Nasze uczennice mediatorki z kl. 8: Zosia Kulpa, Milena Papak, Agnieszka Salwach, Paulina Kiełbicka, Weronika Rafa wraz z nauczycielami mediatorami uczestniczyły w VIII Kongresie Mediatorów Szkolnych i Rówieśniczych, który odbył się 19 października w Rzeszowie. Mediatorki wysłuchały ciekawych wykładów prowadzonych przez zaproszonych prelegentów, m. in. Rzecznika Praw Dziecka, sędziów, radców prawnych, mediatorów z Podkarpackiego Centrum Mediacji, przedstawicieli władz oświatowych, którzy podkreślali znaczenie mediacji jako najlepszej metody rozwiązywania sytuacji konfliktów i zdobywania kompetencji w tym zakresie. Uczennice również aktywnie uczestniczyły w warsztatach integrujących liczną grupę mediatorów ze Szkolnych Klubów Mediatora oraz mogły doskonalić swoje umiejętności pod czujnym okiem certyfikowanych mediatorów. Milenka Papak udzieliła także wywiadu dla Polskiego Radia Rzeszów
Nauczyciele i uczennice naszej szkoły podczas rozmów o mediacjach
Konkursowe prace plastyczne przedszkolaków
Wychowankowie przedszkola wzięli udział w Konkursie plastycznym organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Grodzisku Dolnym. Tematyka konkursu dotyczyła wierszy M. Konopnickiej, które były inspiracją do ciekawych prac plastycznych. Warto było pracować wytrwale, bo nagrodą były piękne upominki i dyplomy.
„MAKULATURA NA MISJE”
Informujemy, że w dniach od 20 października do 4 listopada 2022r. odbędzie się kolejna zbiórka makulatury na misje, budowę studni w Afryce. .
Kontener na makulaturę jest ustawiony na dole placu szkolnego od strony rzeki.
Prosimy bardzo wszystkich uczniów /min 2 kg/ oraz ludzi dobrej woli o włączenie się do akcji i przyniesienie zużytego papieru lub kartonu.
Dziękuję
Szybko, sprawnie i bezpiecznie
- 12
W dniu 18.10.2022 r. o godz. 10.00 w naszym zespole szkół odbyły się ćwiczenia w zakresie próbnej ewakuacji. Uczniowie i nauczyciele, zachowując środki bezpieczeństwa, szybko udali się na miejsce zbiórki. Dwie osoby będące w szkole nie zdążyło z niej wyjść, ale dzięki sprawnej akcji strażaków udało się ich całych i zdrowych wyprowadzić z miejsca zagrożenia. Nad sprawnym przebiegiem ewakuacji czuwała Powiatowa Państwowa Straż Pożarna w Leżajsku oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Grodzisku Dolnym.
Celem ćwiczeń było przypopmnienie uczniom i pracownikom szkoły praktycznego zastosowania procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.
Niezwykłą atrakcją dla przedszkolaków była możliwość obejrzenie prawdziwych samochodów strażackich. Dodatkowo uczniowie szkoły podstawowej uczestniczyli w pokazie i praktycznych ćwiczeniach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej pod okiem strażaka ratownika.
Była to niezwykle pouczająca i ważna lekcja zachowania się w sytuacjach trudnych, gdyż od naszej wiedzy i umiejętności może zależeć ludzkie życie. Takie próbne alarmy przygotowują nas do właściwego postępowania podczas prawdziwej ewakuacji na wypadek pożaru lub innego zagrożenia.
Naukowe spotkanie w szkole w Grodzisku Dolnym
Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Grodzisku Dolnym chwilowo stał się niczym uczelnia, a to za sprawą zorganizowanej konferencji edukacyjnej połączonej z warsztatami i konkursem z robotyki. Działania zorganizowane w ramach podsumowania projektu „Nowoczesne technologie i robotyka motorem działań uczniów” realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (POWER).
Zaproszenie na to wydarzenie przyjęli przedstawiciele urzędu i szkół z terenu Gminy Grodzisko Dolne. Gościliśmy panią Barbarę Szczęch – dyrektora Zespołu ds. Oświaty w Grodzisku Dolnym, pana Romana Matuszka – dyrektora Zespołu Szkół im. prof. Franciszka Leji w Grodzisku Górnym, pana Artura Grzywnę – dyrektora Szkoła Podstawowa im. gen. Bryg. Witołda Nowiny Sawickiego w Opaleniskach oraz nauczycieli i uczniów ze szkoły z Grodziska Górnego, Chodaczowa i Laszczyn.
To naukowe spotkanie to był czas podsumowania projektu, a szczególnie podzielenie się wiedzą zdobytą podczas trzech kursów w szkole EUROPASS SRL we Florencji: „Nauczanie i technologia: zarządzanie klasą i rozwiązania ICT”, „Odkryj, jak zbudować własną aplikację i robotykę z Arduino”, „Zarządzanie klasą i projekty audiowizualne: Ćwiczenie nowych umiejętności dydaktycznych”.
Konferencja została podzielona na moduły. Pani Anna Zygmunt zaprezentowała ciekawe rozwiązania ICT, które można wykorzystać w swojej pracy z dziećmi. Przedstawiła i omówiła różne metody: edpuzzle, padlet, Trello, nearpod, plickers, Quizlet, TEDEd, OBS Studio, Stop Motion Studio.. Bezpośrednio po tej prelekcji pani Alicja Zalepa przeprowadziła szkolenie dla wszystkich nauczycieli, którzy chcieli zacząć tworzyć piękne materiały w Canvie, np. grafiki i prezentacje. Uczestnicy kursu bardzo pozytywnie wypowiadali się na temat zawartości merytorycznej szkolenia i sposobie prowadzenia przez panią Alę. Równocześnie odbywały się jeszcze działania w ramach 2 modułów. Jednym z nich były warsztaty z robotyki dla uczniów kl. I-III. Uczestniczyły w nich dzieci z Opalenisk, Chodaczowa i Laszczyn. Warsztaty przeprowadziły panie: Agnieszka Witwer i Elżbieta Matula, które już od kilku lat w naszej szkole prowadzą zajęcia z robotyki dla najmłodszych. Naszym najmłodszym programistom udało się zbudować i uruchomić kolorowe roboty. Ostatnia część była dedykowana uczniom, kl. IV – VIII. Uczestniczyli oni w turnieju. Na zaproszenie odpowiedział pan Dominik Czyrny z szkoły z Grodziska Dolnego. W konkursie wzięło udział 7 drużyn. Były to walki sumo, które zawsze wzbudzają wiele emocji. Turniej zorganizował pan Tomasz Sołek – nauczyciel, który zaszczepia w naszych uczniach chęć do poznawania świata technicznego pełnego robotów.
Gratulacje dla zwycięskich drużyn. Klasyfikacja przedstawia się następująco:
I miejsce: drużyna NWM (ZS Grodzisko Górne) w składzie: Weronika Brzyska, Maksymilian Szklanny
II miejsce: Byczqi (ZS Grodzisko Dolne) w składzie: Wojciech Wnęk, Oliwier Krupa, Tobiasz Pytel, Szymon Kiełbicki)
III miejsce: KOKSY GD (ZS Grodzisko Dolne) w składzie Mikołaj Blok, Jakub Zygmunt, Piotr Urban
Organizacja tego naukowego spotkania zwróciła uwagę na pozytywne aspekty realizowanych projektów. Zyskują nauczyciele i zyskują uczniowie. Każdy wyjazd to nauka czegoś nowego, otwarcie się na podejście do edukacji w innych krajach, przełamanie swoich schematów i wdrożenie nowych rozwiązań. Ta konferencja jest takim przykładem współpracy nauczycieli uczestniczących w mobilności.
Dziękuję nauczycielom, którzy byli bezpośrednio zaangażowani w dzisiejsze działania oraz tym, którzy wyjeżdżając na kursy, udowadniają, że warto ciągle się uczyć i rozwijać. Swoją postawą motywują innych do pracy nad sobą i poszukiwania nowatorskich rozwiązań. Szczególnie dziękuję pani dyrektor Halinie Gdańskiej za wsparcie i przychylność podczas realizacji projektów.
Monika Fila
68
Jesienne zabawy
Kolorowa i piękna jesień zaprosiła uczniów klasy III a do lasu. Sypnęła kolorowymi liśćmi, musnęła policzki ciepłymi promykami słońca i zachęciła dzieci do radosnego spędzenia czasu w jej towarzystwie. Taka aktywność sprzyja wspólnej integracji i rozwijaniu kreatywności. Ponadto obcowanie z naturą pobudza dziecięcą sferę poznawczą. Chętnie skupiają one uwagę na szczegółach, obserwują detale, dotykają i odczuwają zapachy. Kontakt z przyrodą podnosi również poczucie własnej wartości – jednym słowem chce nam się częściej uśmiechać i patrzeć optymistycznie na świat.
12
Być wdzięcznym
Uroczystą Mszą św. w środę 12 października rozpoczęły się obchody Dnia Patrona, w których uczestniczyli zaproszeni goście: (przedstawiciele gminy, lokalnego samorządu, rodziców oraz emerytowani nauczyciele), grono pedagogiczne, uczniowie i pracownicy naszej szkoły.
Po Eucharystii wszyscy udali się przed pomnik św. Jana Pawła II przy kościele w Grodzisku Dolnym, gdzie w ciepłych promieniach jesiennego słońca złożono wiązanki kwiatów oraz odśpiewano ulubioną pieśń Ojca św. – „Barkę”. Następnie udano się do szkoły, gdzie w krótkim i zabawnym przedstawieniu młodzi wykonawcy opowiedzieli swoim rówieśnikom i dorosłym drogę życia Karola Wojtyły, która doprowadziła go do świętości. Przywołując historię naszego Patrona oraz śpiewając piosenkę, „Święty uśmiechnięty”, przypomnieli, że każdy z nas powołany jest do świętości. Uczniowie przygotowali także scenkę w związku ze zbliżającym się Świętem Edukacji Narodowej. Podziękowali swoim wychowawcom i nauczycielom za trud włożony w ich kształcenie i wychowanie, za cierpliwość i wyrozumiałość, za serce, uśmiech i dobre słowo. Do życzeń dołączyli piosenkę, żywiołowy taniec oraz drobne upominki i kwiaty. Jak co roku nauczyciele otrzymali nagrody za pracę dydaktyczno – wychowawczą przyznane przez Wójta gminy oraz Dyrektora szkoły. Gratulacje i życzenia złożyli pedagogom: Pani Barbra Szczęch – dyrektor Zespołu ds. Oświaty w Grodzisku Dolnym oraz Pan Józef Nicpoń – wiceprzewodniczący Rady Gminy Grodzisko Dolne. Wagę uroczystości i uznanie dla nauczycieli podkreśliła też obecność Pani Anny Krajewskiej, która reprezentowała Radę Rodziców.
Dzień Patrona oraz Dzień Nauczyciela mają uświadomić, że warto naśladować w dobrym tych, którzy kształtują nie tylko umysły, ale także charaktery i uczą, żeby „wymagać od siebie, nawet gdyby inni od nas nie wymagali” (św. Jan Paweł II).
ak
45
XXII Pielgrzymka Rodziny Szkół im. św. Jana Pawła II na Jasną Górę
Trzydziestoosobowa grupa reprezentująca naszą społeczność szkolną uczestniczyła w dniach 5. i 6. października w XXII Pielgrzymce Rodziny Szkół im. św, Jana Pawła II na Jasną Górę, której tegorocznym mottem stało się hasło Dnia Papieskiego - słowa encykliki Jana Pawła II – Blask Prawdy („Veritatis Splendor”). Najważniejszym punktem pielgrzymki była Eucharystia na wałach jasnogórskich pod przewodnictwem ks. bpa Marka Solarczyka. Duszpasterz szkół noszących imię św. Jana Pawła II zachęcał młodych ludzi, by potrafili dostrzegać dobro, jego blask w ludziach i wydarzeniach, troszczyli się o bliźnich, byli dla nich pomocą w odkrywaniu tego, co dobre, Boże, ale przede wszystkim, by przeżywali życie z Jezusem - Dobrym Nauczycielem. Uczestnicy Mszy św. zawierzyli się Maryi. Modlili się także o pokój, szczególnie na Ukrainie, a na koniec spotkania wystosowali telegram do Ojca św. Franciszka. Mszę św. poprzedził koncert ewangelizacyjny o. Łukasza Buksy, który słowem mówionym i tekstami śpiewanych przez siebie piosenek zachęcał młodych ludzi, by uwierzyli, że są wyjątkowi, że powinni od siebie wymagać, że „mogą więcej”. Wyjazd do Częstochowy był dla naszych uczniów również okazją do zwiedzenia wielu pięknych miejsc na Jasnej Górze. Młodzi ludzie weszli na wieżę widokową, obejrzeli eksponaty zgromadzone w muzeum oraz w skarbcu, zwiedzili bazylikę jasnogórską. Na wałach odprawili drogę krzyżową z rozważaniami prowadzonymi przez ks. Łukasza Pernala. Sprzyjająca aura, złote liście na drzewach, trawie i chodnikach, piękne kwiaty hortensji, ciepły jak na tę porę roku wiatr sprzyjały pielgrzymom, którzy mimo zmęczenia z radością uczestniczyli w kolejnych punktach programu wyjazdu zorganizowanego przez pana Waldemara Deca. W pamięci uczestników pielgrzymki z pewnością zostanie udział we Mszy św. oraz Apelu Jasnogórskim przed Cudownym Obrazem. Przedstawiciele naszej szkoły oddali w opiekę Królowej Polski wspólnotę szkolną i modlili się o potrzebne łaski w nowym roku szkolnym. Zawierzyli Matce Bożej także swoje prywatne intencje oraz intencje tych, którzy prosili ich o modlitwę. Wspólnie spędzony czas może przynieść dobre owoce. Na pewno nie zabraknie ich po pielgrzymce na Jasną Górę, w której wzięło udział ponad pięć i pół tysiąca uczniów Rodziny Szkół im. św. Jana Pawła II. Na kolejną zapraszamy naszych wychowanków już za rok!
11
Wycieczka najmłodszych uczniów do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie
- 56
Gminny Konkurs Recytatorki „Maria Konopnicka dzieciom i młodzieży”
W dniu 12 października 2022 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Grodzisku Dolnym odbył się konkurs recytatorski związany z Rokiem Marii Konopnickiej i obchodzoną 180 rocznicą urodzin poetki i pisarki. Jego celem była popularyzacja twórczości Marii Konopnickiej, rozwijanie zainteresowań dzieci i młodzieży sztuką deklamacji oraz promowanie młodych talentów. Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży szkół podstawowych z terenu gminy Grodzisko Dolne.
Do zmagań konkursowych z naszej szkoły przystąpiło 24 uczniów. Uczestnicy rywalizowali ze sobą w grupach wiekowych: uczniowie klas I-III i uczniowie klas V-VIII. Nasi recytatorzy wykazali się wspaniałymi umiejętnościami interpretowania tekstów poetyckich i zostali docenieni przez jury konkursowe, zajmując I, II i III miejsca oraz otrzymując wyróżnienia.
W I kategorii zajęli miejsca:
- I miejsce: Laura Grzywna (kl.III a) i Jan Świąder ( kl.IIIa) ,
-II miejsce: Maria Fila( kl.II a) , Maja Groch (kl.IV a) i Kornelia Blok (kl.III b),
- III miejsce: Hanna Rynasiewicz (kl.IV b), Rozalia Sołek (kl.III a)
- wyróżnienia otrzymały: Maja Dubel (kl.II a), Karolina Grzywna (kl.III a), Hanna Pelc (kl.III a).
W II kategorii zajęli miejsca:
- I miejsce: Karolina Czech (kl. VIII a),
-II miejsce: Mateusz Czerwonka (kl.VI b), Katarzyna Baj ( kl.V a),
-III miejsce: Krzysztof Wnęk (kl. VI b), Paulina Kiełbicka ( kl.VIII a),
- wyróżnienia otrzymali: Natalia Kłosowska (kl. Va),Maciej Zalepa (kl.VI b) i Mikołaj Blok ( kl.VIII a).
Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, pozostali uczestnicy – pamiątkowe dyplomy.
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów scenicznych.
Spotkanie z Policjantem w przedszkolu
W ramach realizacji tematu kompleksowego „ Bezpieczna droga do Przedszkola ”, dzieci odwiedził policjant z psem. Rozmawialiśmy na temat konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego i zasad przechodzenia przez drogę. Dzieci obejrzały sprzęt policjanta, a nawet prawdziwe kajdanki. Największą atrakcją był radiowóz do którego dzieci miały okazję wsiąść i obejrzeć. Ponadto zapoznały się z zasadami zachowania w kontaktach z psem. Duże zainteresowanie wzbudził pokaz umiejętności psa. Był to dzień pełen emocji i wrażeń.
8
Spotkanie z policjantem
6 października uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w spotkaniu z pracownikami policji. Ta nietypowa lekcja została podzielona na dwa bloki. Najpierw dzieci miały okazję porozmawiać z Policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o ostrożnym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych. Nasz Gość zwrócił też uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko w sieci Internet. Natomiast druga część spotkania poświęcona była bezpiecznym zachowaniom w kontaktach z psami. Policyjny przewodnik psa wytłumaczył dzieciom jak należy się zachować gdy zostaniemy zaatakowani przez psa i na czym polega pozycja „żółwia”. Największe zainteresowanie uczestników spotkania wzbudził pokaz umiejętności policyjnego czworonoga. Serdecznie dziękujemy policjantom i psiakowi, że znaleźli czas na spotkanie z naszymi uczniami.
3
Dzień Pieczonego Ziemniaka w Przedszkolu
Wydarzenie rozpoczęła krótka historia przedstawiająca pojawienie się ziemniaka na polskich stołach. Następnie przedszkolaki bawiły się w szeregu przygotowanych konkurencjach, których bohaterem był ziemniak. Było więc sadzenie, zbieranie ziemniaków. Oczywiście obowiązkowo odbyła się degustacja pieczonych ziemniaków z kiełbaską na ognisku.
221
Ogniska nadszedł czas.
Kolejnym krokiem do integracji klasy czwartej było wspólne ognisko. Po usmażeniu i zjedzeniu kiełbasek przyszedł czas na spakowanie „kapsuły czasu”. Każdy uczeń przyniósł rzecz, z którą ma dobre wspomnienia. Oprócz tego dzieci zapisały na karteczkach kilka słów o sobie . Wszystko to zapakowaliśmy w pudełko i zachowamy je przez najbliższe 5 lat. Ponownie otworzymy je na ostatnim ognisku w klasie ósmej. Po „spakowaniu wspomnień” nadszedł czas na gry i zabawy z piłką i chustą animacyjną. Ten wspólnie spędzony czas na pewno wszyscy zachowają na długo w swojej pamięci.
5
Programowanie od najmłodszych lat
Uczniowie klas 1-3 naszej szkoły rozwijają swoje zainteresowania na zajęciach z robotyki. Uczą się tam projektować roboty i modele według gotowych instrukcji, a także tworzą ich różne warianty. Najwięcej frajdy sprawia im wreszcie programowanie i uruchomienie swojego modelu oraz przetestowanie wszystkich jego funkcji. Dzieci pracują w grupach. Jedni korzystają z klocków Lego We Do 2.0, a inni z nowo zakupionych z programu „Laboratorium przyszłości” klocków LEGO Education SPIKE Essential.
Lekcje z zestawami klocków rozwijają kluczowe kompetencje uczniów takie jak: umiejętność współpracy w zespole, umiejętność rozwiązywania problemów i krytycznego myślenia, kodowania i programowania. Programowanie to język przyszłości, z którym powinniśmy oswajać dzieci już od najmłodszych lat.
5
Pasowanie na ucznia klasy I
Dnia 30 września 2022 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów. Była ona bardzo ważnym wydarzeniem nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.
Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Zadaniem uczniów było: zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz umiejętność odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań zadawanych przez uczennicę klasy 4a Maję Groch, która wcieliła się w rolę profesorki. Po zakończonej prezentacji Aleksandra Zygmunt- czwartoklasistka oraz pani dyrektor Halina Gdańska stwierdziły iż wszystkie dzieci wspaniale zdały “egzamin pierwszoklasisty” i mogą nosić miano ucznia naszej szkoły.
Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów o obecności pocztu sztandarowego, oraz akt pasowania czerwonym ołówkiem. Tym samym pierwszoklasiści zostali włączeni do społeczności uczniowskiej Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Grodzisku Dolnym i otrzymali legitymacje szkolne, pamiątkowe dyplomy i rożki obfitości ufundowane przez rodziców. Do grona uczniów przyjęli ich też starsi koledzy i koleżanki z klas 3, którzy również przygotowali im wspaniałe prezenty.
Uczniom klasy pierwszej życzymy wielu sukcesów, nieustającego uśmiechu, a przede wszystkim czerpania radości z każdej chwili spędzonej w naszej szkole.
39
Pomysłowy Dzień Chłopaka
Dzień Chłopaka obchodzony jest co roku 30 września. W naszej szkole świętowanie tego dnia na stałe wpisało się w kalendarz imprez szkolnych, dlatego w tym roku dziewczyny też składały najlepsze życzenia swoim kolegom. Miłym sposobem na okazanie sympatii młodym mężczyznom okazała się akcja „Dzień w krawacie” zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Przygotowana również została fotobudka dla każdego super chłopaka.
Wszystkim chłopcom z okazji ich święta składamy najserdeczniejsze życzenia!
20
Kolejna odsłona „Kopciuszka” w wykonaniu Grupy Teatralnej „Improwizacja” z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Grodzisku Dolnym
Grupa Teatralna „Improwizacja” zaprosiła do Ośrodka Kultury w Grodzisku Dolnym młodszych i starszych widzów na spektakl pt. „Kopciuszek”. Przedstawienie zostało zagrane dwa razy, więc każdy miłośnik teatru mógł przenieść się w świat baśni.
Młodzi aktorzy potrafili sprawić, że publiczność od nowa przeżywała znaną przecież wszystkim historię Kopciuszka. Były momenty smutne, ale też radosne, a czasami zabawne. Sceny pełne humoru, efektowny taniec, piękny śpiew, baśniowe stroje i scenografia to atuty tego pięknego spektaklu.
Gratuluję wszystkim członkom grupy świetnego występu i życzę sukcesów artystycznych podczas kolejnych wyzwań aktorskich.
W spektaklu zagrali:
Kopciuszek- Wiktoria Sołek
Królewicz- Marcin Żugaj
Narratorzy- Natalia Kłosowska, Oliwier Krupa
Macocha- Zuzanna Adamczyk
Córki- Lena Czerwonka, Julia Moszkowicz
Radca- Anna Mazurek
Herold- Fabian Leniart
Ochmistrz- Piotr Urban
Dworzanin, sprzedawca materiałów- Seweryn Mazurek
Panie dworu i myszki- Martyna Rafa, Milena Krajewska, Maria Fila
Pani dworu i kot- Joanna Kulińska
Pani dworu i sprzedawczyni wstążek- Katarzyna Baj
Pani dworu i kwiaciarka- Anna Papak
Słowa podziękowania kieruję również do osób współtworzących tę sztukę: pani Alicji Dubiel za oprawę muzyczna i choreografię, pani Lidii Pikule za scenografię, pani Magdalenie Wnęk za charakteryzację aktorów. Dziękuję również pracownikom Ośrodka Kultury, a szczególnie pani dyrektor Katarzynie Mach-Wawrzaszek za pomoc w organizacji teatralnych spotkań.
Monika Fila
28
Mamy nowy Samorząd Uczniowski
Wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2022/2023 już za nami. Głosowanie było tajne. Uczniowie z klas IV - VIII oraz nauczyciele mogli oddać maksymalnie cztery głosy na wybranych kandydatów ze specjalnie przygotowanych kart.
Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów wyłoniono następujące osoby:
Przewodnicząca: Milena Papak
Zastępcy przewodniczącej: Agnieszka Salwach, Wojciech Wnęk
Sekretarz: Wiktoria Czapla
Skarbnik: Paulina Kiełbicka
Członkowie:
Anna Papak
Wojciech Bielecki
Paweł Bielecki
Katarzyna Lizak
Opiekunkami Samorządu Uczniowskiego są panie: Małgorzata Smędra, Anna Słotwińska- Krupa
Przedstawicielom społeczności uczniowskiej życzymy wielu ciekawych pomysłów i wytrwałości w ich realizowaniu.
Kreatywne i edukacyjne spotkanie przedszkolaków z jabłkiem
„Jabłka chętnie jemy i dzień jabłka świętujemy” - pod takim hasłem odbyły się obchody Światowego Dnia Jabłka w przedszkolu. Celem imprezy była popularyzacja tego owocu, który choć znany, wciąż bywa niedoceniany.
Tego dnia na dzieci czekały liczne atrakcje, jak zabawy zręcznościowe „ Kelnerzy”, zbieranie jabłek, rzuty do kosza, układanie puzzli oraz rytmów. Przy okazji dzieci poszerzyły swoją wiedzę o jabłkach. Dowiedziały się, skąd pochodzą, jakie są ich właściwości, odmiany i dlaczego warto je jeść ze skórką. Degustowały przetwory z jabłek: sok, mus, suszone jabłka. Na koniec zatańczyły taniec „Czerwone jabłuszko”.
Był to dzień pełen wrażeń i czekamy na następne.
44
Archiwum Aktualności