• Sukcesy naszych najmłodszych uczniów na szczeblu wojewódzkim

•

Uczniowie klasy pierwszej Hanna Kulpa i Nikodem Nicpoń reprezentowali naszą gminę w Podkarpackim Konkursie Literatura i Dzieci pod hasłem „ Uśmiechnięte wiersze i wesołe piosenki” w kategorii klas 1-3. Pomyślnie przebyte eliminacje na szczeblu regionalnym otworzyły im drogę do występów z rówieśnikami z całego województwa na deskach sceny Wojewódzkiego Domu Kultury. Hania prezentując swoje umiejętności wokalne w utworze „ W deszczowym rytmie” zdobyła wyróżnienie, zaś Nikodem w ciekawy i zabawny sposób opowiedział o przygodach kotki Mani recytując wiersz „ Mania i szczur” Stanisławy Kopiec, poetki z okolic Rzeszowa. Gratulacje dla naszych małych „ wielkich „ artystów!

• Wizyta Świętego Mikołaja w młodszej grupie przedszkolnej

• Wizyta Świętego Mikołaja w naszym przedszkolu to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowywały się do niego starannie. Pilnie uczyły się piosenek i wierszyków.

W dniu dzisiejszym przedszkolaki już od rana czekały na Mikołaja. Dzieci nadsłuchiwały dźwięku dzwoneczków, które słychać było z daleka. Wszystkie przedszkolaki bardzo przeżywały to spotkanie, szczególnie te, które pierwszy raz witały Mikołaja w przedszkolu. Długo oczekiwany gość wraz ze swoimi pomocnikami  wywołał  uśmiech na twarzach przedszkolaków. Maluchy z ogromną radością przywitały Mikołaja, śpiewając mu piosenkę. Mikołaj, wręczając prezenty, nie zapomniał o żadnym dziecku ani o żadnej pani.

Mikołaju, dziękujemy i do zobaczenia za rok!

• Spotkania ze Świętym Mikołajem

• Dziś wraz z swoim orszakiem naszą szkołę odwiedził wyczekiwany Święty Mikołaj. Spotkał się z uczniami, częstował słodyczami, a także wręczył prezenty. Młodsze dzieci śpiewały dla niego świąteczne piosenki.  Wszyscy mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Dziękujemy i do zobaczenia za rok!

Dziękujemy również darczyńcom za ufundowanie drobnych upominków, którymi Święty Mikołaj obdarowywał dzieci: Delikatesom Hitpol i Delikatesom Centrum.

• Zabawa andrzejkowa w młodszej grupie przedszkolnej

• 29 listopada w przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ młodsza grupa przedszkolaków świętowała andrzejki. Andrzejki w naszym przedszkolu to już tradycja. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją przyszłość. Nie zabrakło  ustawiania bucików, losowania zawodów czy też lania wosku. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Między zabawami przedszkolaki raczyły się poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Zabawa była bardzo udana, dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach.

• Podróż w poszukiwaniu przyjaciela, czyli wyjazd na musical „Mały Książę”

• „Mały Książę” Antoine Saint Exupery to lektura szkolna będąca uniwersalnym dziełem towarzyszącym kolejnym pokoleniom. Historia chłopca poznającego mieszkańców różnych planet, to też historia odkrywania samego siebie. Warto przeczytać książkę, a później wybrać się na spektakl i dać się zabrać razem z aktorami w niezwykłą podróż. Uczniowie klasy 7a, 7b i 8 mieli taką możliwość podczas wyjazdu do Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie na musical „Mały Książę”. Ciekawa forma spektaklu wyreżyserowanego przez Piotra Rutkowskiego ubogacona piosenkami, animacjami, a także elementami cyrkowymi pozwaliła młodym widzom zagłębić się w głąb siebie i wysnuć wnioski na temat samotności, bezsilności, chciwości, próżności czy głupoty, ale też dowiedzieć się, na czym polega miłość, odpowiedzialność, przyjaźń.

Wyjazd edukacyjny, ale też pełen wzruszeń przeżywanych z małym chłopcem szukającym przyjaciela.

• ZABAWA ANDRZEJKOWA W PRZEDSZKOLU

• Dnia 29 listopada w przedszkolu odbyła się ZABAWA ANDRZEJKOWA. Wspólne tańce wychowanków przedszkola przerywane były rożnymi grami, konkurencjami, zabawami. Nie zabrakło również przygotowanego przez rodziców słodkiego poczęstunku. Po zregenerowaniu sił dzieci udały się na dalszą zabawę. Wychowankowie przedszkola z wielką chęcią brały udział we wszystkich przeprowadzanych konkurencjach. W przedszkolu panowała bardzo radosna atmosfera.

• Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu

• 27 listopada wychowankowie przedszkola obchodzili Dzień Pluszowego Misia. Przedszkolaki miały okazję poznać historię powstania pluszowego misia, bawiły się przy piosenkach, a także uczestniczyły w zabawach ruchowych  i zgadywankach. Wykonywały również  różne prace plastyczne związane z tym świętem. Najważniejszym zadaniem dla wychowanków przedszkola w tym dniu była opieka nad wybranym w przedszkolu pluszowym misiem. Dzieci poradziły sobie doskonale i każdy troskliwie zajmował się swoim ulubionym misiem.

• Dzień misia w młodszej grupie przedszkolnej

• „Miś brązowy i miś biały będą z nami tańcowały…” W tym tygodniu przedszkolaki świętowały Dzień Pluszowego Misia. Każde dziecko w tym dniu przyszło do przedszkola ze swoim milutkim przyjacielem- misiem. Małe, duże, miękkie, puszyste, białe, szare, różowe - wszystkie je kochamy! Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym, jest towarzyszem życia. W tym dniu przedszkolaki czekało wiele atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy ze swoimi misiami, bawiły się do znanych misiowych przebojów. Poznali wiele znanych misiów występujących w bajkach. Układali puzzle przedstawiające różne misie. Dopasowywały misiom odpowiedni kolor, kształt oraz ilość kropek. Wykonały pracę plastyczną- głowę misia wyklejoną płatkami śniadaniowymi. Oczywiście nie mogło zabraknąć degustacji pysznego przysmaku misiów- MIODKU .

Ten dzień w przedszkolu był pełen uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

W tym tygodniu swoje święto obchodził nasz kolega Michał. Jeszcze raz życzymy Ci Michałku dużo zdrówka, uśmiechu każdego dnia oraz spełnienia marzeń!