Nawigacja

Kontakt

 • Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Grodzisku Dolnym.
  Grodzisko Dolne 150
  37-306 Grodzisko Dolne
  woj. podkarpackie
 • 017 2436001

Środa 15.08.2018

Statystyka

liczba odwiedzin: 1135664

Szkoła realizuje projekt "Apteczka pierwszej pomocy emocjonalnej"

 

 Wakacje !!!                                               

 

Patronie nasz, my Twoim śladem

Chcemy się piąć, aż po zwycięstwo…

 

 • Dzieci z klas I-III i oddziałów przedszkolnych z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Grodzisku Dolnym podczas szkoleń z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej - Obrazek 1

  Czy ma sens szkolenie z pomocy przedmedycznej dla małego dziecka? Może się nasunąć to pytanie, kiedy słyszymy, że już przedszkolaki biorą udział w takich spotkaniach. Odpowiedź jest jednoznaczna: tak. Właśnie to dziecko może się znaleźć w trudnej sytuacji i powinniśmy go nauczyć właściwego zachowania. W cyklu szkoleń z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej i bezpieczeństwa w szkole i poza nią uczestniczyli  najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Jak co roku wybrani uczniowie klas III gimnazjum prowadzili zajęcia w klasach edukacji wczesnoszkolnej i w oddziałach przedszkolnych. Głównym celem tych zajęć było to, by już najmłodsi nabywali praktycznych umiejętności i oswajali się z ideą pomagania innym.

 • Bądźmy dobrzy jak chleb - wolontariat w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Grodzisku Dolnym - Obrazek 1

  Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą.

  Jest równocześnie obdarowywany, obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością.

  Jan Paweł II

  Do niewątpliwie ważnych obszarów działalności naszej szkoły należy zaangażowanie w inicjatywy charytatywne realizowane w ramach Szkolnego Koła Wolontariatu.

    Nasi uczniowie uczą się wrażliwości na drugiego człowieka, odpowiedzialności, poświęcenia na rzecz osób potrzebujących. Te najcenniejsze we współczesnym świecie wartości konsekwentnie wpaja istniejące od wielu lat w naszej placówce Szkolne Koło Caritas, a także samorząd uczniowski i Koło Misyjne.

 • Sukcesy sportowe uczniów Zespołu Szkół w Grodzisku Dolnym - Obrazek 1

  Sezon sportowy 2017/2018 dobiegł końca. Był to bardzo udany rok szkolny dla sportowców Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Grodzisku Dolnym, którzy z dużym zaangażowaniem brali udział w licznych zawodach sportowych, zajmując wysokie lokaty.

   Do większych osiągnięć należy zaliczyć zajęcie przez drużynę dziewcząt 8 miejsca w województwie w piłce ręcznej, 9 miejsca w finale wojewódzkim w drużynowych biegach przełajowych oraz 13 miejsca w wojewódzkim finale ligi lekkoatletycznej. Również nasze piłkarki nożne zdobyły kolejny tytuł mistrza powiatu leżajskiego, a ich młodsze koleżanki zajęły 2 miejsce w powiecie w mini piłce nożnej. Drużyna dziewcząt klas młodszych zakończyła rywalizację na 11 miejscu w województwie  w mini piłce ręcznej.   W konkursie „Baw się z nami” drużyna naszej szkoły zdobyła 1 miejsce w powiecie, a w kolejnych zawodach rejonowych wywalczyła 3 miejsce.

 • Projekt "Apteczka pierwszej pomocy emocjonalnej" - Obrazek 1

  Od października w naszej szkole realizowany był program „APTECZKA PIERWSZEJ POMOCY EMOCJONALNEJ”. Do udziału zaproszono grupę  uczniów klasy 3 oraz uczniów klasy 4b szkoły podstawowej.

         Celem programu APTECZKA PIERWSZEJ POMOCY EMOCJONALNEJ jest rozwijanie     w dzieciach podstawowych umiejętności społecznych i emocjonalnych oraz przygotowanie do radzenia sobie z trudnościami. Korzystając z założeń psychologii pozytywnej, sformułowanych przez amerykańskiego psychologa Martina E.P. Seligmana, przyjęto, że optymizmu można się nauczyć, a postawa optymizmu może prowadzić do szczęśliwego i satysfakcjonującego życia.

 • PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ W BURSZTYNIE

   

  YKpaîHa, IBaHO-OpaHKiBCbKa 0651.

  77111 Ma SypułTMH, Byn- C. Bał-łnepn 64

  parafia.bursztyn@ukr.net

  Bursztyn, 21.06.2018 r.

   

   

   

   

   

  Sz. P. Dyrektor

  Zespołu Szkół im. Jana Pawła II

  oraz Szkolne Koło Caritas Grodzisko Dolne

   

  Kolejny raz Boża Opatrzność posłużyła się hojnymi sercami dzieci i rodziców Waszego szkolnego środowiska, aby sprawić radość dzieciom na Ukrainie, grupującym się przy naszej parafii w Bursztynie, leżącej na terenie dawnego województwa stanisławowskiego.

 • Wycieczka klas czwartych nad Solinę. - Obrazek 1

  14. czerwca czwarte klasy wzięły udział w wycieczce edukacyjno-krajoznawczej nad Solinę. W programie był m.in. przejazd kolejką bieszczadzką, wejście do wnętrza zapory oraz rejs statkiem po zalewie. Mimo nie do końca sprzyjającej aurze wszystkim dopisywał świetny humor. Uczniowie wrócili do domów z uśmiechami na twarzach, zasobem nowej wiedzy i  plecakami pełnymi pamiątek.

 • Dnia 16 maja uczeń klasy IIB Gimnazjum odebrał nagrodę III stopnia za udział w XVI Powiatowym Konkursie Matematycznym ,,Procent'' dla klas III Gimnazjum. W konkursie brało udział 35 uczniów z 10 gimnazjów gminy Łańcut-Leżajsk. 

  Gratulijemy i liczymy w przyszłym roku na więcej.

 • Dnia 7 czerwca 2018r. w naszej szkole odbył się II etap Gminnego Konkursu Wiedzy Przyrodniczej. Brali w nim udział uczniowie klas II i III Gimnazjum im. prof. Franciszka Leji w Grodzisku Górnym oraz Gimnazjum im. Jana Pawła II
  w Grodzisku Dolnym, którzy zakwalifikowali się, przechodząc przez etap szkolny.

  Zwycięzcami konkursu zostali: 

  Krystian Kinach - IIIB

  Gabriela Kulpa - IIB

  Anna Rydzik - IIIA

  Nauczycielom przygotowującym i przeprowadzającym konkurs z obydwu szkół serdecznie dziękujemy.
  Zwycięzcom gratulujemy, a podziękowania kierujemy do wszystkich uczestników, którzy wykazali się wysokim poziomem wiedzy.

 • Dzień Dziecka na Roztoczu - Obrazek 1

  W środę 30 maja 2018r. klasa IIIB gimnazjum wraz z wychowawczynią oraz p. Aleksandrą Majkut spędziła Dzień Dziecka na Roztoczu. Odpoczynek rozpoczęto nad stawem Echo. Punktem kulminacyjnym wyjazdu był spływ kajakowy. Spływ zakończono w Zwierzyńcu, na zalewie Rudka. 

 • Wycieczka do Wrocławia - Obrazek 1

  W dniach 11-13 czerwca 2018r. uczniowie klas III gimnazjum wraz z opiekunami odwiedzili Wrocław. Wrocław jest to miasto 12 wysp, 112 mostów i wielu katedr. W ciągu 3 dni odwiedziliśmy: Panoramę Racławicką, Sky Tower, Ogród Zoologiczny, Muzeum Narodowe. Ponadto spacerowaliśmy bulwarami położonymi nad Odrą oraz zobaczyliśmy most słynący z zawieszonych kłódek tzw. Ostrów Tumski.

 • Spotkanie z podróżnikiem - Obrazek 1

  W dniu 7 czerwca 2018 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie z podróżnikiem z grupy Trzask, Panem Grzegorzem Chachurą, który prezentował opowieść podróżniczą, zdjęcia i fakty geograficzno-historyczne o odległym azjatyckim kraju -Tajlandii. W spotkaniu, które podzielone było na dwie części, brali udział  uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum.
  Podróżnik w niezwykle ciekawy i barwny sposób zapoznał uczniów z ciekawostkami tajlandzkimi. A to niektóre z nich:

  - Tajlandczycy uważają, że kształt ich kraju przypomina głowę słonia

 • Wycieczka do Pstrągowej

   13 czerwca nasi uczniowie z klasy Ia, Ib  i II uczestniczyli w wycieczce do miejscowości Pstrągowa.

  Siedlisko „Janczar”, które odwiedziliśmy zaoferowało naszym wychowankom ciekawą formę zajęć w postaci: warsztatów pieczenia chleba, przejazdów bryczkami, indywidualnych przejażdżek konnych na maneżu. Dodatkowo dzieci mogły korzystać z urządzeń sportowych i bogato wyposażonego placu zabaw. Na każdego uczestnika wycieczki czekała także kiełbasa z grilla, która po tak aktywnie spędzonym czasie smakowała wyjątkowo .

 • W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych

         W dniu 12 czerwca 2018 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas I - III z przedstawicielem policji - dzielnicowym Stanisławem Półćwiartkiem. Wiodącym tematem było bezpieczeństwo dzieci w czasie wakacji. Prelegent apelował   o rozsądek w czasie zabaw nad wodą, w ruchu drogowym i innych sytuacjach  niosących zagrożenie dla zdrowia i życia.

 • Piknik rodzinny – piknikiem dobra - Obrazek 1„Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów.
   Nieważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi.”    
  Papież Jan Paweł II

  10.06.2018r. przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Grodzisku Dolnym odbył się piknik rodzinny zorganizowany przez Szkolne Koło Caritas.  Przybyli na nie wszyscy, którzy mieli ochotę spotkać się z drugim człowiekiem i włączyć się w pomoc potrzebującym w duchu chrześcijańskiej miłości bliźniego, a przy okazji spędzić czas w miłej atmosferze wśród rodziny, przyjaciół i znajomych. Głównym celem tegorocznego przedsięwzięcia była pomoc w zorganizowaniu wakacji z Bogiem dla dzieci z Ukrainy.

 • - Obrazek 1

  08.06.2018r. w naszej szkole odbył się III Gminny Konkurs Języka Angielskiego, w którym udział wzięło 29 uczniów klas 5 i 6 szkoły podstawowej.
  Wyniki przestawiają się następująco:

  I miejsce – Oliwia Możdżeń (ZS w Grodzisku Górnym)
  II miejsce – Oliwia Stopyra (ZS w Grodzisku Dolnym)
  III miejsce – Szymon Ryfa (ZS w Grodzisku Dolnym)

  Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!  

  Elżbieta Horoszko – Krasny

 • Piękne opowieści o wolności i niepodległości - Obrazek 1

  Spośród słów używanych nieczęsto,

  tłumnie dzisiaj na place wybiegło
  słowo piękne, jak honor i męstwo,
  słowo, które brzmi – niepodległość.

       Marcin Wolski „Niepodległość”

  30.05.2018r. odbył się Powiatowy Konkurs Krasomówczy „Patroni naszych szkół”, który został zorganizowany już po raz dziesiąty. Współorganizują go dwie szkoły: Zespół Szkół im. prof. Franciszka Leji w Grodzisku Górnym i Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Grodzisku Dolnym.  W tym roku gospodarzem konkursu była szkoła w Grodzisku Górnym.

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Grodzisku Dolnym.
  Grodzisko Dolne 150
  37-306 Grodzisko Dolne
  woj. podkarpackie
 • 017 2436001

Galeria zdjęć