Nawigacja

 • Akcja "PAPIESKA KREMÓWKA"

  Akcja "PAPIESKA KREMÓWKA" - Obrazek 1

  W ramach  Dnia Papieskiego, Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało w naszej szkole sprzedaż kremówek papieskich. Było pysznie!

         Dochód ze sprzedaży  zostanie przekazany na cele charytatywne, a konkretnie na pomoc Łukaszowi, który cudem przeżył wypadek samochodowy, spowodowany przez pijanego kierowcę. Niestety  obrażenia okazały się tak  bardzo poważne, że lekarze musieli podjąć decyzję o amputacji obu nóg.   Udało nam się zebrać  280 zł., które przekażemy na zakup protez dla Łukasza.

      Więcej informacji na ten temat  można znaleźć na stronie Caritas Polska.

      Wszystkim, którzy zakupili pyszne kremówki  i przyczynili się do pomocy Łukaszowi serdecznie dziękujemy .

 • Udział w XVIII Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Świętego Jana Pawła II na Jasną Górę

  Udział w XVIII Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Świętego Jana Pawła II na Jasną Górę - Obrazek 1

  W dniach 10-11.10.18r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVIII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół noszących  im. Jana Pawła II na Jasną Górę. W tym roku pielgrzymka wpisywała się w wielkie dziękczynienie Panu Bogu i Matce Najświętszej za 100 rocznicę odzyskania niepodległości oraz za  patrona naszej szkoły - Świętego Jana Pawła II w 40 rocznicę wyboru na stolicę Piotrową. Pątnicy mieli  czas na  modlitwę w swoich osobistych intencjach, a także możliwość uczestniczenia w  Apelu Jasnogórskim przed cudownym obrazem Czarnej Madonny .

      W drugim dniu pielgrzymki uczestniczono na wałach jasnogórskich  w uroczystej Eucharystii pod przewodnictwem  ks. abp Mieczysława Mokrzyckiego  oraz ks. bp Henryka Tomasika. Podczas Mszy św. odbył się uroczysty akt zawierzenia Matce Bożej całej Rodziny Szkół  im. Jana Pawła II. W uroczystościach tych uczestniczyło w sumie  14 tyś.  osób ze szkół z całej Polski noszących to zacne imię.   

 • Pasowanie pierwszoklasistów, Dzień Patrona, Dzień nauczyciela

  Pasowanie pierwszoklasistów, Dzień Patrona, Dzień nauczyciela - Obrazek 1

 • Próbna ewakuacja

  Próbna ewakuacja - Obrazek 1

  8 października 2018r. w naszym zespole szkół odbyła się próbna ewakuacja. Jak co roku, celem przeprowadzonych ćwiczeń było przypomnienie uczniom i pracownikom szkoły praktycznego zastosowania procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu w p0lacówce pożaru lub innego zagrożenia życia i zdrowia. Po usłyszeniu sygnału alarmowego wszyscy nauczyciele wraz z uczniami udali się na miejsce zbiórki, którym jest plac przy szkole. Ze złożonego przez nauczycieli meldunku okazało się, że jeden uczeń pozostał w obszarze zagrożenia. Właściwe służby odnalazły poszkodowanego i udzieliły fachowej pomocy. Po przeprowadzonej kontroli budynku informacja o stanie ewakuacji przekazana została dyrektorowi szkoły, który odwołał alarm.

                  W próbnej ewakuacji udział brali strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Leżajsku oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Grodzisku Dolnym.

                  Po zakończonej akcji odbył się pokaz sprzętu pożarniczego dla przedszkolaków.

                                                                                                Koordynator ds. bezpieczeństwa

 • Mistrz tabliczki mnożenia

           W dniu 3 października 2018 r. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Grodzisku Dolnym odbyła się kolejna już edycja Szkolnego Konkursu Matematycznego „Mistrz Tabliczki Mnożenia”. W tym roku o tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia zaciekle walczyło 33 uczniów klas czwartych szkoły podstawowej. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się nie tylko bezbłędnym wykonaniem wszystkich działań, ale również szybkością ich policzenia. W tym roku Mistrzem Tabliczki Mnożenia został uczeń kl. 4 a Marcin Żugaj. Tytuł Wicemistrza Tabliczki Mnożenia uzyskali: Wiktor Danak i Weronika Rafa, również uczniowie kl. 4 a. Natomiast wyróżnienie otrzymał uczeń kl. 4 b Kacper Klin.

  Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy ufundowane przez organizatorów konkursu.

  Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, zaś zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

 • Kontynuujemy akcję Plac zabaw za grosze.

  Kontynuujemy akcję Plac zabaw za grosze.

  Pragniemy poinformować, że w roku szkolnym 2018/2019 będzie kontynuowana zbiórka grosików do puszek, na plac zabaw dla dzieci mieszkających w miejscowości Matatiele w  RPA.

  Podobnie jak w ubiegłym roku, grosiki wrzucamy do specjalnie oznaczonych puszek znajdujących się w klasach. Akcja potrwa od 15 października 2018r. do końca maja  2019r. Po tym czasie zgromadzone pieniądze zostaną przekazane do banku, gdzie zostaną przeliczone i przekazane na potrzeby misji. O zebranej kwocie poinformujemy na stronie szkoły

  Serdecznie zapraszamy wszystkich przyjaciół misji

  o przyłączenie się do akcji !!!

  Szkolne Koło Wolontariatu

 • Cyberprzemocy mówimy NIE!

  Cyberprzemocy mówimy NIE! - Obrazek 1  

  W dniu 25.09. 2018r. najstarsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami Powiatowej Komedy Policji z Leżajska. Aspirant sztabowy Jan Kucło ciekawie omawiał kwestię odpowiedzialności prawno-karnej nieletnich sprawców czynów zabronionych. Zaczął od zapoznania uczniów z terminologią ustawową i z aktami prawnymi dotyczącymi osób nieletnich. Wymienił, jakie są najczęściej popełniane wykroczenia przez osoby nieletnie i przejawy demoralizacji. Uświadomił uczniom, że nie tylko karane jest dokonanie przestępstwa, ale również jego usiłowanie.

       Spotkanie w dużej mierze zdominował temat cyberprzemocy, a także groomingu – jednej z jej form i stalkingu. Uczniowie mogli się zapoznać ze skutkami cyberprzemocy i sposobami radzenia sobie jako ofiara sprawcy przemocy.

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Wyjazd najmłodszych do teatru.

  Wyjazd najmłodszych do teatru.

  W  środę 12 września 2018  roku klasy I-III  wraz z wychowawczyniami   wyjechali do Rzeszowa  do Teatru  Maska  na bezpłatny spektakl  pt.”Gra”. Tematem przedstawienia było szeroko rozumiane bezpieczeństwo, w tym  funkcjonowanie numerów alarmowych oraz działań  Straży Pożarnej, Policji, GOPR ,WOPR  oraz ratownictwa medycznego.  Organizatorami  tego przedsięwzięcia byli: Wojewoda Podkarpacki,  Podkarpacki  Kurator Oświaty  i Dyrektor Teatru Maska.

 • Sezon sportowy 2018/2019

  Sezon sportowy 2018/2019

  Sezon sportowy 2018/2019 nasza szkoła rozpoczęła zawodami lekkoatletycznymi na stadionie w Kuryłówce.  Mistrzostwa powiatu w konkurencjach indywidualnych wyłoniły najlepszych zawodników, którzy awansowali bezpośrednio  do finału wojewódzkiego. W kategorii klas 4-6 do wyróżniających się młodych zawodników należy zaliczyć Zuzannę Bechtę w rzucie piłeczką palantową, która zajęła 3 miejsce w powiecie. Wśród młodzieży do grona najlepszych sportowców w powiecie leżajskim dołączyli: Łukasz Lizak, zwycięzca w rzucie oszczepem, Wiktoria Gdańska, która zajęła drugie miejsce w biegu na dystansie 600m oraz Regina Boroń, która uplasowała się na trzecim miejscu również w biegu na tym dystansie. W pchnięciu kulą Julia Stępień została wicemistrzem powiatu, a Tomasz Pytel zajął trzecie miejsce. Do grona najszybszych lekkoatletów w biegu na dystansie 100m dołączył Igor Sawicki zajmując trzecie miejsce.

   Serdecznie gratulujemy i życzymy udanego startu w finałach wojewódzkich.

 • Spotkanie przedszkolaków z policjantem

  Spotkanie przedszkolaków z policjantem - Obrazek 1

  19 września w przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Panowie policjanci przekazali dzieciom podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczyli jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi oraz zademonstrowali, w jaki sposób zachować się wobec agresywnych zwierząt. Na zakończenie przekazali dzieciom informacje dotyczące dbania o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały wskazówek zaproszonych gości. Na zakończenie wizyty policjanci zaprezentowali dzieciom radiowóz i jego wyposażenie.

 • Święto Pieczonego Ziemniaka w przedszkolu - grupa maluszków

  Święto Pieczonego Ziemniaka w przedszkolu - grupa maluszków - Obrazek 1

  Dnia 20.09.2018 r. w naszym przedszkolu odbyło się "Święto Pieczonego Ziemniaka". Na początku przedszkolaki zapoznały się z historią ziemniaka.  Następnie dzieci zaprezentowały przygotowane wcześniej wraz z rodzicami „Ziemniaki Cudaki” oraz ziemniaczane stemple. Po tym wprowadzeniu rozpoczęła się wesoła zabawa z ziemniakami w roli głównej. Przedszkolaki mogły wykazać się sprawnością w rzucaniu ziemniakiem do celu, szybkością w zbieraniu ziemniaków oraz wieloma innymi konkurencjami. Po tak wyczerpujących zabawach dzieci z przyjemnością odpoczęły wykonując prace plastyczne ziemniaczanymi stemplami. Zwieńczeniem imprezy i niewątpliwie najsmaczniejszym wydarzeniem dla dzieci było wspólne degustowanie frytek.

 • Święto Pieczonego Ziemniaka w przedszkolu

  Święto Pieczonego Ziemniaka w przedszkolu


                          Ten słoneczny czwartkowy dzień był dla dzieci z grupy zerowej okazją nie tylko do rozpalenia ogniska i upieczenia ziemniaków, kiełbaski ,chleba, ale także do wyścigów i konkursów, w których ziemniaki stanowiły motyw przewodni. Było więc celowanie ziemniakami do kosza, przenoszenie ziemniaków na drewnianych łyżkach, sadzenie i zbieranie ziemniaków, ziemniaczana sztafeta, paczka z ziemniakami.
  Kulminacyjnym punktem spotkania była degustacja pieczonych ziemniaków. Okazało się, że tak przygotowane ziemniaki (zjadane w dodatku z dużym apetytem)mogą stanowić konkurencję dla tradycyjnych niezbyt zdrowych frytek. Warto ocalić od zapomnienia tradycję Święta Pieczonego Ziemniaka .Jest ona nie tylko promocją zdrowego odżywiania się , ale stanowi również doskonałą okazję do aktywnego spędzania czasu wolnego dzieci w atmosferze przepełnionej humorem i dobrą zabawą.
  Zapraszamy do obejrzenia naszej foto- relacji.
                                                                                                                   Wychowawca grupy

 • Klasowe ognisko

  Klasowe ognisko - Obrazek 1

  W czwartek 20 września klasa 5b wspólnie z wychowawczynią zorganizowała ognisko. Oprócz pieczenia kiełbasek i ziemniaków uczniowie wzięli udział w różnych grach i zabawach. Najwięcej emocji wzbudziło poszukiwanie skarbu oraz rzuty balonem napełnionym wodą. Wszyscy bardzo miło spędzili czas.

 • Święto Pieczonego Ziemniaka

  Święto Pieczonego Ziemniaka

  Jesień to czas zbiorów ziemniaków a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliskiego poznania tego warzywa. Z taj okazji skorzystały dzieci z klas 1-3. Główną atrakcją podczas Święta Pieczonego Ziemniaka było ognisko na którym dzieci piekły ziemniaki i kiełbaski. Poza tym dzieci uczestniczyły w różnych grach, zawodach sportowych, konkursach w których głównym bohaterem był ziemniak. Dzieci zbierały ,,na czas” ziemniaki porozrzucane po boisku, biegały w workach, przeciągały linę, rzucały ziemniakami do celu.

  Wspólne zabawy były świetną okazją do integracji społeczności szkolnej. Dzieci były bardzo zadowolone z udanej imprezy.

                                                                                                            Bożena Krajewska

 • Spotkanie z policjantem w kl. I - III - Bezpieczna droga do szkoły

  Spotkanie z policjantem w kl. I - III - Bezpieczna droga do szkoły

  19 września 2011 r. uczniowie klas młodszych uczestniczyli w spotkaniu z policjantami: asp. Stanisławem Półćwiartkiem oraz mł.asp. Stanisławem  Gałdysiem. Tematem pogadanki była „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusze przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zachęcali do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe.   Zwrócili również uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko podczas  drogi do szkoły, oraz omówili sposoby ich unikania. Poinformowali, że nie należy ufać obcym osobom, nie wolno od nich niczego przyjmować, a najlepiej z nimi nie rozmawiać. Podali również instrukcję zachowania się podczas spotkania z bezpańskim psem. 

  Uczniowie aktywnie brali udział w pogadance i zadawali wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa. Takie spotkania odbywają się w naszej szkole od wielu lat i przynoszą dobre efekty. Liczymy, że i tym razem wiedza teoretyczna zdobyta przez dzieci znajdzie zastosowanie w praktyce.

 • Wielki sukces akcji PLAC ZABAW ZA GROSZE

  Wielki sukces akcji PLAC ZABAW ZA GROSZE

  Pdziekowanie_ZS_GrodziskoDolne-_plac_zabaw_za_grosze_2018.pdf

  Pragniemy poinformować, że akcja charytatywna Plac zabaw za grosze prowadzona w roku szkolnym 2017/2018  w szkole w Grodzisku Dolnym i w Opaleniskach zakończyła się wielkim sukcesem. Ze wszystkich drobnych grosików jakie wrzucane były do specjalnie oznakowanych puszek uzbierała się oooooogromna suma, a mianowicie 1128,50zł !!!( 56 kg). To naprawdę zawrotna kwota. Dlatego serdecznie dziękujemy nauczycielom, pracownikom obsługi i naszym uczniom za tak pozytywny odzew na prowadzoną zbiórkę.

  Pieniądze już trafiły na specjalne konto utworzone dla siostry Barbary Skóry pracującej w RPA. Pragnie ona przy naszej pomocy podarować maluchom mieszkającym w sierocińcu  odrobinę beztroskiej i radosnej zabawy na specjalnie zbudowanym placu zabaw.

  Gorąco dziękujemy za każdy najmniejszy grosik, dzięki któremu za twarzach małych przyjaciół w dalekiej Afryce zagości uśmiech.

  Szkolne Koło Wolontariatu

 • RUSZYŁ NOWY PROJEKT W ZESPOLE SZKÓŁ W GRODZISKU DOLNYM

  Siedmioro nauczycieli Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Grodzisku Dolnym, którzy poszukują nowych sposobów na pracę z młodzieżą,  w okresie IX 2018- XII 2019 będzie uczestniczyć w projekcie pt. „Język robotów-rozwijanie kompetencji językowych i TIK od najmłodszych lat” realizowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, projektu „Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej”. Na zaplanowane działania zostało przyznane dofinansowanie na kwotę ok. 140 000 zł.

  Głównym celem projektu  jest podnoszenie kompetencji pedagogicznych i językowych personelu i dyrekcji placówki. Realizacja zaplanowanych działań będzie bodźcem dla pozostałej kadry do dalszego rozwoju w dziedzinie znajomości języka angielskiego. Celem i zadaniem długoterminowym będzie dążenie do podniesienia jakości nauczania języków obcych w szkole. Wyjazdy pozwolą na poznanie nowych trendów w dziedzinie nauczania języków obcych wykorzystujących metody TIK, CLIL i TBL oraz wdrożenie tych metod do codziennej praktyki szkolnej. Wyjazdy pozwolą na  wymianę doświadczeń i dobrych praktyk oraz  kontakty z nauczycielami z innych krajów Unii Europejskiej tak, aby móc zdobytą wiedzę i doświadczenie wykorzystać w późniejszej pracy w swojej placówce.

   Projekt  skierowany jest do  siedmiorga nauczycieli, którzy są gotowi zwiększać swoje umiejętności językowe. Są oni świadomi, że powinni stale podnosić swoje kwalifikacje po to, aby w aktywny sposób włączyć się w przyszłości w prowadzenie projektów edukacyjnych w ramach różnych programów. Znajomość języka angielskiego ułatwi też dostęp do nowych trendów w edukacji, rozwinie ich umiejętności metodyczne i językowe. Nastąpi doskonalenie warsztatu pracy, co wpłynie korzystnie na atrakcyjność prowadzonych przez nich zajęć szkolnych w Polsce. Całość szkoleń językowo-metodycznych będzie powiązana z wizytą w szkole angielskiej, obserwacji zajęć oraz poznania funkcjonowania szkoły i wymianą doświadczeń na szczeblu kierowniczym, również w dziedzinie robotyki. Plany naszej szkoły dotyczące zagranicznych mobilności edukacyjnych obejmują wyjazdy na kursy metodyczne nauczycieli języka angielskiego i kursy GE z elemantami ICT (naciska na słownictwo związane z robotyką) nauczycieli innych przedmiotów. Ten projekt to nie tylko wyjazdy, ale również różnorodne działania w szkole: Dzień Języków Obcych, szkoleniowe rady pedagogiczne, lekcje otwarte dla rodziców i nauczycieli, wdrażanie nowych metod i technik pracy z dziećmi, podsumowanie projektu połączone z konkursami dotyczącymi krajów anglojęzycznych, konkursem robotyki i wystawą robotów.

  Projekt będzie miał wpływ na szkołę, uczniów i nauczycieli. Nastąpi  podniesienia jakości pracy szkoły oraz jakości i efektywności kształcenia. Zwiększy się zaangażowania nauczycieli w projekty międzynarodowe i nastąpi wzmocnienie profesjonalnego profilu nauczycieli. Doskonalenie pedagogów będzie miało wpływ na wzrost u uczniów motywacji do nauki języków obcych i uzyskiwanie przez nich lepszych wyników na egzaminach i konkursach. Po zakończeniu projektu nauczyciele zamierzają kontynuować  rozpowszechnianie nabytej wiedzy i zdobytych umiejętności oraz współpracować  z innymi krajami w ramach robotyki.

   

                                                                                                                               Monika Fila

   

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 - Obrazek 1

  W poniedziałek 3 września 2018 roku rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Dla uczniów klasy pierwszej szkoły podstawowej jest początek przygody z nauką i obowiązkami szkolnymi, zaś dla uczniów klas ósmych oraz trzecich gimnazjum jest to ostatni rok nauki w naszej szkole.

  Oprócz powitania uczniów, rodziców i nauczycieli, nie zabrakło krótkiej części artystycznej. Inscenizację przygotowali uczniowie klasy 3 szkoły podstawowej wraz z wychowawczynią oraz uczennice klasy 5b. 

  Nowy rok szkolny, nowe wyzwania smiley

 • - Obrazek 1

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Grodzisku Dolnym.
  Grodzisko Dolne 150
  37-306 Grodzisko Dolne
  woj. podkarpackie
 • 017 2436001

Galeria zdjęć