• Rajd rowerowy klasy 6b

• W poniedziałek, 7 października, uczniowie klasy 6b wzięli udział w wycieczce rowerowej, która prowadziła malowniczymi drogami. Pierwszym przystankiem była „Dziurówka” – miejsce o bogatej historii, gdzie żołnierze Armii Krajowej drukowali pismo „CZYN”. Następnie uczniowie zatrzymali się przy leśnej kapliczce Matki Boskiej, aby na chwilę odpocząć w ciszy i pięknie przyrody. Kolejnym punktem wyprawy był Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Białobrzegach, gdzie uczestnicy świetnie się bawili, grając w kręgle. Po pełnej emocji rywalizacji, nadszedł czas na zasłużony posiłek – pizzę. Zadowoleni i pełni wrażeń uczniowie wrócili do szkoły, już planując kolejne rowerowe wyprawy.

• Edukacyjny rajd rowerowy klasy 5b

• Dnia 26 września klasa 5b pod opieką nauczycieli Anny Zygmunt i Anny Czerwonki brała udział w rajdzie rowerowym. Celem wyjazdu było zachęcenie do uprawiania turystyki rowerowej i poznanie urokliwych terenów okolicy, a dokładnie strażnicy kolejowej "Tryńcza" w Chodaczowie. Mieliśmy okazję wejść do muzeum mieszczącego się w samej strażnicy i poznać jej historię. Bardzo miło i aktywnie spędziliśmy tam czas, piekliśmy kiełbaski, graliśmy w piłkę oraz gry planszowe i karciane. Dodatkową atrakcją była wizyta na farmie dyniowej w Tryńczy, gdzie urządziliśmy klasową sesję zdjęciową oraz zwiedziliśmy lokalne Muzeum Tradycji Wsi Tryńcza. W tym miejscu chcieliśmy podziękować wójtowi Gminy Tryńcza za możliwość zobaczenia strażnicy od środka, a pani dyrektor Centrum Kultury w Tryńczy za udostępnienie zwiedzania Muzeum Wsi Tryńcza. Jednocześnie dziękujemy rodzicom, pani Jolancie Madej i pani Jolancie Wojciechowskiej, za zorganizowanie ogniska, poczęstunku i za wspólnie spędzony czas. Dzisiejszy dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

Anna Zygmunt

• Spotkanie z policjantem

• 27 września 2024 r. starsza grupa przedszkolna i uczniowie klas I-III uczestniczyli w edukacyjnym spotkaniu z panem  Januszem Wróblem - dzielnicowym Posterunku Policji w Grodzisku Dolnym. Motywem przewodnim pogadanki było bezpieczeństwo w szkole i poza nią.

• Pasowanie na ucznia w Szkole Podstawowej w Grodzisku Dolnym

• 3 października 2024 r. odbyło się w naszej szkole pasowanie na ucznia 21 pierwszoklasistów.

Dzieci z samego rana w odświętnych strojach z biretami na głowie oczekiwały na to szczególne wydarzenie. Na szkolną salę gimnastyczną pięknie udekorowaną, bohaterowie dnia wkroczyli przy dźwiękach muzyki. Zebranych gości: uczniów, rodziców i nauczycieli przywitała Pani Dyrektor Monika Fila, a uczennice kl. VII poprowadziły całą uroczystość.

Uczniowie klasy I z wdziękiem prezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Śpiew wcześniej ćwiczyli pod okiem Pani Wicedyrektor Alicji Sigdy. Po burzy oklasków, w niezwykle podniosłej atmosferze przed sztandarem szkoły pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor Monika Fila dokonała symbolicznego pasowania na uczniów naszej szkoły każdego dziecka, dotykając ramię czerwonym ołówkiem.

Po ceremonii najmłodsi zostali obdarowani słodkimi rożkami, które przygotowali rodzice dla swoich pociech. Na zakończenie uroczystości zrobiono pamiątkowe zdjęcia.

Ten dzień na długo zostanie w pamięci pierwszaków.

• Podsumowanie charytatywnej akcji "Szarlotka dla powodzian"

• Szkolne Koło Caritas działające w naszej szkole dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w akcję "Szarlotkka dla powodzian". Szczególne podziękowania należą się rodzicom uczniów klas 2 i 3 oraz rodzicom uczniów działających w Szkolnym Kole Caritas za upieczenie ponad 40 szarlotek. Dzięki Waszej hojności udało się uzbierać 2700 zł i 50 gr. Pieniądze te zostaną wpłacone na konto Caritas Archidiecezji Przemyskiej w celu wsparcia ludzi dotkniętych powodzią.

• Wychowanie fizyczne nie tylko na lekcji!🏃‍➡️👍

• Grupa uczennic wraz z nauczycielką wychowania fizycznego Alicją Zalepa podjęła wyzwanie biegowe.🏃‍➡️💪 Dziewczyny spotykają się dwa razy w tygodniu, by wspólnie aktywnie spędzić czas. Wyzwanie trwa już dwa tygodnie, a do grupy należy już kilka uczennic. Są to uczennice 8 klas: Kasia Lizak, Milena Czerwonka, Natalia Moskal, Wiktoria Czapla, Martyna Domin oraz najmłodsze uczestniczki czyli Ola i Gosia Zalepa. Zapraszamy wszystkich do dołączenia do grupy! Mile widziani są zarówno uczniowie, rodzeństwo jak i rodzice 🙂 Jeśli nie czujesz się na siłach, żeby pobiec 🏃‍➡️, dołącz do nas na rowerze 🚴, rolkach🛼, hulajnodze 🛴 czy deskorolce🛹. Przyjdź i spróbuj! Motywujemy się wzajemnie! W grupie siła! 💪