Nawigacja

 • 17.03.2015

  Pytania do konkursu o Janie Pawle II edycja 2015r.

 • Święto Mamy!

  W dniu 26.bm. na hali sportowej w Grodzisku Dolnym odbyła sie uroczysta akademia z okazji Dnia Matki. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli mgr Bożeny Krajewskiej, mgr Agnieszki Krauz, mgr Lucyny Sienkiewicz , mgr Elżbiety Matuli i mgr Alicji Dubiel przygotowali i przestawili ciekawy i atrakcyjny program, który zebrał rzęsiste brawa. Zdjęcia w albumie fotograficznym.

 • Powiatowy finał "kopanej"

  25 maja br. na stadionie Poginii w Leżajsku odbył się finał powiatowy Gimnazjady w piłce nożnej. W turnieju wzięły udział cztery gimnazja: Leżajsk, Łętownia, Stare Miasto i Grodzisko Dolne. Nasi piłkarze w pierwszym meczu zmierzyli się ze Starym Miastem, gdzie po wyrównanej grze ulegli rywalowi  1  : 2. Bramkę dla naszych barw zdobył Marcin Szpila. W meczu o III miejsce nasi zremisowali  1 :1 (bramka Łukasz Grzywna).  W decydujących seriach rzutów karnych nasi piłkarze wygrali 6 : 5. Bramki zdobyli : Mateusz Majkut, Antoni Sołek, Mateusz Kuras, Patryk Tkaczyk, Łukasz Grzywna i Marcin Matuszek. 26.bm. na Orliku w Grodzisku Górnym odbył się turniej powiatowy Gimnazjady w piłce nożnej dziewcząt w, którynm zmierzyły się dwa zespoły z Grodziska. Tym razem triumfowało Grodzisko Górne w stosunku 3:2( bramki dla Grodziska Dolnego zdobyła Gabriela Kojder) .  Gratulujemy!

 • Baw się z nami !!!

   

        „Baw się z nami ” to nazwa konkursu zabaw sprawnościowych dla uczniów klas  I - III szkół podstawowych organizowanych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej  przez Podkarpacki Wojewódzki Szkolny  Związek Sportowy. Konkurs obejmuje 7 zabaw a mianowicie: a)”sztafeta”  b)”dodawanie skoków” c) „zmiana piłek” d) „bieg w workach” e) „rzuty do żywego kosza” f) „bieg z szarfami”  g) strzały na bramkę”. Każda drużyna liczy 8 zawodników  (4 dziewczynki i 4 chłopców). Suma punktów uzyskana przez drużynę ze wszystkich konkurencji decyduje o końcowej   kolejności  w konkursie.  18 maja br. na kompleksie sportowym "Orlik" w Grodzisku Dolnym odbył się gminny konkurs „Baw się z nami” . W turnieju wystartowały  wszystkie szkoły z terenu gminy Grodzisko Dolne. Uczestnikom sportowej rywalizacji dopisywała znakomita aura, doping zgromadzonej widowni i idealnie przygotowane warunki do  przeprowadzenia konkursu. Po emocjonującej rywalizacji zwyciężyła drużyna SP Wólka Grodziska 35 pkt (opiekun- Paweł Matuszek)  przed SP Grodzisko Górne  33 pkt. (opiekun- Maria Bosak),  SP Chodaczów 25 pkt. (opiekun -Urszula Przeszło), SP Opaleniska 24 pkt. (opiekun- Wojciech Pelic), SP Grodzisko Dolne 22 pkt. (opiekun- Teresa Stępnik) i SP Laszczyny 14 pkt. (opiekun-Anna Mroczka).Zespoły nagrodzone zostały dyplomami , które wręczyła mgr Halina Gdańska. Zwycięska drużyna będzie reprezentowała gminę na konkursie powiatowym.

        Dwa dni później  tj. 20 maja br. również na „Orliku” w Grodzisku Dolnym odbył się wspomniany wyżej finał powiatowy z udziałem trzech szkół :SP Wierzawice(opiekun Anna Brzoza), SP Kuryłówka (opiekun-Joanna Ćwikła) i SP Wólka Grodziska(opiekun Paweł Matuszek). Tym razem uczniowie z Wólki Grodziskiej ( 15 pkt) spisali się trochę gorzej i musieli uznać wyższość SP Wierzawice (18 pkt). Ostatnie miejsce zajęła drużyna z Kuryłówki( 9 pkt). Drużyna  z Wólki Grodziskiej wystąpiła w składzie: Joanna Karakuła, Kinga Makosiej, Julia Grzywna, Aleksandra Kuczek, Arkadiusz Janusz, Seweryn Babiarz, Maksymilian Misztal, Adrian Makosiej, Zuzanna Żak i Kamila Wróbel. Do zawodów szczebla rejonowego awansował zespół z Wierzawic.  Zdjęcia w albumie fotograficznym.

 • Gminna potyczka!

  19 bm. na stadionie Grodziszczanki rozegrano eliminacje piłkarskie chłopców do powiatowej Gimnazjady w Leżajsku (25.05). Nasi piłkarze pokonali odwiecznego rywala po zaciętym meczu w stosunku 3 : 1. Bramki dla naszej drużyny zdobyli :Łukasz Grzywna,Marcin Szpila i Mateusz Majkut. Drużyna wystąpiła w składzie. Tomasz Gajda bramka,w polu-Piotr Grabowiec,Łukasz Burszta,Bartosz Marciniec,Marcel Sołek, Dariusz Grabowiec, Łukasz Grzywna,Patryk Tkaczyk,Mateusz Majkut,Marcin Szpila, Mateusz Kuras ,Waldemar Pytel, Antoni Sołek i Marcin Matuszek.Gratulujemy !

 • Grodziszczanki piąte w Kinder+Sport!

  Andżelika Mazur i Barbara Grabowiec zajęły piąte miejsce w finale wojewódzkim mistrzostw Podkarpacia w turnieju Kinder+Sport w "dwójkach". Zawody odbyły się 17 maja br. w Przemyślu. W Grupie D nasze siatkarki po porażce z Tarnobrzegiem I i zwycięstwach z Karpatami Krosno i Stalową Wolą II minimalnie uległy Przemyślowi I , który wawalczył mistrzostwo Podkarpacia. Ostatecznie nasze dziewczęta zostały sklasyfikowane zostały na miejscu piątym. Gratulujemy!

 • Powiatowe zmagania lekkoatletów !!!

  14 maja br. na stadionie lekkoatletycznym w Kuryłowce zmagali się młodzi lekkoaatleci w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w trójboju i czwórboju lekkoatletycznym. Nasi młodzi lekkoatleci spisali się nieżle. W trójboju dziewcząt nasza drużyna zajęła drugie miejsce z wynikiem 479 pkt za SP Łętownia 488 pkt. , zaś chłopcy uplasowali się na  trzecim miejscu. W czwórboju lekkoatletycznym znakomicie wypadły dziewczęta zajmując pierwsze miejsce z awansem do finałow wojewódzkich. Chłopcy zaqjęli czwarte miejsce. Gratulujemy i trzymamy kciuki za nasze dziewczęta ,które wystąpią w finale wojewódzkim!

 • Znakomity występ gimnazjalistów!

  12 maja br. na stadionie lekkoatletycznym w Kuryłówce znakomicie spisali się lekkoatleci z naszego  gimnazjum. Chłopcy zwycięzyli w powiatowej lidze lekkoatletycznej bardzo dobrym wynikiem 1135 pkt. pokonując gimnazja z Kuryłówki, Nowej Sarzyny, Łętowni  i Grodziska Górnego. Indywidualnie najlepsze rezultaty uzyskali: Piotr Grabowiec , Łukasz Grzywna, Patryk Tkaczyk, Arek Czop, Marcin Czerwonka, Mateusz Kula, Marcin Szpila. Nasze dziewczęta zajęły czwarte miejsce. Gratulujemy awansu i liczymy na niezły występ w finale wojewódzkim już 27 bm.!

 • Rewelacyjny występ naszych lekkoatletów!

  11 maja bm. nasi najmłodsi lekkoatleci wystąpili w zmaganiach lekkoatletycznych  na boisku w Wólce Grodziskiej. Nasze drużyny  dziewcząt i chłopców w zmaganiach w trójboju i czwórboju lekkoatletycznym zdecydowanie  zwyciężyli uzyskując awans do zawodów powiatowych. Zanimi uplasowały sie szkoły z Grodziska Górnego, Wólki Grodziskiej i Opalenisk. Gratulujemy! 

 • Victoria Wiktorii i Brygidy

  Dn. 28 kwietnia br. w KP PSP w Leżajsku odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarowej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Nasze uczennice reprezentujące Gminę Grodzisko Dolne: Wiktoria Czerwonka, Katarzyna Grzywna, Brygida Szałapska i Anna Rydzik zakwalifikowały się do finału zajmując w kategorii szkół gimnazjalnych: Wiktoria Czerwonka - I miejsce, Kasia Grzywna - III miejsce. W kategorii szkłół podstawowych Brygida Szłapska: I miejsce, a Ania Rydzik II miejsce. Tak więc nasze uczennice: Wiktoria Czerwonka i Brygida Szałapska (w swoich kategoriach) będą reprezentowały powiat leżajski na etapie wojewódzkim turnieju.

  To pierwszy, w historii naszej szkoły, tak duży sukces w tym turnieju. Życzymy dalszych sukcesów....

   

 • Majowe Święto !!!

  30 kwietnia br. na hali sportowej odbyła się uroczysta akademia z okazji 224 rocznicy Konstytucji 3-go Maja, Święta Flagi i Święta Najświętszej Maryji Królowej Polski. Uczniowie pok kierunkiem nauczycieli mgr Marii Majkut, mgr Renaty Kuli, mgr Barbary Rynasiewicz i  mgr Alicji Dubiel przedstawawili ciekawy artystyczny program, za co zostali nagrodzeni licznymi brawami.Zdjęcia w albumie fotograficznym.

 • Gminne eliminacje OTBwRD w naszej szkole

  27 kwietnia 2015 r. w naszej szkole odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Tutnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjalnych, w których wzięły udział reprezentacje wszystkich szkół z terenu gminy. Drużyna w składzie: Wojciech Kulpa, Tomasz Kozak, Kamil Usowski reprezentująca nasze gimnazjum zajęła I miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych, a drużyna w składzie: Martyna Chamik, Klaudia Trojnar, Piotr Tołpa, Dominik Mazurek zajęła III miejsce w kategorii szkół podstawowych. Drużyna gimnazjum zakwalifikowała się do eliminacji powiatowych. Życzymy dalszych sukcesów...

   

 • Laura i Bartek w finale wojewódzkim w pływaniu!!!

  Laura i Bartek Marciniec zakwalifikowali się do finału wojewódzkiego w pływaniu  stylem grzbietowym. Bartek zakwalifikował się do finału Gimnazjady w pływaniu stylem grzbietowym z trzecim czasem (!) , natomiast Laura do finału Igrzysk Młodziezy Szkolnej również grzbietu z ósmym czasem. Trzymamy kciuki za występ naszej pary w finałowych wyścigach !

 • OTWP - "Młodzież Zapobiega Pożarom"

  20.04.2015

   

   Gminne eliminacje OTWP - "Młodzież Zapobiega Pożarom"

  Naszą szkołę reprezentowały uczennice w dwóch kategoriach:

  - grupa I (szkoły podstawowe),

  - grupa II (gimnazja)

  Wszystkie uczestniczki turnieju (naszej szkoły) zakwalifikowały się do eliminacji powiatowych zajmując miejsca:

  - grupa I:

       I - Anna Rydzik kl. 6a,

       II - Aneta Bęben kl. 6a

       III - Brygida Szałapska kl. 6b

  - grupa II:

       II - Wiktoria Czerwonka kl.3a,

       III - Katarzyna Grzywna 3b.

  W turnieju uczestniczyły drużyny szkół z Grodziska Dolnego, Grodziska Górnego i Wólki Grodziskiej.

  Do eliminacji powiatowych kwalifikuje się trzech najlepszych uczniów z każdej grupy.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

   

 • Egzaminy gimnazjalne 2015 !

  W dniach 21-23 kwietnia br. uczniowie klas trzecich gimnazjum przystąpili do egzaminów gimnazjalnych. W pierwszym dniu tj. 21.04. zdają egzamin z hitorii i Wos-u potem z języka polskiego. W drugim dniu z przedmiotów przyrodniczych i matematyki,zaś w ostatnim dniu z części językowej. Wszyscy życzymy powodzenia na egzaminach. Zdjęcia z ostatnich chwil przed egzaminem w albumie fotograficznym.

 • Sportowe sukcesy naszych uczniów !!!

  W ostatnim  poświątecznym okresie nasi uczniowie zanotowali szereg sukcesów. W finale wojewódzkim turnieju "Zpodwórka na stadion" o Puchar Tymbarku ,który odbył się w Stalowej Woli 14 i 15 bm. dziewczęta  w kategorii U-8 zajęły doskonałe trzecie miejsce, w kategorii U-12 także nasze dziewczęta w rywalizacji z o rok starszymi rywalkami zostały sklasyfikowane na miejscu 5-8. W turnieju barażowym o wejście do finału wojewódzkiego w piłce ręcznej Gimnazjady  rozegranym na naszej hali sportowej  15 bm.nasze dziewczęta minimalnie uległy rywalkom ,bo do awanswu zabrakło tylko jednej bramki. Ostatecznie zostaną sklasyfikowane na miejscu piątym. 16 kwietnia na basenie w Leżajsku w półfinale wojewódzkim Bartek Marciniec płynąc na dystansie 50 metrów grzbietem zajął  II miejsce,  bijąc rekord życiowy 32,45 sekundy  i awansował do finału wojewódzkiego. Młodsza siostra Bartka Laura w półfinale wojewódzkim ,który odbył się 20 bm. w Nowej Sarzynie na 50 metrów grzbietem była trzecia z czasem 39,05 . W sobotę 18 kwietnia br. na turnieju kwalifikacyjnym o Puchar Kinder+Sport w minisiatkówce nasza drużyna w składzie Andżelika Mazur i Barbara Grabowiec zajęły II miejsce i awansowały do etapu wojewodzkiego. Gratulujemy naszym sportowcom!!!

 • Przerwa wielkanocna w nauce!

  01.04.2015

  W tym roku szkolnym przerwa  w nauce z okazji Świąt Wielkanocnych potrwa od 2 do 7 kwietnia br. 

 • Sprawdzian 2015!

  01.04.2015

  Dziś uczniowie klas VI piszą sprawdzian wiadomości i umiejętności. W tym roku po  raz pierwszy sprawdzian odbywa sie w nowej formule i składa się z dwóch części : część pierwsza obejmuje informacje z języka polskiego,matematyki i przyrody , natomiast część druga dotyczy języka obcego.  Sprawdzian z części pierwszej rozpoczyna się o godzinie 9- tej zaś z drugiej o godzinie 1145. Wszystkim naszym szóstoklasistom życzymy przysłowiowego połamania piór. Zdjęcia w albumie fotograficznym !

 • Pierwszy Dzień Wiosny 2015 !

  20 marca br. społeczność naszej szkoły przywitała pierwszy dzień wiosny  orginalnymi strojami! Na czwartej godzinie lekcyjnej na hali sportowej odbył się tradycyjnie przemarsz przebierańców i okazyjne  krótkie przedstawienia . Nallepiej przebrani uczniowie i klasy zostali nagrodzeni słodkimi prezentami . Zdjęcia w albumie fotograficznym !!!

 • Mali piekarze!!!

  18 marca br. uczniowie klas szóstych  z naszej szkoły gościli  w piekarni Gminnej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska" w Żołyni. Nasi młodzi piekarze na zaproszenie taty A. Bęben spróbowali swoich sił w tym niezmiernie ważnym  niezbędnym zawodzie. W ramach preorientacji zawodowej poznali wszystkie uroki tego pięknego zawodu. Ciekawe zdjęcia z tego wypoadu można oglądać w albumie fotograficznym. Z rozmów  z uczniami wynika , że w przyszłości w Grodzisku  piekarzy  nie zabraknie!!! 

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Grodzisku Dolnym.
  Grodzisko Dolne 150
  37-306 Grodzisko Dolne
  woj. podkarpackie
 • 017 2436001

Galeria zdjęć