Wesołych Świąt Wielkiej Nocy!
Wiosenna przerwa świąteczna
Informujemy, że w dniach od 28 marca 2024 - 2 kwietnia 2024 nastąpi wiosenna przerwa świąteczna dla uczniów szkoły podstawowej. Są to dni wolne od zajęć dydaktycznych.
Życzenia od Samorządu Uczniowskiego
Przedsmak świąt
Przed nami przygotowania do świąt. Przedszkolaki również postarały się, aby te święta wyjątkowo pachniały. Upiekły babki wielkanocne. Na początku dowiedziały się, jakie produkty będą potrzebne do upieczenia babek. Następnie dodawały składniki do misy w odpowiedniej kolejności. Pieczenie babek okazało się wspaniałym kulinarnym przedświątecznym przedsięwzięciem. W oczekiwaniu na degustację babek, przedszkolaki wykonały pracę plastyczną o tematyce wielkanocnej. Babki wyszły pyszne i wszystkim bardzo smakowały, a dzieci były dumne i szczęśliwe, że mogły je przygotować. Przedszkolaki zabrały do domu owies wielkanocny, który same wcześniej wysiały- będzie piękną dekoracją stołu wielkanocnego.
W tym tygodniu swoje urodziny świętowała Jowitka. Jeszcze raz życzymy jest mnóstwa zdrówka, uśmiechu każdego dnia oraz wielu wrażeń przy spełnianiu marzeń.
Życzy wszystkim zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych. Niech Zmartwychwstały Chrystus oświeca drogi codziennego życia. Wesołego Alleluja, smacznego jajeczka oraz mokrego dyngusa.
42
Zachwycić się poezją....
Jak zaciekawić młodych ludzi poezją? Jak każdy polonista poszukuję odpowiedzi na to pytanie, ponieważ najczęściej uczniowie analizują i interpretują wiersze na lekcjach bardzo schematycznie. Spotkanie z tekstem lirycznym powinno być dla nich podróżą w świat wyobraźni. S.Bortnowski tak to opisuje: „Trochę logiki, dużo wariactwa, najwięcej improwizacji”.
Zaprosiłam uczniów klasy ósmej do takiej wędrówki w nieznane i zaproponowałam, aby sami wybrali spośród kilkunastu tomików poezji utwory, które im się podobają. Znaleźli ten jeden dla nich wyjątkowy i próbowali się z nim zmierzyć, zrozumieć go i przedstawić swoją interpretację. Cieszę się, że podjęli się przedstawienia swoich punktów widzenia.
Ósmoklasiści dostali ode mnie jeszcze jedno zadanie. W grupach mieli przygotować krótką lekcję na temat środków stylistycznych z wykorzystaniem przykładów znalezionych w tomikach poezji, ponieważ w utworach lirycznych bardzo ważne są słowa. Język poezji to przecież epitety, metafory, porównania, wyrazy dźwiękonaśladowcze… Moim uczniom udało się udowodnić, że nie tylko nie jest im obca taka terminologia, ale dostrzegają, jak wpływają wybrane słowa na opis świata, barw, dźwięków. Poradzili sobie z tym świetnie. Wykazali się wiedzą i kreatywnością.
Nikogo nie zmuszę do pokochania poezji, ale jestem dumna z młodych ludzi za to, że udało im się znaleźć coś dla siebie, a nawet spróbować dotrzeć do głębi.
Monika Fila
15
Wspólna wycieczka uczniów dwóch szkół im. Jana Pawła II
Dnia 26 marca 2024 roku uczniowie z naszej szkoły razem z uczniami Ośrodka Szkolno –Wychowawczego z Leżajska wyjechali na mecz do Chorzowa. Wcześniej zatrzymaliśmy się w wyjątkowym miejscu - w Sanktuarium Świętego Jana Pawła II Wielkiego w Krakowie. Tam, w centrum Kościoła Dolnego, modliliśmy się w Kaplicy Relikwii przy szklanej ampułce z krwią naszego wielkiego Patrona obu szkół. W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach modliliśmy się również przy relikwiach św. Siostry Faustyny Kowalskiej.
Po smacznym obiedzie wyruszyliśmy do Chorzowa na mecz Polska – Bułgaria. Niestety, mimo gorącego dopingu kibiców, przegraliśmy mecz 0:1. Na stadionie razem z nami było ponad 5 tysięcy kibiców.
Po pełnym emocji meczu w drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na szybką przekąskę w McDonald’s.
Wszystkim uczestnikom wyjazdu wspólna wycieczka uczniów dwóch szkół bardzo się spodobała i z niecierpliwością czekają na następną.
36
Dzień Bezpiecznego Internetu 2024
W tym roku nasza szkoła również włączyła się bardzo aktywnie w obchody Dzień Bezpiecznego Internetu, angażując uczniów w działania profilaktyczne z zakresu bezpieczeństwa w internecie. Poprzez liczny udział uczniów w konkursach profilaktycznych mamy możliwość poznać wirtualny świat młodych ludzi wyrażony w pięknych pracach plastycznych -plakaty i ciekawych pracach literackich. Ostatecznie nagrodzono 37 prac w dwóch konkursach: plastycznym na plakat pod hasłem „Bezpieczny Internet- działajmy razem” oraz konkursie literackim/opowiadanie pt. ”Mój (nie)widzialny cyfrowy świat”. Uczniowie wszystkich klas brali udział w lekcjach (również online), które stały się okazją do omówienia korzyści, ale tez zagrożeń, jakie niesie ze sobą świat cyfrowy. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach o bardzo różnorodnej tematyce obejmującej profilaktykę bezpieczeństwa w sieci. Natomiast najmłodsi aktywnie poznawali bezpieczny internet z Plikiem i Folderem, wykazując się wiedzą i aktywnością, za co zostali docenieni upominkami. Cieszymy się, że działania w ramach DBI na stałe wpisały się w program wychowawczo-profilaktyczny naszej szkoły, a prace naszych uczniów będą nam jeszcze długo o tym przypominać.
Izabela Grzywna
Agnieszka Krauz
Wyniki konkursów o tematyce bezpieczeństwa w Internecie
- Plakat pod hasłem „Bezpieczny Internet- działajmy razem”:
Wyróżnienie w kategorii kl. 2 i 3: Julia Brzozowska, Szymon Urban, Fabian Papak, Lena Wnęk, Aleksandra Grzywna, Igor Czerwonka, Martynka Jarzyńska, Maja Kołcz, Krzysztof Markocki, Oliwia Markocka, Lena Moszkowicz, Wojciech Pelc, Maja Rachfał, Michalina Salwach, Dorota Andruszkiewicz, Małgorzata Zalepa, Patryk Wnęk, Zuzanna Piwońska, Dawid Świąder, Marysia Fila (kl.3a).
Klasy 4-7
1 miejsce: Julia Motyl, Michalina Niedźwiecka, Kacper Drapała
2 miejsce: Wiktoria Wnęk, Natalia Kłosowska, Julia Rachfał,
3 miejsce: Maja Kulpa, Wiktoria Śmiałek, Lena Czerwonka
Wyróżnienia:
Daria Sawicka, Maja Majkut, Kornelia Deput, Zyta Ślanda
- Konkurs Literacki - opowiadanie pt. ”Mój (nie)widzialny cyfrowy świat”:
klasy 4-6:
1 miejsce: Lena Czerwonka (k.6a)
2 miejsce: Aleksandra Zygmunt (kl.5a)
3 miejsce: Karolina Grzywna (kl.4a) i Katarzyna Baj (kl 6a)
GRATULUJEMY!!!
Nagrody dla uczniów zostały ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Grodzisku Dolnym.
7
Konkurs literacko-plastyczny „Turki w obrzędowości grodziskiej”
Gmina Grodzisko Dolne słynie z pielęgnowania i promowania bogatych tradycji regionalnych. W jej kulturowym krajobrazie ważne miejsce zajmują turki. W związku z tym wyjątkowym obrzędem związanym z świętowaniem Wielkiej Nocy Ośrodek Kultury w Grodzisku Dolnym ogłosił gminny konkurs literacko-plastyczny „Turki w obrzędowości grodziskiej”. Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły chętnie włączają się w takie inicjatywy.
Nagrodzeni uczniowie:
Laureat I nagrody:
Zuzanna Golak
Oliwia Kołcz
Amelia Nowak
Laureat II nagrody:
Michalina Salwach
Szymon Kosior
Laureat III nagrody:
Nikodem Nicpoń
Michał Socha
Jakub Gdański
Nikola Woś
Wyróżnienia:
Maja Groch
Alicja Zalot
Maria Fila
Gabriela Kosior
Małgorzata Zalepa
Julia Kondub
Karol Bielecki
Szymon Papak
Maja Kołcz
Lena Wnęk
Magdalena Chmura
Gratulujemy!
Świąteczne akcje charytatywne Szkolnego Koła Caritas
Na tydzień przed Świętami Wielkanocnymi wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas przeprowadzili dwie akcje charytatywne. Pierwszą z nich była zbiórka żywności w sklepach. Dzięki zaangażowaniu młodzieży oraz hojności mieszkańców gminy przygotowano 33 paczki dla osób w trudnej sytuacji życiowej. Drugą akcją był kiermasz ozdób świątecznych, które wykonali nasi uczniowie, ich bliscy oraz nauczyciele. Pieniądze w wysokości 900 zł zostały przeznaczone na pomoc dla nieuleczalnie chorego chłopca. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, by na twarzach ludzi doświadczonych przez los zagościł uśmiech.
7
Pierwszy Dzień Wiosny w przedszkolu
„Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,
przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.
Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,
witały ją także wszystkie przedszkolaki…”Ten dzień przedszkolaki rozpoczęły od poznania ludowej tradycji „Topienia Marzanny”. Następnie z dużym zaangażowaniem zabrały się do wspólnego wykonania kolorowej kukły- Marzanny. Przedszkolaki również wzięły udział w wiosennej paradzie. Jednak najbardziej oczekiwanym momentem było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym korowodzie, na czele którego widniała Marzanna, którą następnie pożegnaliśmy według tradycji. W drodze powrotnej szukaliśmy pierwszych oznak wiosny i zaśpiewaliśmy fragment piosenki o niej. Jesteśmy pewni, że po takim powitaniu wiosna zawita do nas na dobre.
W tym tygodniu swoje urodzinki świętowała Wiktoria, jeszcze raz życzymy jej dużo zdrówka, radości oraz wielu wrażeń przy spełnianiu marzeń!
15
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny uczniowie klas 7a, 7b oraz 8 pod opieką pań: Renaty Gąsiorek, Elżbiety Horoszko - Krasny, Teresy Majkut oraz Anny Słotwińskiej - Krupy wybrali się do Parku Trampolin Grawitacja do Rzeszowa. Celem wyjazdu było propagowanie różnych form aktywnego wypoczynku, zainteresowanie uczniów ciekawą i nietypową dyscypliną sportu oraz zacieśnianie relacji koleżeńskich.
Po rozgrzewce pod okiem trenera młodzież korzystała z różnorodnych atrakcji: trampolin standardowych, trampolin wyczynowych dla Freestylerów, ścieżki akrobatycznej, basenu z piłkami, basenu z gąbkami, toru 6 przeszkód Ninja z basenem piłek, 50m Tyrolki, strefy gladiatora, wież i rampy do skakania w basen z gąbkami oraz kosza do koszykówki. Pobyt w parku trampolin okazał się dla uczniów świetną zabawą, gdzie każdy znalazł coś dla siebie. Wspólne skakanie wprawiło wszystkich w znakomity nastrój oraz wyzwoliło dużo pozytywnej energii. Po zakończonej zabawie pojechaliśmy do restauracji McDonald's na posiłek. Następnie udaliśmy się do kina Helios w celu obejrzenia filmu Diuna: Część druga". Film ten ukazuje imponującą podróż Paula Atrydy, który zawiera sojusz z Chani i Fremenami. Jednocześnie wkracza na wojenną ścieżkę, pałając żądzą zemsty na spiskowcach, którzy doprowadzili do upadku jego rodziny. Stając przed wyborem między miłością życia a losem znanego wszechświata, Paul pragnie zapobiec tragicznej przyszłości, którą tylko on potrafi przewidzieć.W ten oto sposób przywitaliśmy długo wyczekiwaną wiosnę. Po pełnym wrażeń dniu wszyscy zadowoleni wróciliśmy do domów.
10
Stypendium Wójta Gminy Grodzisko Dolne
Gratulujemy uczniom naszej szkoły, którzy otrzymali stypendium Wójta Gminy Grodzisko Dolne za osiągnięcia w I półroczu roku szkolnego 2023/2024. Pamiątkowy dyplom to potwierdzenie i pamiątka sukcesów naukowych, artystycznych i sportowych.
Uczniowie, którzy otrzymali stypendium:
Aleksandra Zygmunt
Wiktoria Wnęk
Maja Groch
Zofia Kochman
Hanna Rynasiewicz
Maja Kulpa
Zuzanna Piątek
Oliwia Ryfa
Emilia Potaczała
Kamila Kiełbicka
Julia Moszkowicz
Zyta Ślanda
Kornelia Deput
Julia Rachfał
Anna Papak
Katarzyna Baj
Wiktoria Śmiałek
Lena Czerwonka
Michał Świąder
Bartosz Wnęk
Gabriel Sołek
Krzysztof Wnęk
Amelia Nowak
Wiktoria Czapla
Wiktoria Sołek
Nasza międzyszkolna przygoda trwa
Znowu daliśmy się porwać naszym przyjaciołom ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Leżajsku. Łączy nas wspólny patron szkoły, święty Jan Paweł II, a także pragnienie budowania mostów pomiędzy różnymi instytucjami edukacyjnymi, które wyznają te same wartości.
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Leżajsku zaprosił nas do siebie już kolejny raz, z czego bardzo się ucieszyliśmy. Każde spotkanie jest nie tylko źródłem nauki o świecie. To czas pełen wzruszeń i sympatycznych gestów. Tak było też tym razem. Na początku Grupa Teatralna „Improwizacja” z naszej szkoły zagrała „Królową Śniegu” w Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku. Wydaje się, że właśnie dla nas z tej okazji w nocy spadł śnieg. W zimowej scenerii młodzi aktorzy zaprezentowali walkę dobra ze złem. Oczywiście miłość i wytrwałość głównej bohaterki pokonują wszelkie trudności. Dobro roztapia lód serca, tak jak nasze spotkanie stopiło śnieg na zewnątrz. Pożegnaliśmy zło i zimę, a wychodząc z budynku, w wyobraźni już widzieliśmy wiosenne słońce.
Kolejnym punktem programu była wspólna podróż przez historię, kulturę i dziedzictwo religijne, czyli zwiedzanie Muzeum Prowincji OO. Bernardynów w Leżajsku. W 15 salach ekspozycyjnych mieliśmy możliwość zobaczyć 1500 eksponatów z działów: malarstwo religijne oraz portrety sarmackie, rzeźba religijna, skarbiec, lapidaria, misjonaria, szaty liturgiczne. Podziwialiśmy przepiękne manuskrypty z iluminacjami oraz bezcenne starodruki z klasztornej biblioteki. Znaleźliśmy też odniesienia do papieża Polaka w postaci fotografii, dokumentów czy pamiątek związanych z wizytami papieskimi w różnych częściach kraju. Pobyt w takim miejscu był inspirującym doświadczeniem duchowym, edukacyjnym i kulturowym.
Bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas i fantastyczne przyjęcie. Cieszymy się, że nasz spektakl został ciepło odebrany przez widzów, czego wyrazem są słowa podziwu, uznania i radość uczniów leżajskiej szkoły. Na koniec przytoczę słowa, które otrzymałam po spotkaniu. Są one trafnym podsumowaniem naszych działań: „Poprzez teatr i sztukę, wspólne zwiedzanie mieliśmy piękną lekcję tolerancji i szacunku. Miło robić coś razem”.
Monika Fila
4
Rekolekcje szkolne
Pierwszy dzień rekolekcji szkolnych
W dniu dzisiejszym rozpoczęły się rekolekcje szkolne. Ćwiczenia rekolekcyjne prowadzi
ks. Paweł Franus. Nauka rekolekcyjna odbywa się w dwóch grupach. Dzieci młodsze po wspólnym śpiewie poznały Pana Boga w tajemnicy Miłosiernego Ojca zaś w dalszej kolejności, po przybyciu starszej grupy, odbyła się Adoracja Najświętszego Sakramentu
i zawierzenie całej społeczności szkolnej Panu Jezusowi. Starsza grupa odbyła swoją naukę rekolekcyjna w oparciu o treści filmu: "Bezcenny dar". Całość zakończyła wspólną modlitwa i błogosławieństwo.Drugi dzień rekolekcji szkolnych
W drugi dzień rekolekcji klasy od 5 do 8 rozpoczęły spotkanie formacyjne od porannej modlitwy, a następnie uczestniczyły w konferencji na temat modlitwy, jaj rodzajów oraz postaw podczas modlitwy. Później uczniowie wzięli udział w Drodze Krzyżowej. Po nabożeństwie do naszej świątyni przybyły dzieci z klas od 1 do 3. Wszyscy uczniowie wspólnie uczestniczyli we Mszy Świętej. Podczas wygłoszonej homilii poznały postać Carla Acutisa i cuda eucharystyczne. Po zakończonej Mszy Świętej uczniowie starszych klas opuścili naszą świątynie, zaś młodsza grupa odprawiła Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Dziękujemy ks. Rekolekcjoniście za przybliżenia naszym uczniom Pana Boga i ukazywanie Jego Milosierdzia. Niech Dobry Pan Bóg wynagrodzi za wszelki trud i poświęcony czas. Zaś dyrekcji i gronu pedagogicznemu dziękujemy za umożliwienie przeprowadzenia rekolekcji szkolnych oraz opiekę nad dziećmi.
135
Szkolny Dzień Kobiet
8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet – na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza. Co roku z okazji tego sympatycznego marcowego święta w naszej szkole pojawiają się kwiaty, życzenia i drobne upominki dla małych i tych większych kobiet. W ten wyjątkowy dzień zostały one powitane kwiatami oraz drobnymi upominkami. W klasach i na szkolnych korytarzach było czuć wyjątkową atmosferę.
Uczennice włączyły się do akcji Samorządu Uczniowskiego pod hasłem „Z koroną będziesz pod ochroną”. W tym dniu na szkolnych korytarzach można było spotkać prawdziwe księżniczki i królowe. Uczennice, które przyszły do szkoły w koronie, mogły poczuć się wyróżnione, a dodatkowo otrzymały immunitet - dzień bez pytania.
10
Poetycki kolaż
Uczniowie zazwyczaj nie lubią lekcji poświęconych interpretacji wierszy. Najczęściej twierdzą, że nie rozumieją jego treści. A to „nie wiem” jest fantastyczne, bo można spróbować odczytać wiersz przez pryzmat swoich uczuć i doświadczeń. Wiedza pojawi się później, jako summa głosów w dyskusji.
Od takiego „nie wiem” uczniowie klasy 8 rozpoczęli pracę z wierszem Tadeusza Różewicza pt. „Słowa”. Zadanie polegało na wykonaniu kolażu zawierającego interpretację utworu. Wielokrotne przeczytanie utworu, dyskusje w grupach i poszukanie pomysłu na swoją pracę – to był początek i przełamanie blokady. Na kartce miał się znaleźć cały utwór T. Różewicza oraz komentarz słowno-graficzny. Z poszczególnymi częściami tekstu miały korespondować wyjaśnienia wzbogacone ilustracjami, tytułami artykułów czy pojedynczymi słowami znalezionymi w przyniesionych gazetach i czasopismach. Efekty były zadziwiające. Na koniec każda grupa przedstawiała własną interpretację utworu, podpierając się wykonanym kolażem.
Gratuluję uczniom kreatywnego przedstawienia sensu czytanego tekstu. Monika Fila
3
Świat bajek ukryty w seansie filmowym
Uczniowie klasy Va i VI pod opieką nauczycieli: pani Agnieszki Kulpy, pani Małgorzaty Smędry i pani Anny Słotwińskiej- Krupy pojechali do Rzeszowa, by w kinie ,,Multikino” obejrzeć projekcję filmu ,,Akademia Pana Kleksa”. Gdy wszyscy zajęliśmy swoje miejsca w sali kinowej, zaczęła się magia. Efekty specjalne, kolorowa scenografia i urokliwa muzyka tworzyły niezapomnianą atmosferę.
Film przedstawia historię pozornie zwykłej dziewczynki – Ady Niezgódki – która trafia do tytułowej Akademii, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności. Przy pomocy wybitnego i szalonego pedagoga profesora Ambrożego Kleksa rozwija swoje niesamowite umiejętności, a także wpada na ślad, który pomoże jej rozwikłać największą rodzinną tajemnicę. W trakcie seansu byliśmy pełni zachwytu.
Wycieczka miała na celu kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej oraz rozwijanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Była to również doskonała okazja do integracji uczniów i wzmocnienia więzi koleżeńskich.
Plastyczna interpretacja Biblii naszej uczennicy wśród wyróżnionych prac
Niezwykłe spotkanie ze sztuką odbyło się 9 marca podczas finałowej gali XXIV edycji Wojewódzkiego Konkursu „Sacrum w literaturze i sztuce”, podczas której naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Julia Rachfał w kategorii plastycznej i Lena Czerwonka w kategorii recytacji. Julia namalowała pracę zainspirowaną fragmentem Biblii z Księgi Rodzaju opowiadającym historię arki Noego. Za swoją interpretację plastyczną została doceniona, otrzymując wyróżnienie. Natomiast Lena miała możliwość pochwalić się swoimi umiejętnościami deklamacyjnymi, występując w gronie najlepszych recytatorów wyłonionych podczas eliminacji rejonowych.
Dzień bogaty w różne wydarzenie duchowe był dla dziewczyn źródłem niezapomnianych przeżyć i doznań.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
8
Średniowieczne zamki w klasach piątych
Na pewno każdy uczeń biorąc udział w wycieczkach szkolnych czy wyjazdach rodzinnych zwiedził chociaż raz budowle o nazwie „zamek”. Jedne nadal są okazałe, piękne i doskonale zachowane, inne to już tylko ruiny. Ale każdy z nich zachwyca wyjątkowością, skłania do wielu pytań i daje inspirację do różnych działań.
Zainspirowani znanymi sobie zamkami uczniowie klas 5 naszej szkoły przygotowali na lekcjach historii makiety zamków w ramach realizacji lekcji „Na rycerskim zamku”.
Powstały zamki duże i mniejsze, bogato zdobione i o bardziej surowej wymowie, zamieszkałe lub już opustoszałe. Każdy zamek stworzony przez naszych uczniów posiadał swoją historię, którą uczniowie opracowali na podstawie wiedzy o średniowieczu zdobytej na lekcjach historii.
Połączenie kreatywności plastycznej z wiedzą historyczną stworzyło wspaniałe prace, które pokazały, że nasi uczniowie lubią łączyć naukę z zabawą i wychodzi im to znakomicie.
Wytwory piątoklasistów można podziwiać w pracowni historycznej naszej szkoły.
8
Dzień Dinozaura w młodszej grupie przedszkolnej
𝙳𝚒𝚗𝚘, 𝚍𝚒𝚗𝚘, 𝚍𝚒𝚗𝚘𝚣𝚊𝚞𝚛𝚢!
𝙺𝚝𝚘𝚜́ 𝚙𝚘𝚠𝚒𝚎𝚍𝚣𝚒𝚊ł, 𝚣̇𝚎 𝚠𝚢𝚖𝚊𝚛ł𝚢?!
𝙰 𝚓𝚊 𝚗𝚊 𝚝𝚘 𝚖𝚞 𝚘𝚍𝚙𝚘𝚠𝚒𝚎𝚖:
𝚘𝚗𝚎 𝚣̇𝚢𝚓𝚊̨ 𝚠 𝚖𝚘𝚓𝚎𝚓 𝚐ł𝚘𝚠𝚒𝚎 !
W tym tygodniu przedszkolaki świętowały Dzień Dinozaura. Z tej okazji odbyły niezwykłą podróż do świata prehistorycznych gadów. Przedszkolaki zgłębiły wiedzę na temat życia dinozaurów. Brały udział w zabawach ruchowo- naśladowczych. Dowiedziały się, jak wyglądały dinozaury, jak wyginęły, czym się żywiły i kim jest paleontolog. Rozwijały koordynację wzrokowo-ruchową, dopasowując dinozaury do odpowiednich szkieletów. Przedszkolaki przeprowadziły eksperyment pt.: „Wulkan", który bardzo im się podobał. Wcieliły się w rolę paleontologa i za pomocą pędzelków poszukiwały ukrytych w piasku pozostałości dinozaurów oraz muszli.
36
Archiwum Aktualności