• Kolejny sukces naszej uczennicy w konkursie recytatorskim

• Uczennice naszej szkoły wzięły udział w XXIV Konkursie Wojewódzkim „SACRUM W LITERATURZE I SZTUCE” dla klas VI – VIII organizowanym przez Szkołę Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu oraz Centrum Kulturalne w Przemyślu. Dzisiaj w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbył się etap rejonowy w kategorii recytacji i poezji śpiewanej obejmujący swoim zasięgiem aż 9 powiatów.  Lena Czerwonka z klasy VI została laureatką w kategorii recytacji i otrzymała nominację do wojewódzkich wystąpień finałowych.

Sacrum odnosi się do tekstów uznanych przez religie za święte i objawione. Nasze recytatorki, Lena Czerwonka i Natalia Kłosowska, to prawdziwe pasjonatki słowa mówionego, dlatego świetnie poradziły sobie z tekstami pozwalającymi być bliżej ludzi i Boga. Komisja konkursowa podkreśliła mistrzowskie wykonanie przez Lenę bardzo trudnego interpretacyjnie wiersza ks. Jana Twardowskiego „Ty, który mnie kochasz takim, jakim jestem”. Natomiast Julia Kinach bardzo ładnie śpiewała o Bogu i rywalizowała w kategorii poezji śpiewanej.

Motywy sacrum i profanum są wszechobecne w tekstach poetyckich. Pozwalają one zrozumieć najprostsze prawdy o sobie i świecie. Dzisiejszy konkurs poprzez swoja tematykę i sugestywne wykonania uczestników przenikał słuchaczy i poruszał umysły i serca.

Gratulacje dla naszych uczennic za godne reprezentowanie szkoły, a szczególnie laureatki, która w sobotę zaprezentuje się podczas finału w Jarosławiu. Życzymy powodzenia!

• Konkurs Biblijny

• W dniu 5 marca bieżącego roku odbył się w naszej szkole II etap Konkursu Biblijnego dla uczniów szkół podstawowych (do siódmej klasy włącznie) pod hasłem „UCZESTNICZĘ WE WSPÓLNOCIE KOŚCIOŁA” na podstawie wybranych fragmentów Ewangelii Synoptycznych. Test rozwiązywało  36 uczniów, którzy przyjechali z 13 szkół dekanatu żołyńskiego. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy VI: Katarzyna Baj, Lena Czerwonka i Joanna Kulińska. Chociaż dziewczyny nie zajęły pierwszych miejsc, to jednak wykazały się ogromem wiedzy. Dziękujemy za godnie reprezentowanie naszej szkoły. Wszystkim uczestnikom oraz osobom zaangażowanym w przeprowadzenie konkursu wyrażamy naszą serdeczną wdzięczność, zaś zwycięzcom życzymy sukcesów na etapie finałowym.

• Olimpiada Wiedzy o Wielkich Polakach

• W Zespole Szkól Licealnych w Leżajsku odbyła się Olimpiada Wiedzy o Wielkich Polakach - Sługach Bożych: Rodzinie Umów. Był to II etap, w którym udział wzięło 80 osób, zaś naszą szkołę reprezentowały: Maja Majkut i Dobrawa Tarasewicz. Choć uczennice te nie zakwalifikowały się do etapu finałowego, to jednak godnie reprezentowały naszą szkołę, czego dowodem jest fakt zajęcie 8 miejsca przez Dobrawę i 12 przez Maję. Cieszymy się tak dobrym wynikiem, a zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów.

• Międzyszkolny Konkurs „Techniczni i Matematyczni”

• 9 lutego w Zespole Szkół Technicznych w Leżajsku odbyło się uroczyste podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu "Techniczni i Matematyczni". Do I etapu przystąpiło 144 uczniów z 24 szkół z Leżajska i okolic. Do II etapu zakwalifikowało się 46 uczniów z 19 szkół. Naszą szkołę godnie reprezentował Gabriel Sołek z klasy 7a. Należą się mu gratulacje, bo rywalizował z ósmoklasistami. Życzymy mu sukcesów w następnym roku.

• "Gang Mocniaków" zawitał do klasy II

• Wielu rodziców zmaga się z jedzeniem ciągle tego samego przez ich dzieci. Mierzą się oni z tym, że ich pociechy najchętniej jadłyby głównie to co słodkie, a niekoniecznie to co zdrowe i odżywcze. Dlatego z pomocą nadciąga Gang Mocniaków! Jego bohaterowie reprezentują produkty z 5 kategorii żywieniowych, które powinny być elementem zrównoważonej diety każdego z nas: warzywa i owoce, produkty zbożowe, produkty będące źródłem białka, dobre tłuszcze i produkty zapewniające odpowiednie nawodnienie. Zadaniem Mocniaków jest zachęcenie dzieci do podejmowania bardziej świadomych decyzji w codziennych wyborach żywieniowych. Bohaterowie poprzez zabawę edukują dzieci na temat roli poszczególnych produktów oraz podkreślają, że w odpowiednio zbilansowanej diecie jest miejsce na różne produkty, składniki i potrawy. Klasa 2 naszej szkoły dołączyła do programu edukacyjnego „Szkolne przygody Gangu Mocniaków” i otrzymała od sieci sklepów Biedronka maskotki Mocniaków oraz albumiki dla każdego dziecka i naklejki motywacyjne, które otrzymują Ci uczniowie, którzy przynoszą do szkoły zdrowe drugie śniadanie. W ramach programu dzieci wykonują też zajęcia praktyczne. Nauczyły się już wykonywać pyszne i piękne kanapki oraz zaproponowały wykonanie w grupach swoich ulubionych zdrowych owocowych deserów.

Dzięki ubraniu wiedzy w formę zabawy, edukacja żywieniowa i nauka dobrych nawyków z pewnością mają szansę stać się bardziej skuteczne.