• Godziny pracy

• Biblioteka szkolna czynna:

Poniedziałek 7.30-8.50, 10.40-12.40

Wtorek 7.30-8.50,  10.40-11.40

Środa 7.30-7.55,  9.45-10.40,  11.30-11.45,  12.30-12.45

Czwartek 7.30-8.45,  12.35-14.20

Piątek 7.30-7.55,  10.40-12.00

• Regulaminy

• 29.11.2007

REGULAMIN WYPOŻYCZALNI

W ZESPOLE SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II

W GRODZISKU DOLNYM

1.  Ze zbiorów biblioteki mogą korzystać uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice.

2.     Torby i kurtki należy zostawić w wyznaczonym miejscu.

3.     W lokalu bibliotecznym należy zachować ciszę, nie przychodzić z jedzeniem i napojami.

4.     Każdy uczeń obowiązany jest zaznajomić się z regulaminem wypożyczalni.

5.     Korzystanie z wypożyczalni jest bezpłatne.

6.     Czytelnik może wypożyczać książki wyłącznie na swoje nazwisko.

7.     Jednorazowo można wypożyczyć 4 książki (w tym jedną lekturę na okres 2 tygodni, pozostałe pozycje na okres 4 tygodni).

8.     Uczniowie przygotowujący się do olimpiad, konkursów maja prawo do wypożyczenia większej liczby książek.

9.   Jeżeli czytelnik nie przeczytał książki, może przed upływem terminu prosić o jego przedłużenie.

10. Czytelnik ma prawo wypożyczać kolejne książki, jeżeli wcześniej wypożyczone zostały zwrócone do wypożyczalni.

11. Czytelnik może prosić o zarezerwowanie potrzebnej mu książki.

12. W razie braku książki w wypożyczalni na życzenie czytelnika bibliotekarz informuje o najbliższych placówkach bibliotecznych, w których te książki mogą się znajdować.

13. Wypożyczalnia udostępnia zbiory w systemie:

·        wolnego dostępu czytelników do regałów

·        bez dostępu czytelników do regałów (księgozbiór podręczny udostępniony jest za pośrednictwem bibliotekarza).

14. Czytelnik zobowiązany jest do troskliwego obchodzenia się z wypożyczonymi zbiorami. Wypożyczonych książek:

·        nie należy niszczyć podkreśleniami tekstu,

·        uwagami na marginesach,

·        poplamieniem.

Należy je chronić przed uszkodzeniami i wilgocią.

15. Czytelnik powinien zwrócić uwagę na stan zbiorów przed ich  wypożyczeniem. Zauważone uszkodzenia należy zgłosić bibliotekarzowi. Braki stwierdzone przez bibliotekarza przy zwrocie zbiorów a nie zgłoszone uprzednio, obciążą czytelnika.

16. W przypadku zagubienia lub zniszczenia książki i innych materiałów należy odkupić taką samą ( w przypadku lektury) lub inną, wskazaną przez nauczyciela bibliotekarza, o wartości odpowiadającej aktualnej cenie.

17. Pod koniec roku szkolnego wszystkie książki powinny być zwrócone w ogłoszonym terminie do biblioteki szkolnej.

18.  Czytelnik nie stosujący się do przepisów niniejszego regulaminu może otrzymać uwagę z zachowania w szkole podstawowej, ujemne punkty z zachowania w gimnazjum, lub może być decyzją osoby prowadzącej bibliotekę okresowo zawieszony w prawach korzystania z księgozbioru.

19. Postanowienia regulaminu obowiązują od dnia 1.09.2005

A.W

29.11.2007

REGULAMIN CZYTELNI

W ZESPOLE SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II

W GRODZISKU DOLNYM

1.    Z czytelni może korzystać każdy uczeń.

2.    Torby i kurtki należy zostawić w wyznaczonym miejscu.

3.    Każdy odwiedzający czytelnię wpisuje się do zeszytu odwiedzin.

4.    W czytelni można korzystać ze wszystkich zbiorów biblioteki, tj. zbiorów czytelni i wypożyczalni.

5.    Wykorzystane czasopisma odnosi się na ustalone miejsca, książki oddaje się bibliotekarzowi.

6.    Niektóre wydawnictwa z księgozbioru podręcznego mogą być wypożyczone do domu pod koniec pracy biblioteki / zwrot następnego dnia rano/.

7.    Uczniowie odbywający lekcje w czytelni wchodzą po dzwonku wraz z nauczycielem i po zakończonej lekcji pozostawiają ład i porządek.

8.    W czytelni obowiązuje cisza.

9.    W przypadku zniszczenia:

·       wycinania ,

·       wyrywania fragmentów czasopism

uczeń zobowiązany jest do odkupienia czasopisma.

10. Czytelnik nie stosujący się do przepisów niniejszego regulaminu może otrzymać uwagę z zachowania w szkole  podstawowej, ujemne punkty z zachowania w gimnazjum.

11. Postanowienia regulaminu obowiązują od dnia 1.09.2005

A.W