salę lekcyjną.
Do konkursu przystąpiły klasy 4-6, których uczniowie wykazali się inwencją i pomysłowością w upiększaniu sal, którymi się opiekują.
W poniedziałek 19 grudnia 2016r. członkowie samorządu dokonali oglądu i oceny przygotowanych dekoracji i w tajnym głosowaniu wyłonili zwycięzcę. Została nim klasa 5a, która odpowiedzialna była za wystrój sali nr 23. Jako druga spodobała się sala nr 15, do wystroju której przyczynili się uczniowie klas 4a i 4b. Uczniowie nagrodzonych klas zostali poczęstowani słodkościami, a ich prace oglądać możemy podczas lekcji języka polskiego i języka angielskiego.
Henryk Sienkiewicz bez tajemnic (dla uczniów naszej szkoły)
Rok 2016 został ustanowiony przez Sejm RP Rokiem Henryka Sienkiewicza. W związku z tym w naszej szkole na przełomie listopada i grudnia przeprowadzono konkurs wiedzy o polskim nobliście. Miał on na celu przede wszystkim rozpropagowanie wśród dzieci i młodzieży twórczości pisarza oraz zapoznanie się z jego życiorysem.
W konkursie zorganizowanym przez Bibliotekę Szkolną przy współudziale nauczycieli języka polskiego wzięli udział uczniowie klas piątych i szóstych szkoły podstawowej oraz wszystkich klas gimnazjum. Konkurs odbył się w dwóch etapach: klasowym i szkolnym. Uczestnicy rozwiązywali testy (inne dla szkoły podstawowej i gimnazjum) składające się z zadań zamkniętych i otwartych. Dla wielu uczniów naszej szkoły Henryk Sienkiewicz stał się pisarzem, o którym mogą powiedzieć, że go znają. Z zapałem poszerzali wiedzę na temat życia i dzieł autora, który pisał w trudnych czasach zaborów „ku pokrzepieniu serc” Polaków. Korzystali przy tym z różnych źródeł informacji. Sięgali po encyklopedie, słowniki i Internet.
Komisja konkursowa, w skład której weszli nauczyciele poloniści oraz bibliotekarze, wyłoniła laureatów w dwóch kategoriach wiekowych.
- Szkoła podstawowa:
I miejsce – Aleksandra Krupa,
II miejsce – Oliwia Stopyra,
II miejsce – Paulina Baj,
Wyróżnienie – Julia Stępień.
- Gimnazjum:
I miejsce – Kinga Joniec,
II miejsce - Ewa Pelc,
III miejsce – Martyna Chamik,
Wyróżnienie – Zuzanna Szałaj.
Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 21. grudnia 2016 roku. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Bibliotekę Szkolną, dyplomy oraz dodatkową ocenę z języka polskiego. Gratulujemy zwycięzcom nie tylko wygranej, ale także zapału do poznawania życia i twórczości pisarza, który nie jest współcześnie zbyt „modny” wśród młodzieży.
ak
Przedświąteczny wyjazd do teatru
20.12.2016r. uczniowie kl. IV wyjechali do Teatru „Maska” w Rzeszowie. Uczestniczyli w lekcji teatralnej i obejrzeli spektakl „Opowieść wigilijna” na podstawie opowiadania Karola Dickensa.
Pobyt w teatrze rozpoczął się od spotkania z aktorką lalkarką – panią Małgorzatą Szczyrek. Pracuje ona w rzeszowskim teatrze lalek od 1975 r. Eksternistyczny egzamin aktorski zdała w 1982 r. Podczas lekcji uczniowie mieli możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy aktora-lalkarza. Zajęcia w dużym stopniu opierały się na dialogu aktora z uczestnikami, dlatego dzieci zadawały różne pytania dotyczące teatru i pracy w nim. Później udaliśmy się na widownię, aby oczekiwać na spektakl pt. „Opowieść wigilijna”. Młodzi widzowie zostali zaskoczeni przede wszystkim formą spektaklu opowiadającego o wydarzeniach rozgrywających się Wigilię Bożego Narodzenia. Bohaterem jest Ebenezer Scrooge, dla którego najważniejsze są pieniądze. Uważa, że święta są tylko stratą czasu. Jesteśmy świadkami jego przemiany, która dokonuje się podczas wigilijnej nocy. To tej nocy odwiedzają go przerażający goście - duchy przeszłych, obecnych i przyszłych świąt Bożego Narodzenia. Przyglądając się pokazywanym przez duchy wydarzeniom ze swojego życia, Ebenezer zaczyna rozumieć, co w życiu jest najważniejsze. Spektakl ma pozytywne zakończenie, ponieważ nasz bohater zmienia zupełnie swoje życie. Pieniądze nie są dla niego już najważniejsze.
Spektakl to żywy plan aktorski połączony z lalkami. Oglądając go, nie można się nudzić. Duże wrażenie na widzu wywiera sama scenografia. Możemy zobaczyć padający śnieg. Dekoracje świąteczne i kolędy płynące ze sceny przypominają nam nadchodzące święta. Są też momenty wywołujące, zwłaszcza w młodym widzu, dreszczyk emocji. Takie są chwile, kiedy pojawiają się duchy. Nie bez znaczenia są efekty specjalne: ruszające się krzesła, stół, wieszak. Nawet tykanie zegara pobudza emocje widza.
Uczniom podobał się pobyt w teatrze, a spektakl doskonale wpisał się w czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia.
Monika Fila
Ziemio! Chwal swojego Pana! Jasełka szkolne
Tradycją Zespołu Szkół im. Jana Pawła II Grodzisku Dolnym jest wystawianie jasełek w okresie bezpośrednio poprzedzającym Boże Narodzenie. W świąteczną atmosferę wprowadziła nas pani dyrektor Halina Gdańska, życząc wszystkim pogodnych, zdrowych, wesołych świąt Bożego Narodzenia. Następnie uczniowie klas III zaprezentowali przedstawienie jasełkowe, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, kota i myszki i trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy w wykonaniu chóru szkolnego oraz zespołu składającego się z uczniów grających na różnych instrumentach, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt.
Jasełka zostały przygotowane z rozmachem i widać było, że uczniowie, jak też nauczyciele, którzy ich przygotowywali włożyli weń dużo pracy.
Z kolei głos zabrał ksiądz Piotr, który poświęcił opłatki i przewodniczył modlitwie. Uczeń odczytał fragment Pisma Świętego o narodzeniu Pana Jezusa. Na zakończenie cała społeczność szkolna podzieliła się opłatkiem.
Dziękujemy serdecznie rodzicom za przygotowanie ciekawych strojów dla swoich pociech, a nauczycielom (A. Dubiel, E. Matuli, B. Krajewskiej, A. Czerwonce, B. Kordas i L. Pikule ) za przygotowanie dzieci do występów oraz piękną dekorację.
Świąteczne pierniczki dla misji w Madagaskarze
Trudno wyobrazić sobie święta Bożego Narodzenia bez zapachu piernika. Te brązowe i aromatyczne ciastka stały się nieodłącznym elementem tradycji świątecznej. Dlatego Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole Święto Piernika. Uczniowie wraz z rodzicami oraz nauczyciele przygotowali i pięknie udekorowali pierniczki o różnorodnych kształtach i kolorach. Każdy pierniczek był inny i dlatego wyjątkowy. Każdy mógł zakupić pierniczki, a dochód ze sprzedaży będzie przekazany misjonarzom pracującym w Madagaskarze. Cieszymy się, że zainteresowanie pierniczkami było duże, to nas motywuje do dalszych działań. Z całego serca dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom za wsparcie w tej akcji. Udało nam się zebrać 250 zł.
Życzymy Wszystkim:
Wspaniałych świąt Bożego Narodzenia
spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze
i samych szczęśliwych dni w Nowym 2017 Roku.
Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami
Archiwum Aktualności