Nawigacja

Sezon sportowy 2017/2018 Sportowe wydarzenia 2013/2014 Sportowe wydarzenia 2012/2013 Sportowe wydarzenia 2011/2012 Sportowe wydarzenia 2010/2011 Sportowe wydarzenia 2009/2010 Sportowe wydarzenia 2008/2009 Sportowe wydarzenia 2007/2008 Gimnazjalno-Uczniowski Klub Sportowy Rekordy Szkoły /sp/

Sport

Sezon sportowy 2017/2018

INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA LEKKOATLETYCZNE

Ruszył sezon sportowy 2017/2018 i za naszymi szkolnymi sportowcami już pierwsze zawody lekkoatletyczne. Rozegrane na stadionie w Kuryłówce mistrzostwa powiatu w konkurencjach indywidualnych wyłoniły najlepszych zawodników, którzy awansowali do finału wojewódzkiego. W kategorii klas 4-6 do wyróżniających się młodych zawodników należy zaliczyć Karolinę Stopyrę w skoku w dal, która zajęła 3 miejsce w powiecie i Patrycję Szałapską, która bezkonkurencyjnie wygrała swoją konkurencję w rzucie piłeczką palantową. Nasza Patrycja w finale wojewódzkim uplasowała się na miejscu 6 wśród 42 startujących dziewcząt. Tegoroczny finał był niezwykle emocjonujący, gdyż pierwsza siódemka prezentowała wysoki, równy poziom. Naszej zawodniczce do zdobycia medalu zabrakło tylko 2 metrów. Patrycja zakończyła zawody z bardzo dobry wynikiem 40 metrów.

Również nasi sportowcy w klasach starszych zaliczyli udane występy powiatowe i wojewódzkie. Łukasz Lizak w rzucie oszczepem zajął 2 miejsce, a Dominik Mazurek w biegu na dystansie 1000m uplasował się na 3 miejscu. Do finału wojewódzkiego w Rzeszowie awansowały dziewczęta: Martyna Chamik w biegu na dystansie 300m (9m na Podkarpaciu), Andżelika Mazur w biegu na dystansie 100m (19m na Podkarpaciu), Ewelina Boroń w biegu na 600m i Aleksandra Rydzik        w skoku w dal (obie uplasowały się na 18 miejscu na Podkarpaciu). Sztafeta 4x100m w składzie Amelia Rząsa , Andżelika Mazur, Aneta Burszta i Martyna Chamik po bardzo dobrym biegu zajęły 9 miejsce w naszym województwie.

Serdecznie gratulujemy!!!

POWIATOWE SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

W minionym tygodniu na stadionie sportowym w Leżajsku odbyły się Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe 10x800m. Nasza szkołę reprezentowały cztery drużyny. W Igrzyskach Dzieci (klasy 4-6) drużyna dziewcząt zajęła 5m, a drużyna chłopców miejsce 8. W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (klasa VII i klasy gimnazjalne) chłopcy uplasowali się na miejscu 4, natomiast drużyna dziewcząt (Ewelina Boroń, Regina Boroń, Aneta Burszta, Martyna Chamik, Wiktoria Gdańska, Andżelika Mazur, Gabriela Rączka, Brygida Szałapska, Klaudia Trojnar, Martyna Pytel) bezkonkurencyjnie zwyciężyła i obroniła tytuł Mistrza Powiatu z tamtego roku, awansując do zawodów rejonowych.

 

Mamy kolejne finały wojewódzkie!!!

 

 Po udanych zawodach powiatowych nasza sztafeta dziewcząt uczestniczyła w zawodach rejonowych, które odbyły się 11 października  na stadionie w Leżajsku. W rywalizacji wzięło udział osiem drużyn z rejonu rzeszowskiego. Olbrzymia determinacja dziewcząt i wiara w zwycięstwo dodawała sił naszej drużynie. Przez cały dystans 8000 metrów utrzymywały się  one w czołówce biegu. O końcowej klasyfikacji zadecydowała ambitna walka trzech drużyn na ostatniej prostej. Jako pierwsza na linii mety znalazła się zawodniczka z Trzebosi, wyprzedzając naszą Ewelinę tylko o dwa metry. Na podium znalazła się też drużyna z Markowej.

Do finału wojewódzkiego awansowały drużyny z Trzebosi i z Grodziska Dolnego.

Serdecznie gratulujemy i życzymy udanego występu w finałach.

 

FINAŁ WOJEWÓDZKI !!!

Aż 72 drużyny wzięły udział w Mistrzostwach Województwa w sztafetowych biegach przełajowych rozgrywanych na terenie obiektów sportowych PWSZ im. Stanisława Pigonia w Krośnie. Przy słonecznej, pogodzie przeprowadzono 6 biegów na dystansie 10 x 800m, a w każdym w nich rywalizowało po 12 najlepszych zespołów wyłonionych w eliminacjach powiatowych i rejonowych. Na podium w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w kategorii dziewcząt stanęły dziewczęta z Gimnazjum Nr 4 w Krośnie, ze Szkoły Podstawowej Nr 2 - NSS w Ustrzykach Dolnych i z Gimnazjum w Radomyślu Wielkim. Nasza drużyna z Grodziska Dolnego w końcowej klasyfikacji zajęła 8 miejsce. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, a po 3 najlepsze także puchary i medale. Gratulujemy!!!

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Grodzisku Dolnym.
    Grodzisko Dolne 150
    37-306 Grodzisko Dolne
    woj. podkarpackie
  • 017 2436001

Galeria zdjęć