Szkolne Koło Caritas działające przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Grodzisku Dolnym zaprosiło do wspólnej zabawy wszystkich, którzy lubią przyjemnie, ale i atrakcyjnie spędzać czas. 18.06.2017r. na placu szkolnym odbył się Piknik Rodzinny.
Po zimnej i deszczowej nocy nastał piękny dzień, podczas którego zarówno młodsi, jak i starsi spotkali się na zielonej trawce. Miło było widzieć całe rodziny uczestniczące w tym wydarzeniu. A było w czym uczestniczyć. Każdy znalazł coś dla siebie. Można wymienić kilka obszarów działań. Na pewno uwagę przykuwała scena, na której podczas całego popołudnia odbywały się występy. Najpierw odbył się konkurs „Mam talent”. Widzowie zobaczyli i usłyszeli chętne dzieci z terenu naszej gminy, które pokazały swoje umiejętności. Młodzi artyści na deskach piknikowej sceny zaprezentowali się w tańcu, śpiewie, grze na instrumentach, a także można było podziwiać umiejętności projektowania i szycia. Występujących oceniała komisja w składzie: Katarzyna Mach-Wawrzaszek, ks. Piotr Stefański i przedstawiciele Szkolnego Koła Caritas, czyli pan Waldemar Dec oraz honorowi goście – nasze byłe uczennice i działaczki w Caritasie, czyli Ada Marek i Klaudia Stelamarczyk. Jury wyłoniło największe talenty. Statuetkę, a zarazem tytuł laureata, zdobyła Maria Szklanny z Zespołu Szkół w Grodzisku Górnym, która śpiewała piosenkę „Kto ma tyle wdzięku co ja”. II nagrodę zdobyły 3 uczennice z Zespołu Szkół w Grodzisku Dolnym: Patrycja Wróbel – projektantka i krawcowa ubranek dla lalek, Julia Majkut – młoda tancerka, Zuzanna Szałaj grająca na gitarze klasycznej. Natomiast na III stopniu podium stanęły dwa duety: Karolina Stopyra i Kamila Duda, które zaśpiewały piosenkę „Nie zapomnij” Oliwii Wieczorek oraz Patrycja Wojnarska i Brygida Bartnik w piosence „Nie bój się chcieć”. Po konkursie na scenie odbył się pokaz iluzji w wykonaniu pana Przemysława Wilka. Były to chwile pełne radości, zaskoczenia i inspiracji z czynnym udziałem widowni. Kolejny punkt programu to występy artystyczne przedszkolaków i uczniów Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Grodzisku Dolnym. Najpierw na scenie zrobiło się kolorowo i wesoło za sprawą uczniów kl. III. Zobaczyliśmy ich w dwóch tańcach: „Taniec motyli” i „Kolorowe pląsy”. Swoimi umiejętnościami tanecznymi chwaliły się też najmniejsze dzieci ze szkoły. Młodsza grupa przedszkolna zaprezentowała dwa tańce: „Chocolate” i „Belgijkę”, a grupa starsza taniec „Owczarek” oraz wystąpiła w układzie z apaszkami do piosenki J.Straussa „Polka Trisch – Trasch”. Swoimi umiejętnościami gimnastyczno – akrobatycznymi chwaliły się dziewczynki z Szkolnego Klubu Gimnastycznego prowadzonego przez pana Krzysztofa Wilka. Jest to sport widowiskowy, ale wymagający cierpliwości i pracowitości. Wielkie brawa dla umiejętności gimnastyczek. O rozrywkę zadbali też uczniowie gimnazjum. Uczennice
z kl. IIa i kl. IIb zatańczyły zumbę, a chłopcy z gimnazjum z charakterystycznymi czerwonymi, dużymi muchami zaprezentowali taniec cza-cza. Te występy były przeplatane skeczami: „Stand – up” w wykonaniu Izabeli Chmury, „Matka Polka” w roli głównej z Magdaleną Słabiak i Gabrielą Giedlarowiec, „Wywiadówka” podczas rozmowy Magdaleny Słabiak z Bartoszem Bosakiem. Na uwagę zasługują jeszcze zabawy i tańce integracyjne prowadzone przez młodzież Ruchu Światło – Życie na czele z ks. Piotrem Stefańskim. Przez cały czas trwania pikniku angażowali publiczność, która żywiołowo odpowiadała na ich propozycje ruchowe. Piknik zakończył występ gwiazdy wieczoru, czyli Michała Króla z zespołem, który zaprosił nas na koncert uwielbienia: spotkanie z Chrystusem przy muzyce o brzmieniu zachodniej muzyki typu worship . Pan Michał Król to 24-letni kompozytor, producent, wokalista i gitarzysta, który swoją działalność i twórczość traktuje jako powołanie i odpowiedź na Chrystusowe wezwanie do budowania i rozszerzania Królestwa Bożego na ziemi. Utwory tego wokalisty goszczą na antenach większości chrześcijańskich rozgłośni radiowych w Polsce.
To, co się będzie działo na scenie, to nie wszystko. Ta niedziela była pełna atrakcji dla starszych i młodszych. Przez cały piknik pięciu klaunów zabawiało dzieci, proponując im różnorodne zabawy, malując twarze czy robiąc zwierzęta z balonów. Można było też skorzystać z wesołego miasteczka. W ramach programu „Czas na zdrowie” młodzież przygotowała ekologiczną żywnością oraz zorganizowała konkurencje sportowe. Były też ciasta, kiełbaski, lody i napoje. Na wszystkich czekała loteria fantowa. Dużą frajdę najmłodszym sprawili strażacy. Z całą pewnością długo nie zapomną zabawy w pianie.
Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas podczas Pikniku Rodzinnego. Mamy nadzieję, że zarówno dzieci, jak i dorośli opuścili plac szkolny usatysfakcjonowani oraz pełni radości i optymizmu. Na kolejny piknik zapraszamy za rok.
Dziękujemy instytucjom, firmom, osobom indywidualnym, którzy przekazali pieniądze, przygotowali nagrody do loterii fantowej, podarowali lody, napoje, słodycze, wypożyczyli sprzęt czy służyli pomocą. Dziękujemy: panu Jackowi Chmurze – Wójtowi Gminy Grodzisko Dolne, ks. Janowi Kuca- proboszczowi Parafii Grodzisko Dolne, panu Eugeniuszowi Borkowskiemu – właścicielowi Zakładu Masarskiego Wierzawice, panu Eugeniuszowi Misiowi- prezesowi GSSCH Grodzisko Dolne, panu Kazimierzowi Pytlowi – właściciela baru Carlos, pani Agnieszce Stępień i Róży Kucza – właścicielkom salonu „Lejdis” , panu Krzysztofowi Zalepie - właścicielowi Comp Sewisu, panu Pawłowi Grzywnie – właścicielowi gabinetu stomatologicznego, pani Aldonie Telce- właścicielce apteki „Berberis”, panu Waldemarowi Burkowi – właścicielowi Delikatesów Centrum, pani Małgorzacie Salwach – właścicielce Gabinetu Fizjoterapii, panu Stanisławowi Stopyrze – właścicielowi Pracowni Rzemiosł Artystycznych, panu Stanisławowi Bieleckiemu – właścicielowi Galerii Grodzisko, panu Andrzejowi Adamczykowi – właścicielowi Igloo Clubu, panu Stanisławowi Chmieleckiemu – właścicielowi Max Elektro Prądex, panu Robertowi Kochmanowi – właścicielowi PPH „Owita”, panu Kazimierzowi Pytlowi – właścicielowi baru „Carlos”, pani Barbarze Ładak – właścicielce sklepu „Jagoda” w Grodzisku Górnym, panu Andrzejowi Bajowi – przedsiębiorcy, panu Wiesławowi Mazurkowi – właścicielowi firmy transportowej, panu Stanisławowi Bechcie – właścielowi firmy „TRANSPORT HANDEL”, Firmie „Argo” - producentowi słodyczy z Łańcuta, hurtowni „Arka” z Rzeszowa, panu Markowi Krauzowi – dyrektorowi Ośrodka Kultury w Giedlarowej, pani Katarzynie Mach – Wawrzaszek – dyrektor Ośrodka Kultury w Grodzisku Dolnym oraz strażakom z OSP Grodzisko Dolne, OSP Grodzisko Nowe, OSP Miasteczko, OSP Grodzisko Górne. W organizację pikniku włączyli się również nauczyciele, rodzice i uczniowie. Szczególne podziękowania należą się panu Waldemarowi Decowi wraz z wolontariuszami z Szkolnego Koła Caritas.
Monika Fila