Nawigacja

  • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

    Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny uczniowie klas 7a, 7b oraz 8 pod opieką pań: Renaty Gąsiorek, Elżbiety Horoszko - Krasny, Teresy Majkut oraz Anny Słotwińskiej - Krupy wybrali się do Parku Trampolin Grawitacja do Rzeszowa. Celem wyjazdu było propagowanie różnych form aktywnego wypoczynku, zainteresowanie uczniów ciekawą i nietypową dyscypliną sportu oraz zacieśnianie relacji koleżeńskich.
     Po rozgrzewce pod okiem trenera młodzież korzystała z różnorodnych atrakcji: trampolin standardowych, trampolin wyczynowych dla Freestylerów, ścieżki akrobatycznej, basenu z piłkami, basenu z gąbkami, toru 6 przeszkód Ninja z basenem piłek, 50m Tyrolki, strefy gladiatora, wież i rampy do skakania w basen z gąbkami oraz kosza do koszykówki. Pobyt w parku trampolin okazał się dla uczniów świetną zabawą, gdzie każdy znalazł coś dla siebie. Wspólne skakanie wprawiło wszystkich w znakomity nastrój oraz wyzwoliło dużo pozytywnej energii. Po zakończonej zabawie pojechaliśmy do restauracji McDonald's na posiłek. Następnie udaliśmy się do kina Helios w celu obejrzenia filmu Diuna: Część druga". Film ten ukazuje imponującą podróż Paula Atrydy, który zawiera sojusz z Chani i Fremenami. Jednocześnie wkracza na wojenną ścieżkę, pałając żądzą zemsty na spiskowcach, którzy doprowadzili do upadku jego rodziny. Stając przed wyborem między miłością życia a losem znanego wszechświata, Paul pragnie zapobiec tragicznej przyszłości, którą tylko on potrafi przewidzieć.

    W ten oto sposób przywitaliśmy długo wyczekiwaną wiosnę. Po pełnym wrażeń dniu wszyscy zadowoleni wróciliśmy do domów.

  • Stypendium Wójta Gminy Grodzisko Dolne

    Gratulujemy uczniom naszej szkoły, którzy otrzymali stypendium Wójta Gminy Grodzisko Dolne za osiągnięcia w I półroczu roku szkolnego 2023/2024. Pamiątkowy dyplom to potwierdzenie i pamiątka sukcesów naukowych, artystycznych i sportowych.  

    Uczniowie, którzy otrzymali stypendium:

    Aleksandra Zygmunt

    Wiktoria Wnęk

    Maja Groch

    Zofia Kochman

    Hanna Rynasiewicz

    Maja Kulpa

    Zuzanna Piątek

    Oliwia Ryfa

    Emilia Potaczała

    Kamila Kiełbicka

    Julia Moszkowicz

    Zyta Ślanda

    Kornelia Deput

    Julia Rachfał

    Anna Papak

    Katarzyna Baj

    Wiktoria Śmiałek

    Lena Czerwonka

    Michał Świąder

    Bartosz Wnęk

    Gabriel Sołek

    Krzysztof Wnęk

    Amelia Nowak

    Wiktoria Czapla

    Wiktoria Sołek

     

  • Nasza międzyszkolna przygoda trwa

    Znowu daliśmy się porwać naszym przyjaciołom ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Leżajsku.  Łączy nas wspólny patron szkoły, święty Jan Paweł II, a także pragnienie budowania mostów pomiędzy różnymi instytucjami edukacyjnymi, które wyznają te same wartości.

    Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Leżajsku zaprosił nas do siebie już kolejny raz, z czego bardzo się ucieszyliśmy. Każde spotkanie jest nie tylko źródłem nauki o świecie. To czas pełen wzruszeń i sympatycznych gestów. Tak było też tym razem. Na początku Grupa Teatralna „Improwizacja” z naszej szkoły zagrała „Królową Śniegu” w Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku. Wydaje się, że właśnie dla nas z tej okazji w nocy spadł śnieg. W zimowej scenerii młodzi aktorzy zaprezentowali walkę dobra ze złem. Oczywiście miłość i wytrwałość głównej bohaterki pokonują wszelkie trudności. Dobro roztapia lód serca, tak jak nasze spotkanie stopiło śnieg na zewnątrz. Pożegnaliśmy zło i zimę, a wychodząc z budynku, w wyobraźni już widzieliśmy wiosenne słońce.

    Kolejnym punktem programu była wspólna podróż przez historię, kulturę i dziedzictwo religijne, czyli zwiedzanie Muzeum Prowincji OO. Bernardynów w Leżajsku. W 15 salach ekspozycyjnych mieliśmy możliwość zobaczyć 1500 eksponatów z działów: malarstwo religijne oraz portrety sarmackie, rzeźba religijna, skarbiec, lapidaria, misjonaria, szaty liturgiczne. Podziwialiśmy przepiękne manuskrypty z iluminacjami oraz bezcenne starodruki z klasztornej biblioteki. Znaleźliśmy też odniesienia do papieża Polaka w postaci fotografii, dokumentów czy pamiątek związanych z wizytami papieskimi w różnych częściach kraju. Pobyt w takim miejscu był inspirującym doświadczeniem duchowym, edukacyjnym i kulturowym.

    Bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas i fantastyczne przyjęcie. Cieszymy się, że nasz spektakl został ciepło odebrany przez widzów, czego wyrazem są słowa podziwu, uznania i radość uczniów leżajskiej szkoły. Na koniec przytoczę słowa, które otrzymałam po spotkaniu. Są one trafnym podsumowaniem naszych działań: „Poprzez teatr i sztukę, wspólne zwiedzanie mieliśmy piękną lekcję tolerancji i szacunku. Miło robić coś razem”.

     

                                                                                                  Monika Fila

  • Rekolekcje szkolne

    Pierwszy dzień rekolekcji szkolnych

    W dniu dzisiejszym rozpoczęły się rekolekcje szkolne. Ćwiczenia rekolekcyjne prowadzi
    ks. Paweł Franus. Nauka rekolekcyjna odbywa się w dwóch grupach. Dzieci młodsze po wspólnym śpiewie poznały Pana Boga w tajemnicy Miłosiernego Ojca zaś w dalszej kolejności, po przybyciu starszej grupy, odbyła się Adoracja Najświętszego Sakramentu
    i zawierzenie całej społeczności szkolnej Panu Jezusowi. Starsza grupa odbyła swoją naukę rekolekcyjna w oparciu o treści filmu: "Bezcenny dar". Całość zakończyła wspólną modlitwa i błogosławieństwo. 

    Drugi dzień rekolekcji szkolnych

    W drugi dzień rekolekcji klasy od 5 do 8 rozpoczęły spotkanie formacyjne od porannej modlitwy, a następnie uczestniczyły w konferencji na temat modlitwy, jaj rodzajów oraz postaw podczas modlitwy. Później uczniowie wzięli udział w Drodze Krzyżowej. Po nabożeństwie do naszej świątyni przybyły dzieci z klas od 1 do 3. Wszyscy uczniowie wspólnie uczestniczyli we Mszy Świętej. Podczas wygłoszonej homilii poznały postać Carla Acutisa i cuda eucharystyczne. Po zakończonej Mszy Świętej uczniowie starszych klas opuścili naszą świątynie, zaś młodsza grupa odprawiła Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Dziękujemy ks. Rekolekcjoniście za przybliżenia naszym uczniom Pana Boga i ukazywanie Jego Milosierdzia. Niech Dobry Pan Bóg wynagrodzi za wszelki trud i poświęcony czas. Zaś dyrekcji i gronu pedagogicznemu dziękujemy za umożliwienie przeprowadzenia rekolekcji szkolnych oraz opiekę nad dziećmi.

  • Szkolny Dzień Kobiet

    8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet – na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza. Co roku z okazji tego sympatycznego marcowego święta w naszej szkole pojawiają się kwiaty, życzenia i drobne upominki dla małych i tych większych kobiet.  W ten wyjątkowy dzień zostały one powitane kwiatami oraz drobnymi upominkami. W klasach i na szkolnych korytarzach było czuć wyjątkową atmosferę. 

    Uczennice włączyły się do akcji Samorządu Uczniowskiego pod hasłem „Z koroną będziesz pod ochroną”. W tym dniu na szkolnych korytarzach można było spotkać prawdziwe księżniczki i królowe. Uczennice, które przyszły do szkoły w koronie, mogły poczuć się wyróżnione, a dodatkowo otrzymały immunitet - dzień bez pytania.

  • Poetycki kolaż

    Uczniowie zazwyczaj nie lubią lekcji poświęconych interpretacji wierszy. Najczęściej twierdzą, że nie rozumieją jego treści. A to „nie wiem” jest fantastyczne, bo można spróbować odczytać wiersz przez pryzmat swoich uczuć i doświadczeń. Wiedza pojawi się później, jako summa głosów w dyskusji.

    Od takiego „nie wiem” uczniowie klasy 8 rozpoczęli pracę z wierszem Tadeusza Różewicza pt. „Słowa”. Zadanie polegało na wykonaniu kolażu zawierającego interpretację utworu. Wielokrotne przeczytanie utworu,  dyskusje w grupach i poszukanie pomysłu na swoją pracę – to był początek i przełamanie blokady.  Na kartce miał się znaleźć cały utwór T. Różewicza oraz komentarz słowno-graficzny. Z poszczególnymi częściami tekstu miały korespondować wyjaśnienia wzbogacone ilustracjami, tytułami artykułów czy pojedynczymi słowami znalezionymi w przyniesionych gazetach i czasopismach. Efekty były zadziwiające. Na koniec każda grupa przedstawiała własną interpretację utworu, podpierając się wykonanym kolażem.   

    Gratuluję uczniom kreatywnego przedstawienia sensu czytanego tekstu.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               Monika Fila

  • Świat bajek ukryty w seansie filmowym

    Uczniowie klasy Va i VI pod opieką nauczycieli: pani Agnieszki Kulpy, pani Małgorzaty Smędry  i pani Anny Słotwińskiej- Krupy pojechali do Rzeszowa,  by w kinie ,,Multikino” obejrzeć projekcję filmu ,,Akademia Pana Kleksa”. Gdy wszyscy zajęliśmy swoje miejsca w sali kinowej, zaczęła się magia. Efekty specjalne, kolorowa scenografia i urokliwa muzyka tworzyły niezapomnianą atmosferę.

    Film przedstawia historię pozornie zwykłej dziewczynki – Ady Niezgódki – która trafia do tytułowej Akademii, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności. Przy pomocy wybitnego i szalonego pedagoga profesora Ambrożego Kleksa rozwija swoje niesamowite umiejętności, a także wpada na ślad, który pomoże jej rozwikłać największą rodzinną tajemnicę. W trakcie seansu  byliśmy pełni zachwytu.

    Wycieczka miała na celu kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej oraz rozwijanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Była to również doskonała okazja do integracji uczniów i wzmocnienia  więzi koleżeńskich.  

  • Plastyczna interpretacja Biblii naszej uczennicy wśród wyróżnionych prac

    Niezwykłe spotkanie ze sztuką odbyło się 9 marca podczas finałowej gali XXIV edycji Wojewódzkiego Konkursu „Sacrum w literaturze i sztuce”, podczas której naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Julia Rachfał w kategorii plastycznej i Lena Czerwonka w kategorii recytacji. Julia namalowała pracę zainspirowaną fragmentem Biblii z Księgi Rodzaju opowiadającym historię arki Noego. Za swoją interpretację plastyczną została doceniona, otrzymując wyróżnienie. Natomiast Lena miała możliwość pochwalić się swoimi umiejętnościami deklamacyjnymi, występując w gronie najlepszych recytatorów wyłonionych podczas eliminacji rejonowych.

    Dzień bogaty w różne wydarzenie duchowe był dla dziewczyn źródłem niezapomnianych przeżyć i doznań.

    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
     

  • Średniowieczne zamki w klasach piątych

     Na pewno każdy uczeń biorąc udział w wycieczkach szkolnych czy wyjazdach rodzinnych zwiedził chociaż raz budowle o nazwie „zamek”. Jedne nadal są okazałe, piękne i doskonale zachowane, inne to już tylko ruiny. Ale każdy z nich zachwyca wyjątkowością, skłania do wielu pytań i daje inspirację do różnych działań.

    Zainspirowani znanymi sobie zamkami uczniowie klas 5 naszej szkoły przygotowali na lekcjach historii makiety zamków w ramach realizacji lekcji „Na rycerskim zamku”.

    Powstały zamki duże i mniejsze, bogato zdobione i o bardziej surowej wymowie, zamieszkałe lub już opustoszałe. Każdy zamek stworzony przez naszych uczniów posiadał swoją historię, którą uczniowie opracowali na podstawie wiedzy  o średniowieczu zdobytej na lekcjach historii.

     Połączenie kreatywności plastycznej  z wiedzą historyczną  stworzyło wspaniałe prace,  które  pokazały, że nasi uczniowie lubią łączyć naukę z zabawą i wychodzi im to znakomicie.

    Wytwory piątoklasistów można podziwiać w pracowni historycznej naszej szkoły.

  • Dzień Dinozaura w młodszej grupie przedszkolnej

    𝙳𝚒𝚗𝚘, 𝚍𝚒𝚗𝚘, 𝚍𝚒𝚗𝚘𝚣𝚊𝚞𝚛𝚢!

    𝙺𝚝𝚘𝚜́ 𝚙𝚘𝚠𝚒𝚎𝚍𝚣𝚒𝚊ł, 𝚣̇𝚎 𝚠𝚢𝚖𝚊𝚛ł𝚢?! 

    𝙰 𝚓𝚊 𝚗𝚊 𝚝𝚘 𝚖𝚞 𝚘𝚍𝚙𝚘𝚠𝚒𝚎𝚖

    𝚘𝚗𝚎 𝚣̇𝚢𝚓𝚊̨ 𝚠 𝚖𝚘𝚓𝚎𝚓 𝚐ł𝚘𝚠𝚒𝚎 !

    W tym tygodniu przedszkolaki świętowały Dzień Dinozaura. Z tej okazji odbyły niezwykłą podróż do świata prehistorycznych gadów.  Przedszkolaki zgłębiły wiedzę na temat życia dinozaurów. Brały udział w zabawach ruchowo- naśladowczych. Dowiedziały się, jak wyglądały dinozaury, jak wyginęły, czym się żywiły i kim jest paleontolog. Rozwijały koordynację wzrokowo-ruchową, dopasowując dinozaury do odpowiednich szkieletów. Przedszkolaki przeprowadziły eksperyment pt.: „Wulkan", który bardzo im się podobał. Wcieliły się w rolę paleontologa i za pomocą pędzelków poszukiwały ukrytych w piasku pozostałości dinozaurów oraz  muszli. 

     

     

  • Plan rekolekcji szkolnych

  • Kolejny sukces naszej uczennicy w konkursie recytatorskim

    Uczennice naszej szkoły wzięły udział w XXIV Konkursie Wojewódzkim „SACRUM W LITERATURZE I SZTUCE” dla klas VI – VIII organizowanym przez Szkołę Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu oraz Centrum Kulturalne w Przemyślu. Dzisiaj w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbył się etap rejonowy w kategorii recytacji i poezji śpiewanej obejmujący swoim zasięgiem aż 9 powiatów.  Lena Czerwonka z klasy VI została laureatką w kategorii recytacji i otrzymała nominację do wojewódzkich wystąpień finałowych.

    Sacrum odnosi się do tekstów uznanych przez religie za święte i objawione. Nasze recytatorki, Lena Czerwonka i Natalia Kłosowska, to prawdziwe pasjonatki słowa mówionego, dlatego świetnie poradziły sobie z tekstami pozwalającymi być bliżej ludzi i Boga. Komisja konkursowa podkreśliła mistrzowskie wykonanie przez Lenę bardzo trudnego interpretacyjnie wiersza ks. Jana Twardowskiego „Ty, który mnie kochasz takim, jakim jestem”. Natomiast Julia Kinach bardzo ładnie śpiewała o Bogu i rywalizowała w kategorii poezji śpiewanej.

    Motywy sacrum i profanum są wszechobecne w tekstach poetyckich. Pozwalają one zrozumieć najprostsze prawdy o sobie i świecie. Dzisiejszy konkurs poprzez swoja tematykę i sugestywne wykonania uczestników przenikał słuchaczy i poruszał umysły i serca.

    Gratulacje dla naszych uczennic za godne reprezentowanie szkoły, a szczególnie laureatki, która w sobotę zaprezentuje się podczas finału w Jarosławiu. Życzymy powodzenia!

  • Konkurs Biblijny

    W dniu 5 marca bieżącego roku odbył się w naszej szkole II etap Konkursu Biblijnego dla uczniów szkół podstawowych (do siódmej klasy włącznie) pod hasłem „UCZESTNICZĘ WE WSPÓLNOCIE KOŚCIOŁA” na podstawie wybranych fragmentów Ewangelii Synoptycznych. Test rozwiązywało  36 uczniów, którzy przyjechali z 13 szkół dekanatu żołyńskiego. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy VI: Katarzyna Baj, Lena Czerwonka i Joanna Kulińska. Chociaż dziewczyny nie zajęły pierwszych miejsc, to jednak wykazały się ogromem wiedzy. Dziękujemy za godnie reprezentowanie naszej szkoły. Wszystkim uczestnikom oraz osobom zaangażowanym w przeprowadzenie konkursu wyrażamy naszą serdeczną wdzięczność, zaś zwycięzcom życzymy sukcesów na etapie finałowym.

  • Olimpiada Wiedzy o Wielkich Polakach

    W Zespole Szkól Licealnych w Leżajsku odbyła się Olimpiada Wiedzy o Wielkich Polakach - Sługach Bożych: Rodzinie Umów. Był to II etap, w którym udział wzięło 80 osób, zaś naszą szkołę reprezentowały: Maja Majkut i Dobrawa Tarasewicz. Choć uczennice te nie zakwalifikowały się do etapu finałowego, to jednak godnie reprezentowały naszą szkołę, czego dowodem jest fakt zajęcie 8 miejsca przez Dobrawę i 12 przez Maję. Cieszymy się tak dobrym wynikiem, a zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów.

  • Międzyszkolny Konkurs „Techniczni i Matematyczni”

    9 lutego w Zespole Szkół Technicznych w Leżajsku odbyło się uroczyste podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu "Techniczni i Matematyczni". Do I etapu przystąpiło 144 uczniów z 24 szkół z Leżajska i okolic. Do II etapu zakwalifikowało się 46 uczniów z 19 szkół. Naszą szkołę godnie reprezentował Gabriel Sołek z klasy 7a. Należą się mu gratulacje, bo rywalizował z ósmoklasistami. Życzymy mu sukcesów w następnym roku.

  • "Gang Mocniaków" zawitał do klasy II

    Wielu rodziców zmaga się z jedzeniem ciągle tego samego przez ich dzieci. Mierzą się oni z tym, że ich pociechy najchętniej jadłyby głównie to co słodkie, a niekoniecznie to co zdrowe i odżywcze. Dlatego z pomocą nadciąga Gang Mocniaków! Jego bohaterowie reprezentują produkty z 5 kategorii żywieniowych, które powinny być elementem zrównoważonej diety każdego z nas: warzywa i owoce, produkty zbożowe, produkty będące źródłem białka, dobre tłuszcze i produkty zapewniające odpowiednie nawodnienie. Zadaniem Mocniaków jest zachęcenie dzieci do podejmowania bardziej świadomych decyzji w codziennych wyborach żywieniowych. Bohaterowie poprzez zabawę edukują dzieci na temat roli poszczególnych produktów oraz podkreślają, że w odpowiednio zbilansowanej diecie jest miejsce na różne produkty, składniki i potrawy. Klasa 2 naszej szkoły dołączyła do programu edukacyjnego „Szkolne przygody Gangu Mocniaków” i otrzymała od sieci sklepów Biedronka maskotki Mocniaków oraz albumiki dla każdego dziecka i naklejki motywacyjne, które otrzymują Ci uczniowie, którzy przynoszą do szkoły zdrowe drugie śniadanie. W ramach programu dzieci wykonują też zajęcia praktyczne. Nauczyły się już wykonywać pyszne i piękne kanapki oraz zaproponowały wykonanie w grupach swoich ulubionych zdrowych owocowych deserów.

    Dzięki ubraniu wiedzy w formę zabawy, edukacja żywieniowa i nauka dobrych nawyków z pewnością mają szansę stać się bardziej skuteczne.

  • 1 marca - Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

    Kim są „Żołnierze Wyklęci”? Wyklęci czy Niezłomni? Dlaczego tak ich nazywano? Kto do nich należał?

    Jaką działalność prowadzili?  Co się z nimi stało?

    Na te i podobne pytania poznawali odpowiedź uczniowie klasy ósmej naszej szkoły podczas lekcji historii  w przeddzień rocznicy obchodów Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

    Uczniowie dowiedzieli się, że „Żołnierze Wyklęci” tworzyli podziemie niepodległościowe, które w latach 1944- 1963 stawiało czynny opór władzy komunistycznej na terenie Polski. Uznani przez władze za zdrajców, nazywani  reakcyjnym podziemiem, tak naprawdę byli bohaterami, Niezłomnymi Żołnierzami,  których nieugięta postawa zasługuje na pamięć i szacunek. Większość z nich zginęła na posterunku, broniąc wolności i dobrego imienia Polski.

    Nasi ósmoklasiści godnie uczcili i ich pamięć. Przygotowali biogramy sylwetek najbardziej znanych Żołnierzy Wyklętych oraz symbole narodowe Polski i walki zbrojnej. Z uwagą i skupieniem wysłuchali informacji na temat działalności polskiego podziemia  antykomunistycznego w  okresie powojennym. Dowiedzieli się, że jednym z żołnierzy wyklętych, członkiem  Armii Krajowej i obrońcą Polski w 1939 roku był działający na Rzeszowszczyźnie płk Łukasz Ciepliński. To właśnie  data jego śmierci oraz sześciu jego współpracowników  (1 marca 1951r.) zamordowanych strzałem w tył głowy w warszawskim więzieniu na Mokotowie stała się dniem obchodów pamięci wszystkich walczących o niepodległość i niezawisłość naszego kraju. Obecnie jego imieniem nazwana jest jedna z głównych ulic Rzeszowa, przy której znajduje się również Pomnik Żołnierzy Wyklętych. Po wysłuchaniu jego historii uczniowie uznali, że podczas wyjazdu do Rzeszowa na pewno odwiedzą to miejsce i pochylą się nad sylwetkami bohaterów. Taka postawa najlepiej świadczy o współczesnym patriotyzmie naszych uczniów.                        

    Teresa Majkut

  • "Podaj dalej dobro"

    Klasa III wzięła udział w projekcje ogólnopolskim "Podaj dalej dobro" zorganizowanym przez Akademię Młodego Nauczyciela.  Projekt miał na celu rozwijanie inteligencji emocjonalnej u dzieci, rozwijanie empatii i uwrażliwienie na potrzeby innych ludzi, integrację ze środowiskiem lokalnym i społecznym oraz integrowanie grupy klasowej. Dzieci wraz z panią Barbarą Rynasiewicz, panią Anną Słotwińską- Krupa i panią Karoliną Kosior wybrały się na spacer, w trakcie którego rozdawały serduszka, bileciki z życzeniami i miłym słowem. Odwiedzili również panią dyrektor oraz panią pracującą w sekretariacie szkoły, życząc im miłego dnia, dużo uśmiechu i radości. Udział w projekcie pozwolił dzieciom na dostrzeżenie drugiego człowieka, nawiązanie nowych kontaktów międzyludzkich - przełamanie trudności w ich nawiązaniu, a przede wszystkim ukazał jak niewiele trzeba, aby sprawić drugiemu człowiekowi radość, aby na jego twarzy zagościł uśmiech. 

    Koordynatorzy projektu w szkole: Anna Słotwińska- Krupa

    Barbara Rynasiewicz

  • Wiosenny kiermasz książki

    Drogi Czytelniku! Biblioteka szkolna zaprasza na wiosenny kiermasz książek. Na pewno znajdziesz coś dla siebie! Są lektury szkolne, słowniki, beletrystyka i książki popularnonaukowe, kolorowanki i wyklejanki. Wszystko w atrakcyjnych cenach! Zapraszamy!

  • Konkurs Inscenizacje ph. "Zima"

    23 lutego odbył się w naszej placówce Szkolny Konkurs Inscenizacje ph. „ Zima”, który był skierowany do uczniów klasy pierwszej i drugiej. Zadaniem jego uczestników było zaprezentowanie dowolnego utworu literackiego, tematycznie związanego z zimą, wprowadzając właściwy ruch i gest sceniczny, a także wykorzystując odpowiednie rekwizyty.

    Pomimo, że w tym roku zima nie pokazała swojego prawdziwego oblicza, a śnieżnych i mroźnych  dni było niewiele, to za sprawą naszych małych artystów mogliśmy się przenieść w świat pięknej i srogiej pory roku. Występy dzieci były na wysokim poziomie, dlatego jury postanowiło nagrodzić każde z nich,  przyznając odpowiednie miejsca i wyróżnienia:

    I miejsce – Hanna Kulpa / kl.1/, Nikodem Nicpoń / kl.1/

    II miejsce – Lena Wnęk / kl.2/, Maja Kołcz / kl.2/

    III miejsce – Małgorzata Zalepa / kl.2/, Michalina Salwach / kl.2/, Karolina Pelc / kl.1/

    Wyróżnienia: Martyna Jarzyńska / kl.2/, Emilia Bielecka / kl.1/, Martyna Surmacz / kl.1/

    Serdecznie gratulujemy i zapraszamy naszych milusińskich do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Grodzisku Dolnym.
    Grodzisko Dolne 150
    37-306 Grodzisko Dolne
    woj. podkarpackie
  • 017 2436001

Galeria zdjęć